anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro SMART lawina absurdów?

fhdimtronic
#9 Pomysłodawca#

 

Witam

Na allegro jestem nieco ponad miesiąc. Po pierwszym miesiącu działalności byłem ogólnie zadowolony, radość trwała chwile. bo już na początku stycznia zostałem zalany opłatami dodatkowymi, głównie z dpd, część z nich była niezasadna i bezpodstawna, co bardzo mnie zirytowało, bo jeśli polegam na allegro i allegro świadczy te usługi, to jest również odpowiedzialne za jakość tej usługi. W jakiś sposób jest to moja wina, bo nie zagłębiłem się w warunki opłat dodatkowych (moje paczki zazwyczaj mają wagę miedzy 20, a 30kg, za co trzeba dopłacać i co ciekawe, nie można tych kwot przenieść na klienta w inny sposób, jak zawyżając sztucznie marże). Pomyślałem sobie: muszę zapłacić frycowe, podatek od wiedzy, którą zdobywam, przyjmuję to na klatę.

Parę dni później zostałem automatycznie wciągnięty w program SMART. Oto moje spostrzeżenia


Absurd nr 1 Klient płaci za usługę smart, rozumiem, że zarabia na tym allegro, fajnie? Oczywiście, niech operator zarabia, wkońcu będzie mógł świadczyć usługi na wysokim poziomie. Otóż nie do końca. Klient zapłacił, poniósł koszty i cieszy się z darmowych dostaw, z tym że sprzedawca zwiększa przez to swoje koszty.... nie będąc w smart klient ponosi koszty dostawy, będąc w smart koszty te zostają przerzucone na sprzedawcę

Absurd nr 2 Można by powiedzieć, że trzeba doliczyć koszty transportu przerzucane z kupującego na sprzedającego (bo faktycznie są trochę niższe) do produktu i wszystko jest ok. Nie jest. W tej sytuacji dochodzi do sztucznego zawyżenia marży, oraz jest do dyskryminujące dla osób, które SMARTa nie mają i to bardzo, bo nie dość, zwiększa im się cena za produkt, to nadal płacą za dostawę

Absurd nr 3 kwota za wysyłkę zwiększa się wprost proporcjonalnie do wartości zamówienia, co jest chyba największym absurdem tego rozwiązania. Zawsze koszt wysyłki jest bezpośrednio powiązany z wagą, lub objętością towaru, tutaj operator wymyślił, że skoro sprzedawca generuje duży obrót, to stać go z tytułu marży na dołożenie się do procederu związanego ze SMART jest to w mojej ocenie nielogiczne, niesprawiedliwe i odrobine chciwe ze strony operatora. Stwierdzam, że wg tabeli sprzedając produkt za kwotę powyżej 300zł sprzedawca pokrywa niemal całą kwotę wysyłki, którą klient musiałby zapłacić nie będąc w SMART (wniosek jest taki, że sprzedawca podnosi cenę, klient płaci abonament i finalnie kupuje dokładnie w tych samych kwotach, chyba że sprzedawca potulnie przyjmie ten model i potraktuje to jako koszt

Absurd nr 4 Automatyczne włączenie do programu SMART może realnie zaburzyć biznes który z dnia na dzień może przestać działać, a już na pewno zwiększa koszty prowadzenia sprzedaży na allegro. Bulwersuje mnie fakt, że system SMART działa bez zgody ze strony sprzedawcy (bo bezpośrednio wpływa na dochód sprzedawcy) i w mojej ocenie jest to zabieg celowy operatora platformy, nie mogę znaleźć logicznego wytłumaczenia tej praktyki

 

Chciałem zaznaczyć, że są to moje przemyślenia. Być może ktoś jest wstanie wyprowadzić mnie z błędu, może moje spostrzeżenia mógłbym poddać debacie. Wkońcu jestem nowym użytkownikiem serwisu, oraz nie mam monopolu na prawdę. Interesuje mnie również stanowisko moderatorów, ale przede wszystkim sprzedawców, co sądzą o usłudze SMART, oraz jakie mają porady i przemyślenia na ten temat

Pozdrawiam serdecznie

Mariusz

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kostas11
#21 Demiurg#

@fhdimtronic 

Ja to streszczę dla innych 

Trzeba czytać cennik regulamin bo są dopłaty 😄

Smart nie jest obowiązkowy, wystarczy napisać do allegro wykluczą ale masz rację jak spełniasz warunki wskakuje automatycznie.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wygląda że jak sam napisałeś >nauka nie idzie w las", w życiu nic nie ma za darmo. Ktoś zawsze ponosi koszty, a kupujący myślą że mają za darmo, sprzedajacy także widać sądzę ze ma być za darmo!🤗

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Dolicz koszt wysyłki w cenę przedmiotu i ustaw wysyłka za darmo a SMART zniknie.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

opisu wynika. że wysyłasz duże gabaryty dpd

jeżeli wysyłasz przez allegro reklamuj te dodatkowe opłaty przez serwis

serwis sprzedaje usługę smart kupującym a następnie stara się problemy przerzucać na sprzedawców

poczytaj to forum a dowiesz się jak z tym walczyć

 

oznacz moderatorów

fhdimtronic
#9 Pomysłodawca#

No właśnie nie Panie Kolego jest to standardowa paczka w kształcie prostopadłościanu o wymiarach 75x25x25 o wadze miedzy 20, a 30kg. Dodam, że niemal zawsze przekracza 300zl kwoty zakupu

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

skoro po miesiącu masz już takie przemyślenia to pomyśl co ja myślę o niektórych pomysłach tego portalu po prawie 20 latach funkcjonowania na nim. Gwarantuję Ci, że opasłe tomisko można byłoby napisać 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów