anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro smart raz od 40 raz od 45 zł - a miało być od 45

stripesPL
#8 Zapaleniec#

Cześć,
zauważyłem że cześć kupujących mimo że nie uzbierało 45 zł ma już SMARTA powyżej 40 zł.
Co jest grane? Dlaczego taki się dzieje i dlaczego Allegro na to pozwala?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

ares_
#14 Krzewiciel#

@stripesPL 

Nowe stawki obowiązują osoby które wykupiły/przedłużyły SMART po wejściu w życie nowych zasad. Jak ktoś wykupił usługę wcześniej to nadal obowiązują go stare zasady.

oznacz moderatorów

stripesPL
#8 Zapaleniec#

No dobra, ale ja prywatnie mam smarta z przed nowego regulaminu i muszę 45 zł uzbierać...

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@stripesPL z tego co widzę, to na Twoim drugim koncie Smart! został aktywowany 6.12.2022 czyli już po wejściu nowych stawek (które obowiązują od 21 listopada 2022 roku). 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

pobrany plik (8).jpg

@la_nika Z uwagi na ,,dobro klienta oraz wzmocnienie wrażeń zakupowych  ,, zakazałbym tworzenia więcej niż 1 konta na te same dane osobowe .

oznacz moderatorów

szymela54
Maestra

@mdrogeria A niech tam mają, ile chcą; co nie jest zabronione, jest dozwolone. A że się niektórzy w tych swoich kontach czasem gubią... tak bywa 😉. Wpływu to żadnego nie ma ani na moje dobro, ani moje wrażenia zakupowe 🤣

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

Pytałem już wielokrotnie Moderacje dlaczego Allegro zezwala na multi-konta których kupujący nie ogarniają i ... nie otrzymałem zadnej sensownej odpowiedzi. W ogole nie przypomina sobie tych odpowiedzi.

Tak samo po co sprzedajacemu 9 kont i wiecej.

Chyba tylko po to, zeby pochwalic sie w materialach marketingowych, ze jest xxxxx mln kont i setki mln ofert. Nie wazne, ze jeden handlarz ma jednym koncie ma tysiace aukcji tego samego towaru przy zmienionym minimalistycznie opisie 😄 😡

oznacz moderatorów

stripesPL
#8 Zapaleniec#

Nie widzę od kiedy, ale widzę że na 12 miesięcy i do 10. sierpnia 2023 czyli skoro należy odjąć 12 mc to przedłużenie było 10.08.2022 więcej powinno być wg niższych stawek.

Gdzie to zgłosić?

Poza tym co to znaczy na moim drugim koncie? Na podstawie czego zostały powiązane moje drugie konta?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@stripesPL czy możesz napisać o jakim koncie piszesz?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

stripesPL
#8 Zapaleniec#

To jakiś żart? @la_nika sama napisałaś że sprawdziłaś drugie konto powiązane ze mną a teraz pytasz co to za konto?  Widzę że kolejny raz poprzez destrukcję głównego tematu, alegro próbuje przykryć istotny problem.

Zacząłem się zastanawiać że moja dopłata do wysyłki niezależnie czy klient kupił za 40 zł na starych zasadach czy na nowych za 45 jest niezmienna. Co oznacza ze na starych zasadach jestem stratny.  proporcjonalnie do wartości koszyka. Straty sięgają setek złotych na tym procencie różnicy. Ewidentnie jest to spory problem dla Allegro. Należy zróżnicować wysokość dopłaty użytkownika w zależności od tego na których zasadach jest rozliczany SMART u kupującego.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@stripesPL napisałeś o swoim koncie prywatnym, więc odnalazłam Twoje konto prywatne i to nie po to, żeby cokolwiek Ci udowadniać czy tuszować, ale aby wyjaśnić problem, który poruszyłeś. 
Przepraszam, ponieważ sprawdziłam teraz, że popełniłam błąd i nie było to Twoje konto. Faktycznie na Twoim prywatnym koncie Smart na rok został wykupiony 10 sierpnia 2022. Czy mogę poprosić Cię o przesłanie zrzutu ekranu, na którym widoczny będzie cały ekran, Twój login oraz to że zamówienia Smart! powyżej 40 zł są rozliczane na nowych zasadach?
Nie powinno tak być, dlatego chciałabym to wyjaśnić.    
Jeśli chodzi o kwotę jaką pobieramy od sprzedających w zależności od tego, jaka będzie wartość zamówienia od kupującego. Bierzemy pod uwagę 5 progów wartości zamówienia:

  • od 40 do 59,99 złotych
  • od 60 do 79,99 złotych
  • od 80 do 199,99 złotych
  • od 200 do 299,99 złotych
  • od 300 złotych.

Czyli opłata za przesyłkę Smart! w tym przedziale jest taka sama. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

stripesPL
#8 Zapaleniec#

W jaki sposób wysłać te screeny?

Rozumiem progi, ale chodzi o to żę jak ktoś ma smart od 40 zł to ja dostaję na konto 40 zł i płacę dlaa uproszczenia 2 zł, jak ktoś ma smarta od 45 zł to płacę 2 zł.

moje realne obciążenie to 2/40 = 0,05 zł w pierwszym przypadku
2/45=0,4444 w drugim te ułamkowe cześci złotówki na każdej złotówce tworzą duże kwoty - które są nieuczciwe wobec sprzedawców - bo z jednej strony klienci mniej chętnie kupuja, a z drugiej na uprzywilejowanych użytkownikach sprzedający mniej zarabiają... A nie mogą sworzyć ofert widocznych tylko dla jednych albo drugich i wyrównać te różnice.

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@stripesPL możesz je przesłać tutaj na forum albo na adres spolecznosc@allegro.pl.
Rozumiem, jednak osoby, które mają Smart! na starych zasadach nie są uprzywilejowane, po prostu korzystają  z usług na zasadach na których je wykupili. Próg Smart! został podniesiony, a nie obniżony, więc o ile nie została zmieniona cena w ofercie to można liczyć to jako zysk, a nie stratę. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

szymela54
Maestra

@stripesPL A szczegóły były na blogu: Jak przedłużyć Allegro Smart

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Wybrani mają od zera!

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

40>45 > 0 zł i tak tworzy się bałagan.☹️

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

Powinieneś przeczytać ze zrozumieniem regulamin serwisu wraz z załącznikami.

oznacz moderatorów