anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co należy zrobić, by przywrócić dostawę SMART?

yoashya
#7 Wielbiciel#

Witam,

 Wystawiłam kilka ofert. Jeden produkt został zakupiony, wszystko ok. W kolejnych zniknęła mi opcja SMART i wysyłka (paczkomat inpost) pokazuje się jako płatna.  Jak to możliwe? Co należy zrobić, by przywrócić dostawę SMART? Co spowodowało zmianę (nie edytowałam ofert).

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

vonNogay
#16 Inspirator#

Warunki dotyczące ofert (konta zwykłe): "udostępniaj numery przesyłek dla co najmniej 50% wszystkich zamówień (..) Pamiętaj jednak, że numer przesyłki powinien być wprowadzony w deklarowanym w ofercie czasie wysyłki"

Może tego warunku nie spełniłaś? Wysylasz pózniej niz w zadeklarowanym terminie?

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@yoashya Teraz oprócz wspomnianego paczkomatu musisz udostępnić jedną z trzech form dostawy kurierskiej ,jeśli tego nie masz smarta znika.

oznacz moderatorów

fabrykasokow
#10 Popularyzator#

Mam ten sam problem. Jak uruchomić dodatkowe metody, żeby smart powrócił?

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@mwmonety Ten wymóg dotyczy kont firmowych, na koncie zwykłym (takie ma yoashya) może być nadal tylko paczkomat.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@vonNogay Dzięki za sprostowanie .To znaczy jak sprzedaję na zwykłym koncie mogę unikać kuriera i zachować smarta 0 zł dla wysyłek powyżej 40 zł ? 

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@mwmonety Tak 🙂 Na koncie zwykłym nie ma nawet możliwości udostępnienia tych allegrowych przesyłek kurierskich, można je zaznaczyć tylko na koncie firmowym.

oznacz moderatorów

sophie-bunny
#13 Ambasador#

@yoashya 

Może nie opłaciłaś rachunków allegro, wczoraj był 14-ty 😁 i to jest powód.

@fabrykasokow 

Od 8.06 konta firmowe muszą mieć jednego z kurierów w dostawie aby utrzymać Smart.

Od kiedy: 8 czerwca 2021

Zgodnie z zapowiedzią, będziemy wymagać przynajmniej jednej z poniższych metod dostawy kurierem w każdej ofercie Allegro Smart!, wystawionej na koncie firmowym:

  • Allegro Kurier UPS (do 10 kg)
  • Allegro Kurier DPD
  • Allegro Pocztex Kurier 48.

Aby Twoje oferty od 8 czerwca były Smart!, co najmniej jedna z powyższych metod dostawy powinna być dostępna dla klientów w ramach Allegro Smart!

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/zmiany-na-allegro-od-8-czerwca-m0aoZElnlhY

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@sophie-bunny To raczej nie jest powód, można zapłacić do 30-31 i nic się nie dzieje, dopiero 1-go następnego miesiąca blokują możliwość wystawiania.

oznacz moderatorów

fabrykasokow
#10 Popularyzator#

Wiem, że zmienił się regulamin. ale jak dodać np. kuriera ups? trzeba umowy podpisywać? Jak to formalnie i technicznie wygląda. Jak zrobić to najszybciej i najprościej. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@fabrykasokow Nie musisz podpisywać umów na paczki opłacone z góry jak nadajesz przez wysyłam z allegro 🙂 o ile masz konto firma 🙂

Bez podpisywania umowy własnej z przewoźnikiem nadasz przesyłki opłacone z góry poniższymi metodami:

________
Κώστας
oznacz moderatorów