anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy duży wpływ na sprzedaż ma firma kurierska (DPD vs UPS)

BarkShop_pl
#3 Debiutant#

Witam wszystkich,

Mamy bardzo duże problemy z kurierem DPD, spóźnia się grubo lub po prostu nie przyjeżdża w cale. Chcemy wysyłać paczki klientom w formule "zamów do godziny, paczka jutro u Ciebie". Skargi oraz reklamacje nie wpływają na pracę kuriera, dlatego zastanawiamy się nad rezygnacją z firmy DPD na rzecz UPS.

Aktualnie wysyłamy około 10 paczek dziennie kurierem DPD, UPS pojawia się w zamówieniach niestety sporadycznie (ale działają wzorowo). Może ktoś już próbował przeprowadzić taką zmianę i zauważył jak reagują klienci i czy spadła sprzedaż?

Będziemy bardzo wdzięczni za każdą wskazówkę.

Pozdrawiamy,

Zespół Barkshop_PL

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

pinsplash
#21 Demiurg#

@BarkShop_pl Niestety, problemem nie jest marka ( aczkolwiek DPD ma wiele za uszami) ale lokalni kurierzy. Jak masz dobrego lub dobry z nim układ - wszystko jest super. Wystarczy ze się zmieni i cały misterny plan moze iść w ....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

BarkShop_pl
#3 Debiutant#

To teraz trzeba zadać pytanie jak obecnego zmienić... 😞

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@BarkShop_pl wiem ze to niepolityczne ale spróbuj nie kijem a marchewką.. flaszka, czekoladki, gadżet? Firmy mają mało ludzi i jezeli ten jakoś poważnie nie nawali ( np kradzież lub zniszczenie paczki) - będą go trzymać.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@pinsplash 

Gadżet i czekoladki nie zadziałają. Na bank!!! Ale pierwszy przez Ciebie wymieniony argument robi wrażenie 🙂 hahaha

oznacz moderatorów

BarkShop_pl
#3 Debiutant#

Już wszystkiego próbowaliśmy.

Teraz cytat "Nie da się, mam to w dupie, za dużo paczek najxxxxx, nic na to nie poradzę".

Do tego anegdotka ostatnio pod naszym prywatnym mieszkaniem stał godzinę i sobie rozmawiał z sąsiadami, gdy pracownik na magazynie czekał na odbiór paczek.

Sprawdzaliśmy też czy z punktu pickup odbiera paczki to nie zabrał ich wcale. Nadaliśmy we wtorek, przyjeżdżał do nas na firmę w środę i czwartek. W piątek nie przyjechał i przez to wszystko sprawdziliśmy ze paczki są nadal w punkcie pickup, wiec wszystko osobiście zawieźliśmy do sortowni...


i tak to się właśnie kręci od jakiegoś czasu, pracuje chyba już 2 miesiące na nasze nieszczęście

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@BarkShop_pl To niestety oficjalna skarga z wymienieniem ( lista jak najdłuższa ) przewin i poproszeniem o innego kuriera.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

BarkShop_pl
#3 Debiutant#

No to trochę nie na temat pogadaliśmy, jak usunę DPD to klienci nie zauważą i zaczną zamawiać UPS?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@BarkShop_pl To nie jest jeden do jeden. Ale jeżeli nic sie u Ciebie nie zmieni poza nazwą ( np : cena) to chyba tak.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@BarkShop_pl poczta teraz uruchomiła kurier 2.0, podpisz umowę jak chcesz mieć stałe godziny to dodaj Allegro Pocztex i zawoź na pocztę. 

Miąłem UPS i zrezygnowałem DPD też porażka 😞 najlepiej współpracuje mi się z InPostem ale jego kurier nie wchodzi w smarta 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@kostas11 dokładnie ups dpd gls to dziadostwo

najlepiej wypada inpost

poczta też obecnie to porażka

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@RED mam pocztę i nie narzekam 🙂 a musimy coś dać z trzech które wymaga allegro UPS i DPD odpadło została poczta, chodź i tak poczta to u mnie jakieś 5  % zamówień 80 % paczkomat a 15 % kurier inpost 🙂 Jak by allegro nie zmuszało to bym olał pocztę i zostawił inposta w zupełności wystarcza 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@kostas11 poczta była super w czasach, gdy nie było specjalnych wysyłek allegro i paczkomatów

wysyłaliśmy towar tylko pocztexem 24 = kurierzy podjeżdżali nawet po 1 paczkę i to kilka razy w ciągu dnia

do tego 100% było uznawanych reklamacji - po prostu bajka

oznacz moderatorów

musashi2007
#12 Orędownik#

Jakiś czas temu zmieniłem UPS na DPD i ilość paczek jest na takim samym poziomie także myślę, że nie masz się czym martwić. 
Mi na przykład jest obojętne gdy coś kupuję czy przywiezie to DPD, UPS czy inny kurier i chyba większość ludzi ma podobnie.

oznacz moderatorów

Marc_Oz
#11 Animator#

Mam inne zdanie. Wyobraź takie dwie sytuacje.

1. Przyjeżdża GLS, a Ty akurat walczysz z zamkiem od środka. Kurier wali do drzwi bo mu się spieszy. Tłumaczysz, że nie otworzysz z przyczyn technicznych. Ten lata po całej klatce i żebrze u sąsiadów odbiór Twojej paczki. Ktoś przyjął, a ten biegiem wraca pod Twoje drzwi i każe Ci się leczyć na głowę.

2. Dostajesz powiadomienie mejlem, że wkrótce będzie kurier z DPD. W mejlu też numer kontaktowy do kuriera. Jesteś na mieście więc dzwonisz do człowieka z info, że będziesz za 40 minut. Ale to tylko plan bo w słuchawce słyszysz "nie ma takiego numeru". Potem sprawdzasz trajektorię przesyłki i czytasz "błędny adres, przesyłki nie doręczono".

Domysłów tysiące, więc teraz nie ufam firmom kurierskim (zwłaszcza GLS) i robiąc zakupy na Allegro wybieram wyłącznie opcje paczkomatowe. Oni zaczynają coraz częściej działać tak jak organizacyjnie kulawa poczta.

oznacz moderatorów