anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy ktokolwiek mógłby wytłumaczyć allegro kurier DPD+inne?

mark-y
#7 Wielbiciel#

Nic kompletnie nie rozumiem z tego wprowadzanego przymusu allegro smart. Czy jak włączę allegro dpd i allegro jakieś tam inne to muszę jako firma podpisywać umowy z tymi firmami czy jakim sposobem dam paczkę do dpd-jeździć i szukać punktu dpd i innych by oddać paczkę? Wszystko wysyłam wyłącznie paczkomatem inpostu, więc stracę smarta? Nie mam możliwości podpisania umowy z przewoźnikami w PL. Nie mam możliwości zlecenia komuś oczekiwania na kuriera dpd czy czegoś takiego, ktoś może moją paczkę jedynie zawieźć do paczkomatu. Jak się obronić ze smartem przed monopolistycznym działaniem allegro?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mark-y możesz korzystać z Wysyłam z Allegro wówczas nie musisz podpisywać umowy z przewoźnikiem to bezpłatne narzędzie, przez które nadasz przesyłki bezpośrednio ze swojego konta Allegro lub przez API. Wszystko zrobisz na koncie Allegro, a w sposobie nadania możesz zaznaczyć, że dostarczysz przesyłkę do punktu. Możesz skorzystać z kursu o Wysyłam z Allegro, by poznać to narzędzie lepiej.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@la_nika A co mam zrobić chcąc zachować smarta a nie chcę korzystać z wybranych przez was kurierów .Dotychczas wysyłam drobne przedmioty (głównie numizmatyka) i wystarcza mi wygodny do tego paczkomat lub list polecony .

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mwmonety odpowiem tutaj, ale odnosząc się także do Twojej wypowiedzi w tym wątku. Po 8 czerwca aby Twoje oferty były oznaczone metodą Smart! musisz dodać jedną z wymienionych kurierskich (Allegro Kurier DPD, Allegro Pocztex Kurier 48, Allegro Kurier UDP do 10 kg) metod dostawy. Jest to jeden z warunków, którego nie da się obejść. Rozumiem, że w Twoim przypadku ze względu na mały gabaryt przedmiotów, które oferujesz dostawa Kurierem nie była potrzebna, jest jednak liczna grupa Kupujących, która nie korzysta z automatów paczkowych lub ma do nich utrudniony dostęp. Dlaczego nie masz możliwości współpracy z wymienionymi przez nas kurierami? Korzystając z Wysyłam z Allegro możesz nadawać przesyłki w punkcie, nie wiąże się to z określonymi godzinami pracy lub siedzeniem w domu i czekaniem na kuriera. Z Wysyłam z Allegro nie potrzebujesz też żadnej dodatkowej umowy z tymi przewoźnikami. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@la_nika Dziękuję za wyjaśnienie ale skoro nie ma obejścia i kurier jest przymusowy będę zmuszony do rezygnacji z usługi wysyłek ze smartem. Nadawanie wysyłek w punkcie jest dla mnie również niemożliwy ze względu na charakter moich zajęć i to że często wysyłam w późnych godzinach wieczornych lub bardzo wcześnie rano co eliminuje taką możliwość. Szkoda że słabo wam zależy na firmach mniejszego formatu ale takich jest dużo i na pewno i my i allegro mniej zarobi na tych zmianach.

oznacz moderatorów

K0RYBUT
#9 Pomysłodawca#

A co z dropshipingiem?

Przecież towaru nie mam fizycznie u siebie więc jak mam go dostarczyć do punktu.

Słabo to wygląda tym bardziej że do przesyłek allegro sprzedawca dopłaca (:

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@K0RYBUT w Wysyłam z Allegro w książce adresowej możesz dodać adres hurtowni i przy nadawaniu przesyłek wybierać ten adres, wtedy Kurier przyjedzie po odbiór do hurtowni, natomiast w Ustawieniach zaawansowanych można wybrać opcję "Inne dane na etykiecie" - wtedy na etykiecie możesz podać swoje dane (a nie hurtowni). 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@la_nika coś ściemniasz

która z w/w usług (Allegro Kurier DPD, Allegro Pocztex Kurier 48, Allegro Kurier UDP do 10 kg) jest usługa kurierską z bezpłatnym odbiorem przez kuriera przesyłki z miejsca wskazanego przez nadawcę?

bo zanoszenie paczki na pocztę nie jest wysyłką kurierską

ja napiszę w zakładkach dostawa że takiego kuriera wysyłam raz w tygodniu

i tyle

 

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@RED już odpowiadam i mam nadzieję, że przekonasz się, że nie ściemniam 😉

Nie pisałam nigdzie, że jest to bezpłatny odbiór czy bezpłatna usługa, jedynie (zgodnie z prawdą), że Wysyłam z Allegro jest bezpłatnym narzędziem, jednak dokładnie wygląda to tak:

1. Allego Pocztex Kurier 48 - te przesyłki trzeba nadać na poczcie chyba, że ma się podpisaną umowę z pocztą na podjazdy Kuriera).

2. Allegro Kurier DPD - podjeżdża bez opłat

3. Allegro Kurier UPS do 10 kg -  Zgodnie z informacją zawartą tutaj: "Zlecenie odbioru, czyli podjazd i odbiór paczek przez kuriera, nie jest wliczone w cenę przesyłki. Jest to usługa dodatkowa. Jednorazowe zlecenie to koszt 4,92 zł brutto za podjazd - niezależnie od liczby paczek, jaką wtedy nadasz".

Za przesyłki nadane w ramach Smart! Sprzedający zapłacą stałą cenę 3,99 zł (a do końca sierpnia - 1,99 zł). W Wysyłam z Allegro można podać dowolny adres nadania i zmieniać w momencie nadania w zależności od potrzeby, nie wiąże się z tym żadna dodatkowa opłata. Oczywiście jeżeli do przesyłki zostaną dodane usługi dodatkowe, cena może być wyższa, ale sam podjazd Kuriera nie jest taką dodatkową usługą (z wyjątkiem UPS).  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@la_nika trochę Cie podpuszczałem 🙂

Z w/w metod tylko Kurier DPD jest prawdziwym Kurierem

przynajmniej na razie jak nie zmieni regulaminu usług

 

ale i tak zamierzam napisać w regulaminie swoich ofert, że wysyłka Kurier DPD

odbywa się raz w tygodniu niezależnie od tego co sobie przewidzi allegro w czasie wysyłki

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@mwmonety jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. Allegro miało za małą siłę w negocjacjach handlowych z wyżej wymienionymi firmami. Przejmując volumen paczek firm handlujących na portalu staje się bardzo dużym graczem i może negocjować już zupełnie z innego pułapu. My niestety nie będziemy spełniać limitów z umów z kurierami, więc dostaniemy po kieszeni na naszych indywidualnych umowach. Finalnie będziemy jeszcze bardziej uzależnieni od allegro i o to tutaj chodzi. zwiększenie wysyłek poprzez smart, spowoduje, że cena moich paczek poza allegro wzrośnie, bo nie będę już spełniał np. kryterium ilościowego z umowy.

Tutaj kwestia wygody klientów - kupujących jest na szarym końcu, liczy się przede wszystkim interes portalu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów