anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kwota sprzedaży nie powinna być pomniejszona o prowizję...?

pw-mobilis
#8 Zapaleniec#

Wczoraj otrzymałem maila jak pewnie wszyscy że Allegro będzie podierać należny VAT od transakcji spoza UE nawet jak sprzedający nie wskaże stawki w aukcji... i tak naszło mnie takie pytanie 

Skoro sprzedaję przedmiot przykładowo za 1000zł, Allegro pobiera prowizję w moich kategoriach w wysokości 8% a więc 80zł  więc mój przychód to nie 1000zł a 920zł brutto.

Była by to taka płatność podzielona jak w przypadku VAT...

Nie uważacie więc że ostateczna cena sprzedaży powinna być automatycznie pomniejszona o prowizje i od ceny końcowej sprzedawca powinien zapłacić VAT i dochodowy?

Wiadomo że na koniec miesiąca Allegro wystawia fakturę za wystawianie i za prowizję od sprzedaży ale już nie jest to po części koszt ponieważ VAT został zapłacony przez klienta...

Oczywiście mogę się mylić ale skoro VAT może być automatycznie pobierany to dlaczego nie prowizja...

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mdrogeria
#21 Demiurg#

pw-mobilis Vat jest podatkiem dodanym do ostatecznej ceny netto , za usługi allegro otrzymujesz fakturę , któr umożliwia Ci jego odliczenie od podatku należnego .

oznacz moderatorów

pw-mobilis
#8 Zapaleniec#

Więc wychodzi na 0, a uczciwiej by było gdyby cena ostateczna była ceną po odjęciu prowizji, wtedy faktura z Allegro była fakturą w pełni kosztową.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

pw-mobilis bo to ma wyjść na zero i tak odzyskujesz sporo podatku przy sprzedaży obciążonej 8% vat

oznacz moderatorów

pw-mobilis
#8 Zapaleniec#

Ja akurat nic nie odzyskuje bo kupuje bez Vat i cały podatek jest naliczany przy sprzedaży i to 23%...

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@pw-mobilis unia europejska broni się przed zalewem obcego towaru i likwiduje przestępstwa vatowskie

allegro musi się dostosować

a dropshopping z chin jest i tak prawnie niedozwolony w Polsce

Kupujący ma obowiązek znać całkowitą cenę towaru więc razem vatem i cłem

Kupujący ma mieć dokładnie powiedziane co kupuje - czy usługę czy np: telefon

więc w kategorii telefony nie może się znajdować usługa pośrednictwa w zakupie telefonu

bo ociera się to o art 286 kodeksu karnego

jeżeli polskie urzędy stwierdzą że taki Kowalski kupujący przez dropshopping jest importerem towaru

to umowa zawarta z takim sprzedawcą także ma wady prawne

W polskich przepisach Sprzedawca odpowiada za towar i przerzucanie odpowiedzialności na inny podmiot jest prawnie zabronione

 

oznacz moderatorów