anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy zgoda na zwrot towaru w ramach Allegro Smart (konto zwykłe) jest obowiązkowa ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
weere
#7 Wielbiciel#

Czy sprzedający mający konto zwykłe ( nie przedsiębiorca ) i oferujący dostawy w ramach Allegro Smart musi zawsze zgodzić się na zwrot zakupionego przedmiotu, którym jest odzież używana ? Czy można nie nie godzić się na zwrot ? Na stronie :
https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-oferty-przez-formularz/jak-utworzyc-i-dodac-d...
przeczytałam :
"Jeśli jako osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej nie chcesz udostępniać w ofertach warunków zwrotu, możesz je usunąć z oferty." niestety kupujący zarzuca mi ze jest to niezgodne z regulaminem.
Bardzo proszę o dokładną informację.
Pozdrawiam

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
mdrogeria
#21 Demiurg#

weere nie , jeśli akceptujesz warunki ,,smart ,, jako sprzedający to godzisz się tym samym na udostępnianie zwrotów. Wszelkie inne zapisy na stronie oferty są niezgodne z regulaminem i mogą skutkować upomnieniem , ostrzeżeniem i dalej idąc blokadą konta .

Owszem nie masz obowiązku przyjmowania zwrotów jako sprzedawca prywatny i nie uzupełniasz wówczas zakładki ,, zwroty ,, , ale jednocześnie tracisz w swoich ofertach ikonę ,,smart ,,

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Kupujący ma rację musisz przyjąć zwrot jak masz znaczek Smart w ofercie.😁

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@weere już wyjaśniam 🙂 Jeżeli prywatny Sprzedający decyduje się przyjmować zwroty i oferować dostawę w ramach Smart! to musi oferować darmowy zwrot w swoich ofertach, ale czas na odstąpienie od umowy nie musi wynosić 14 dni (może to być nawet 1 lub 2 dni).
Jednym z warunków Smart! jest udostępnienie warunków zwrotów, ponieważ kupujący kupując w ramach Smart! ma prawo do bezpłatnego zwrotu. Decydując się na udostępnienie metod Smart! sprzedający zgadzają się z regulaminem oraz jego warunkami, które jasno mówią, że należy udostępnić warunki zwrotu, ale w przypadku prywatnych sprzedających nie wiąże się to z oferowaniem 14 dni na odstąpienie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
weere
#7 Wielbiciel#

Bardzo dziękuję 

oznacz moderatorów