anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro pobiera opłatę 4.99 zł za obsługę transakcji ?

Smerfeta213
#2 Obserwator#

Sprzedaje na Allegro lokalnie, dlaczego Allegro pobiera opłate za obsługę transakcji Smart? Jest to kwota 4.99 zł

Nie rozumiem, płace prowizje od sprzedaży, wystawiam ogłoszenia normalnie, a tu dodatkowe koszta dochodzą. 
Mam wykupiony pakiet smart na rok, żeby kupujacy mieli darmowa wysyłkę przy zakupach za 45 zł. 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Smerfeta213 a historia operacji pod ta kwota co masz podpisane

oznacz moderatorów

Smerfeta213
#2 Obserwator#
 
IMG_2218.png
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Twój obrazek widzisz tylko Ty, dla pozostałych jest niewidocznym dopóki nie zatwierdzi go moderacja. Napisz co masz w opisie operacji 

oznacz moderatorów

Smerfeta213
#2 Obserwator#
Data operacji
5.09.2023 o 15:35
Oferta
 
Typ operacji
Allegro Lokalnie - opłata za obsługę transakcji Smart
Kwota
-4,99 zł
Saldo
-15,12 zł
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Smerfeta213 Jest to dopłata do wysyłki.
Zerknij TUTAJ.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Drogie rzeczy sprzedajesz widać.

oznacz moderatorów

Smerfeta213
#2 Obserwator#

Od 40 do góra 120 zł 

oznacz moderatorów

Smerfeta213
#2 Obserwator#

Tam gdzie jest napisane Oferta powinno być tłustym drukiem za jaki przedmiot jest ta opłata, a ja mam puste pole 

oznacz moderatorów

rbalon91
#7 Wielbiciel#

Hej mam to samo. Odpowiedz przed chwila na czacie. 

" Tak jak wspomnialem jest to opłata transakcyjna, a nie za wysyłkę paczki. Zamówienie zostało sfinalizowane, czyli naliczona została Panu opłata transakcyjna "
 
Nie mam pojecia kto tam pracuje bo dla mnie jest jasne. Za sprzedaz place ja, promowania place ja. Jest smart i powyzej 45 zl nie place wcale tak jak to pokazuja u siebie . Kpina
 
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@rbalon91 na Allegro Lokalnie pobierana jest opłata za sprzedaż, która nie jest związana z dostawą, tutaj więcej informacji na ten temat. Wynosi ona 7,9% wartości przedmiotu (z wyjątkiem kategorii Elektronika, wówczas to 4,9%). 
Dlatego do dwóch ostatnich zamówień z Allegro Lokalnie została pobrana opłata 5,53 zł. 

Opłata za dostawę została naliczona dla zamówienia z 18.09.2023, które nie zostało wysłane w ramach Smart! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

parametryka_p
#1 Nowicjusz#

Widze ze jest Pani daleka od tematu, bo czarnym po bialemu napisane: opłata za obsługę transakcji Smart, czyli za realizacje wysylki paczki w ramach Smart kupujacemu naliczona kwota 4,99zl. U mnie tak jest naliczane za kazda paczke wyslane w ramach Smart. Czyli tak, placisz za sprzedaz przedmiotu, platisz za Smart mieseczny i do tego jeszcze platisz za dostawe do klienta jego paczki.... Gratulacja, Allegro, naciaganie sprzedawcy na kazdym kroku

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Smart działa, jak jesteś kupującym, do sprzedaży w Smarcie nie musisz mieć go wykupionego. 

Tak więc nie płacisz za Smarta, aby sprzedawać, tylko aby móc kupować ze Smartem.

oznacz moderatorów

g_rajnert
#12 Orędownik#

Na AL sprzedawca musi mieć wykupiony smart - chyba że coś się ostatnio zmieniło.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@g_rajnert Nigdy się nie zmieniło, bo nigdy sprzedawca nie musiał i nie musi mieć wykupionego smarta. Może sobie kupić abonament; jeśli robi zakupy - to wtedy jak chce darmowe dostawy to kupi smarta. Ale do sprzedaży - nigdy.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

g_rajnert
#12 Orędownik#

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/poznaj-allegro-lokalnie/jak-dziala-allegro-smart-na-alleg...

Oznaczymy Twoje ogłoszenie ikoną Smart!, jeśli:

  • masz konto zwykłe i Allegro Smart!

Czyli chyba na Allegro Lokalnie jednak trzeba sobie wykupić smarta aby można było mieć oznaczenie smart na swoich ofertach (plus cena plus sposób wysyłki...).

 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, zarówno sprzedający jak i kupujący na AL muszą mieć wykupionego Smarta.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@parametryka_p bo skończyły Ci się darmowe pule i uruchomiłeś Smarta bez limitu i dopłacisz 4,99 zł, teraz widzisz ile sprzedawcy dopłacają do "darmowych dostaw" a na normalnym jest nawet więcej 😄

@pecela @g_rajnert  na lokalnie muszą mieć sprzedawcy wykupionego smarka żeby mogli wysłać 6 zamówień w ciągu kwartału – jeśli masz Allegro Smart!

________
Κώστας
oznacz moderatorów