anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

dlaczego płacę za klienta za przesyłkę DPD ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

właśnie przypadkiem zauważyłem w rozliczeniach z Allegro że klient nic nie płaci za wysyłkę DPD natomiast mi Allegro nalicza 11,99? to mi całkowicie rozwala kalkulację bo nie wiedziałem że to ja płace teraz za wysyłke DPD,

rozumiem te drobne dotychczasowe dopłaty 1,99 ale 11,99 to coś nowego z czego to się bierze że raz płace 1,99 a raz 11,99 zł ? 

 

 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
Ebutytomy2020
#9 Pomysłodawca#

Prawdopodobnie klientka przekierowała przesyłkę na inny adres...

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@ELEKTROMARKET jeżeli przesyłka nie była ze smartem, to kupujący płaci Tobie, a Allegro, po dostarczeniu zamówienia, nalicza tą opłatę na twoim koncie.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@ELEKTROMARKET podaj kod dopłaty ?  albo to jest za przekierowanie albo dopłata albo źle nadajesz ( mail ) 1,99 zł to dopłata do smarka teraz jest promocja zamiast 3,99 zł 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

nie wiem czy o to Ci chodzi ale przy  pobranej z mojego konta kwocie 11,99 za wysyłke DPD jest info:

KOD:

DPD_P1_KURIER

SZCZEGÓŁY:

Allegro Kurier DPD

 

przy następnych też 

"KOD: DPD_P1_KURIER"

a tam gdzie mam koszt wysyłki DPD  1,99 zŁ mam :

NUMER NADANIA:

0000323222401W

KOD:

DPD_P1_KURIER

SZCZEGÓŁY:

Allegro Kurier DPD - w ramach Usługi Allegro Smart

 

problem w tym że ci za których  płace 11,99  kosztów wysyłki zł też kupują w ramach Allegro Smart a nie jest to napisane przy kwocie 11,99 ( jak widać wyżej ) WTF ? 

 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@ELEKTROMARKET 

KOD: DPD_P1_KURIER NUMER ZAMÓWIENIA: 4fc76ca0-bc05-11eb-af32-e582d38674db

SZCZEGÓŁY: Allegro Kurier DPD

Jesteś pewny że to jest zamówienie smart ? 

Dopłaty będą do kurierów teraz jest 1,99 zł ( promocja ) potem będą doliczać w smarcie 3,99 zł 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

kupujący zapłacił wyłącznie za towar, 

"Allegro Kurier DPD Smart 0,00 zł"  za wysyłkę, następny kupujący podobnie dostaję tylko wpłatę za towar  

 

0,00 

 
oznacz moderatorów
ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

zauważyłem że płacę też za pobranie  przy wysyłkach DPD Allegro co też jest dla mnie niespodzianką,  zdaje się że dokładam do biznesu nic o tym nie  wiedzącdopłaty.jpg

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@ELEKTROMARKET 

dopiero teraz sie obudziłeś?

 

 

oznacz moderatorów
ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

zarobiony jestem nie śledzę wszystkich zmian bo zwyczajnie nie nadążam, jestem na etapie że trochę się dokładamy do wysyłek a jak klient dostanie na nast dzień to w ramach DPD można nawet 3 zł z hakiem upustu dostać, wysyłam zawsze w dniu zamówienia a tu zamiast upustów widze same obciążenia i to od 1,99 do 11,99 zamiast spędzać godziny na czytaniu obwieszczeń Allegro zapytałem tutaj bo nie rozumiem skąd tak różne opłaty się biorą,

jak mnie nikt nie oświeci to wyślę zapytanie do Allegro bo musze wiedzieć jakie mam koszty i jak ustawiać ceny

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ELEKTROMARKET 11,99 zł to opłata za przesyłkę w ramach Allegro Kurier DPD poza Smart!, a 3,99 zł (a obecnie 1,99 zł, bo jest promocja) to opłata za przesyłkę w ramach Allegro Kurier DPD w ramach Allegro Smart. Czyli poprawnie przekazałeś adresy e-mailowe kupujących, a różnica jest taka, że jeden miał Smart!, a drugi nie. Więc jeden zapłacił tylko za towar, a drugi za towar + przesyłkę i ta opłata została naliczona w rozliczeniach z Allegro.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

to dla mnie zbyt skomplikowane :"opłata została naliczona w rozliczeniach z Allegro."

dlatego zapytam na przykładzie: czy nie jest tak że od klienta (bez Smart-a) dostałem 12,99 zł kosztów wysyłki, wy mnie obciążyliście kwotą 11,99 zł czyli per saldo dopłacam do tej konkretnej wysyłki tylko 1 zł ? proszę mnie poprawić jeżeli się mylę ale na konkretnym przykładzie bo ja prosty chłop jestem 😉

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ELEKTROMARKET opłata za nadanie przesyłki (11,99 zł lub 1,99 zł) jest dodawana do Twoich rozliczeń z Allegro czyli:
Np. zamówienie 4fc76ca0-bc05-11eb-af32-e582d38674db klient zapłacił za przedmiot w ofercie (65 zł) plus koszt przesyłki 12,99 zł, czyli przelew do Ciebie zrobił na kwotę 77,99 zł, a Ty w Rozliczeniach z Allegro za tą przesyłkę zapłaciłeś 11,99 zł. 
Natomiast w zamówieniu 24c857e1-bca4-11eb-af32-e582d38674db kupujący miał Smart! więc nie zapłacił za przesyłkę czyli zrobił przelew na kwotę 96 zł tak jak wskazywała cena w ofercie, a w Rozliczeniach z Allegro za tą przesyłkę masz doliczoną opłatę 1,99 zł.    
Czy teraz wszystko się zgadza? Tutaj jest artykuł, w którym ten nowy model rozliczeń jest opisany szczegółowo, ale bez tak indywidualnych przykładów, jak te które podałam 😉 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

Dzięki serdeczne La Moniko, za oświecenie mnie w tych skomplikowanych rozliczeniach, teraz mogę spać spokojnie, czego i Tobie życzę 😘

oznacz moderatorów
sklep-ranczo
#8 Zapaleniec#

Też mam pytanie do tych pobrań czy to nie powinno być w "normalnych rozliczeniach" jako opłata "przesyłka DPD". Te wszytskie opłaty dodatkowe kojarzą mi się z tym, że zrobiłam coś nie tak ( w stylu niestandard).

oznacz moderatorów
ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

tak mam napisane w zakładce zamówienia od klientów, poza tym chyba tylko Smart oferuje darmową wysyłkę (ba ja na pewno nie)

oznacz moderatorów
Ebutytomy2020
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego Allegro usuwa moje posty???

I przypisuje je sobie... słabe...

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Ebutytomy2020  bo wierz że tu trwa zacięta walka o W punkt i Rozwiązania. Allegro Gadanie to nie zabawa to Stan umysłu niektórych użytkowników 😅

oznacz moderatorów