anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego w większości sprzedawanych artykułów jest brak płatności przy odbiorze? Nie płacę zgóry.

Client:103330476
#1 Nowicjusz#

Brak możliwości zapłaty przy odbiorze.Zmuszacie klientów do zapłaty zgóry kartami. Dlaczego? W ten sposób tracicie klientów.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:103330476 Allegro nie zmusza to decyzją sprzedających, Oni tak ustawiają płatności.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:103330476 Coraz mniej sprzedających oferuje płatność przy odbiorze - głównie dlatego, że kupujący często nie odbierają przesyłek a wtedy nie dość że sprzedający musi pokryć koszty nadania to jeszcze koszt powrotu przesyłki do nadawcy.

Pobrania udostępniają tylko ci sprzedający którzy mają na tyle dużą sprzedaż, że są to sobie w stanie wrzucić w koszty.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:103330476 tak , masz rację tracimy klientów , ale jest to ułamek w stosunku do pobraniówek nie podjętych , które wracają do nas  ,a wówczas ponosimy koszty nadania oraz powrotu , czyli ostatecznie wychodzimy na duuuuży plus rezygnując z tej formy dostawy i nerwy nie zszargane , ale to już klientów nie interesuje .Mija 2 lata jak usunąłem pobrania i ..... nic wielkiego w związku z tym się nie wydarzyło , a spokojność wielka ,.

oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#

Po pierwsze dlatego że jak kupujący nie odbierze to trzeba się z nim "szarpać" żeby odzyskać kasę. Po drugie sprzedawca płaci większą prowizję od sprzedaży jeśli jest wyższy koszt wysyłki, a musi taki być przy pobraniach.

Nie rozumiem dlaczego kupujący chcą pobrań? Płacą więcej za wysyłkę a przecież i tak nie sprawdzą towaru przy kurierze bo żaden się na to nie zgodzi przez zapłaceniem. Nie ma też ryzyka oszustwa bo w razie czego allegro interweniuje i obciąża kosztami sprzedawcę.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:103330476 krótko, bo nie odbieracie paczek !!!!!

A koszt wysyłki i powrotu to nawet 30 - 40 zł 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Potwierdzam, beztroskie podejście do paczek pobraniowych, ich nie odbieranie spowodowało wycofanie tej formy wysyłki. 

Ja się dziwię że klienci lubią tak przepłacać na allegro. Ja mam wszystko tuż za rogiem w niższych cenach. A niedługo kolejna podwyżka prowizji. 🤣

oznacz moderatorów

Casemi1
#9 Pomysłodawca#

Ponieważ duża część klientów nie odbiera przesyłek a sprzedający jest na stracie w jedną stronę i drugą. Kurier nie jeździ za darmo . Innymi słowy klienci nas nauczyli że " za pobraniem = strata " Szacunek winien być nie tylko dla klienta ale dla obu stron.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Może to się wydawać dziwne ale to klienci sami wypracowali taką strategię nie podejmując zamawianych przesyłek i robiąc koszty i stratę czasu sprzedawcom 

oznacz moderatorów

arekb81
#9 Pomysłodawca#

Po pierwsze ludzie nie obierają przesyłek.

Po drugie; kto normalny płaci dużo więcej za przesyłki, jak jest smart?

oznacz moderatorów