anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

HACZYK 340zł za 1 paczke! DPD pickup i za granice z uzyciem API -0 czy kogos jeszcze to spotkalo?

upominki_online
#7 Wielbiciel#

czy ktoś wpakował się tak jak ja? proszę podzielić się doświadczeniami 🙂 jednym słowem allegro w porozumieniu z dpd jak dla mnie zrobiło haczyk. Nadaję od kilku lat paczki importowane z API i nadawane z inengo interfejsu. bylo ok do momentu wlaczenia opcji odbioru w pickup oraz promowane przez allegro wysylka do niemiec. okazalo sie ze jesli apczka nie bedzie nadana z panelu nadawczego allegro a zaimportowana z allegro to pomimo prawidlowego dopisania identyfikatora transakcji nie zostanie ona roizliczona porpzez allegro w kwocie 13,99 np do niemiec tylko uwaga ja dostalem fv zdpd 280zl netto za jedna paczke 3 kg jakis dramat (dpd odbija pleczke alelgro to samo). w przypadku dostawy do domu wszytko dziala ale jesli na pickup klient zarzyczy albo za granice koszty są mega nie nie idzie to przez "smart" wg mnie jest to nie fair to jakby specjalny haczyk... nie oszukujmy sie wbudowany w allegro system nadawczy jest denny i szykowanie paczek trwa kilkukrotnie dluzej niz jakby to robic przez inne narzedzia jednym kliknieciem kilkadziesiat paczek naraz... aktyualnie paluje sie z kazda paczka w allegro i na tyle mnie to wkurzylo ze wypowiedzialem umowe dpd bo jak dlamnie to ugadany haczyk na sprzedawcow z allegro, ci i ci hajsowniki 🙂 ktos wtopił więcej czy jedyny sie dalem tak urobic 🙂 a dodam produkt wyslalem z zarobkiem ok 50zł a za wyslke 340 haha smieje sie z tego ale no smutne ze tak jest.... to powinno byc napisane grubym drukiem promowac zagraniczne rzeczy umieja jednak napisac na grubo nie nadawaj przez API juz nie... pozdrawiam wytrwalych ktorzy nadal tu handluja...

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kostas11
#21 Demiurg#

@upominki_online pomimo prawidlowego dopisania identyfikatora transakcji

Masz na myśli mail w formie ? czy jakiś inny identyfikator ?

Adresy e-mail w Allegro mają następującą formę:

kostas11_0-1661543940660.png

 

Upewnij się, że przekazujesz dostawcy adres odbiorcy dokładnie w takiej formie, jaką otrzymujesz w zamówieniu.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

upominki_online
#7 Wielbiciel#

no tak tak jak takie cos sie zaimportuje to wszytkie przesylki smart DPD mi nie dolicza do fv i sie rozlicza porpzez alelgro to dziala od dawna i nie bylo problemu ale zachcialo mi sie dodac pickup dpd i bylem tego nieswiadom placilem faktury dpd a jak spojrzalem pol roku wstecz wszytko bylo to smart i nie powienienm tego zapalcic okazalo sie ze w przypadku pickup nie mozna uzywac API tak sie tluamczy dpd w odpwoeidzi allegro to samo... duzo sprzedawcow jest nieswiadomych tak jak ja nie analizuje faktur jak wysyla kilakdziesiat paczek to sie po prostu placi i tyle ale jak zoabczylem jedna paczke za 280zl haha to zaglebilem sie w temat i odkrylem taka perelke moze chociaz kogos uratuje ostrzege piszac to tutaj... na stowe ludzie tego nie wiedza...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@upominki_online nikt nie zgłaszał tu tego problemu a po za tym DPD pickup to nie wysyłki zagraniczne, więc coś masz źle ustawione lub źle nadajesz 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

accadia
#12 Orędownik#

Nie wiem jak na Allegro, ale od jakiegoś czasu w punktach DPD istnieje możliwość nadania do punktu DPD PICKUP za granicę

oznacz moderatorów