anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak doliczyć klientowi podjazd kuriera SMART w dropshipping?

yaroonm
#7 Wielbiciel#

Witam! 

W jaki sposób doliczyć klientowi jednorazowo podjazd kuriera do przesyłki aby zachować smart (kurier odbiera z hurtowni i zawozi do paczkomatu) w sprzedaży dropshipping ponieważ jest ustawiona maksymalna kwota 10,95zł  i nie ma możliwości jej zwiększenia?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

LEW433
#21 Demiurg#

Jak doliczyć, kupujący ma za darmo ze Smartem!

oznacz moderatorów

yaroonm
#7 Wielbiciel#

To się zgadza, tylko chcąc aby kurier podjechał po paczkę do mojej hurtowni , którą mam 300km dalej  i zawiózł ją do  paczkomatu to ja muszę za to zapłacić a chciałbym przenieść ten koszt na klienta bez podnoszenia cen wszystkich produktów

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

doliczyć do ceny produktu

oznacz moderatorów

yaroonm
#7 Wielbiciel#

w tym rzecz, że nie chcę podwyższać cen wszystkich produktów a doliczyć tylko za jeden podjazd

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@yaroonm 

No ale klient się zgadza na takie akcje?

oznacz moderatorów

yaroonm
#7 Wielbiciel#

Chodzi o to , że my jako sprzedawcy ponosimy koszt podjazdu kuriera a chcac miec smart w modelu dropshipping musimy za to placic i czesto przy pojedynczym zamowieniu staje sie to nieoplacalne

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Musisz to jakoś pogodzić, nie da się kupującemu doliczyć do Smarta.

oznacz moderatorów

yaroonm
#7 Wielbiciel#

niestety pewnie tak:-)

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@yaroonm  a przepraszam co klienta obchodzą Twje dodatkowe koszty ? Idąc tym tropem należałoby doliczac osobno koszt energii, koszt pracownika, koszt ZUSu itd.

Sprzedajacy musi to wszystko uwzględnic w cenie sprzedaży i własnych kosztach. jeśli bys korzystał z innych usług np Allegro fullfilment - to także miałbys koszty które musiałbyś ponieść a nie osobno obciążać klientów.

W przypadu kosztu o którym mówisz jest dokładnie tak samo. Nie można go liczyc jako osobnej pozycji. Albo musisz go ponieśc sam ze swoich zysków albo też przeorganizowac prace i np kupić towar i trzymac go w swoim magazynie i samemu wozić paczki do paczkomatu - wówczas tego kosztu nie bedzie. Będą za to inne . Np koszt czasu i dojazdu do paczkomatu.

 

oznacz moderatorów

yaroonm
#7 Wielbiciel#

Zgadzam się w 100% 😉 chodziło mi o to aby znalezc rozwiazanie jak  powiększyć kwotę minimalną w ustawieniach allegro smart z 10,95 na wyższą, uwzględniając wlasnie koszt kuriera

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak się nie da!

oznacz moderatorów

raf-comp
#10 Popularyzator#

Zejdź z marży i dolicz podjazd kuriera do hurtowni.

oznacz moderatorów

yaroonm
#7 Wielbiciel#

to pewnie będzie jedno z  sensowniejszych rozwiązań

oznacz moderatorów

raf-comp
#10 Popularyzator#

Musisz wcisnąć to w cenę produktu. Wówczas będziesz miał sens w innym wypadku to lipa i szkoda czasu

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

A hurtownia nie ma umowy z Inpostem na stały odbiór? Wtedy wysyłasz im tylko etykietę, a kurier i tak zabierze. 

A co do odbioru przez kuriera i nadaniu w paczkomacie, to Inpost nie oferuje tego typu usługi. Nadajesz albo w paczkomacie, albo u kuriera. Musiałbyś skorzystać w usługi jakiegoś pośrednika w stylu bolta, ubera, taxi itp. 

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@yaroonm na jakiej podstawie chcesz doliczyć klientowi koszt podjazdu kuriera po paczki? Klient płaci tylko za przesyłkę a pozostałe opłaty to Twoja sprawa. 

oznacz moderatorów