anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak powiększyć wydruki etykiet z allegro przesyłki polecone, zabka, orlen, poczta polska?

MIGGRAW
#7 Wielbiciel#

witam

mam taki "żenujący problem" z etykietami Allegro Przesyłka polecona.
etykiety są normalnie generowane z tym że wydruk etykiety jest zawsze na powierzchni 1/4 kartki a4...co się przekłada na wielkość kodu. Na poczcie kody są raz zaczytywane...a  raz nie... powiedzmy z niewiadomych  mi przyczyn. i tak biegamy już od tygodnia z paczkami bo czytają i nie czytają..... dodam że jakość wydruku jest najlepsza.

-jak można powiększyć ten druk ??  w ustawieniach drukarki już wszystko przekopaliśmy - proszę o podpowiedź

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@MIGGRAW   Korzystasz z Elektronicznego  Nadawcy? Bo jeśli tak to w zakładce Ustawienia można zmieniać wielkość etykiet.

Czyli na kartce A4 masz 4 etykiety do poleconych ? Ja tak mam i kody są czytelne. Bywało, że drukowałam o połowę mniejsze i też dawały radę 🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

MIGGRAW
#7 Wielbiciel#

dokładnie tak drukuje-4 szt na A4.

osobiście uwaga że kody są OK ale pracownicy placówki PP nas szkolą...(...>>>!!!<<<...pfff)

dla spokoju muszę to jakoś powiększyć

(nie mam podpisanej jeszcze umowy z PP ponieważ głównie  wysyłamy kurierem

a poprzez pocztę to taka drobnica ale to też się liczy)
 

oznacz moderatorów

Janirka
#12 Orędownik#

@MIGGRAW A jaki format etykiety masz ustawiony w E-nadawcy? Ja od zawsze mam ustawiony 105x70mm i na kartce A4 mamy 8 etykiet, z ładnym czytelnym kodem kreskowym. Natomiast ostatnio po awarii drukarki musiałam drukować je na drukarce do etykiet (etykieta A6), i po wybraniu formatu C6 na e-nadawcy kod po wydrukowaniu był totalnie nieczytelny i niemożliwy do zeskanowania, mimo że na podglądzie wydruku był wyraźny. Pokombinuj w ustawieniach, może tam się coś poprzestawiało 🙂 Sama od jakiegoś czasu szukam najlepszego rozwiązania, by zrezygnować ze zwykłej drukarki (żre tusz) na rzecz drukarki do etykiet własnie. Niestety żaden z formatów proponowanych przez enadawcę się nie nadaje, bo kod kreskowy się zlewa i nie sposób go zczytać... 

_______
Kamila
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Janirka  Jak miałam 8 etykiet na kartce to te z długaśnymi adresami były takim maczkiem, że martwiłam się czy listonosz  da radę 🤣 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

MIGGRAW
#7 Wielbiciel#

nie wiem czy dobrze rozumiem, mogę edytować z tylko z enadawcy: 
-ale  do enadawcy muszę mieć ,podpisaną umowę z pocztą polską??tak?


- my takiej umowy nie mamy podpisanej ....etykiety generujemy poprzez platformę allegro tj....zamówienia ...akcje-przesyłak i powiązujemy ...

kody  jakościowo są czytelne .....dla spokoju próbowałam to ręcznie powiększać zwykłym screenem.... to znów jakość na ta.....pffff

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Janirka "Sama od jakiegoś czasu szukam najlepszego rozwiązania, by zrezygnować ze zwykłej drukarki (żre tusz)" - a nie lepiej kupić jakąś tanią cz-b laserówkę, która będzie nie tylko do etykiet?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Krzynio1972
#8 Zapaleniec#

W Moim Allegro klikasz na listę nadanych przesyłek tam na górnej listwie klikasz ustawienia,

następnie wybierasz drukowanie i możesz wybrać formaty A4pdf jak i A6 .pdf,

lub format dla drukarek termicznych (ZPL) lub (EPL)-150X100mm.

Wybierz co kolwiek tylko nie A4.pdf

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@MIGGRAW a jaką drukarkę używasz ? bo jak widzisz wszyscy mamy 1/4 a4 i zawsze przechodzą od lat nie miałem uwag co do druku że nie czyta kodu 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

MIGGRAW
#7 Wielbiciel#

mamy 2 drukarki hp 
stara jest niezawodna - drukuje jak szalona ...
nowa szybciej zuzywa tusze

może faktycznie należy pomyśleć o drukarce do etykiet...
(w przypadku etykiet kurierskich i paczkomatowych - z tych samych drukarek- PROBLEMU NIE MA 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@MIGGRAW masz na tusze czy laserówkę ? bo jak na tusze to zmień na laserówkę i masz problem z głowy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów