anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wyłączyć Allegro Smart w moich ofertach?

PGEiH
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Włączył mi się Smart na aukcjach które wystawiam na koncie firmowy. Mowa tu i o rzeczach które są sprzedawane na niewielkich marżach. Klient nie płaci za przesyłkę, ale ja nią jestem obciążony. Nie jestem w stanie dać konkurencyjnych cen w tym przypadku. Jak zrobić żeby korzystać z przesyłek za pomocą Allegro i nie mieć oznaczeń Smart? Nie mam podpisanej umowy z żadnym kurierem. Ja jako pracownik mam ograniczone możliwości zamawiania kuriera, nie mam dostępu do konta firmowego. Bardzo utrudnia mi to działanie. Pozdrawiam

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@PGEiH aby stracić oznaczenie Smart! możesz "przestać spełniać warunki", czyli np. wyłączyć wymagane metody dostawy lub podnieść cenę dostawy. Na tej stronie znajdziesz wszystkie informacje i będziesz mógł podjąć decyzję. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

PGEiH
#7 Wielbiciel#

Czyli nie mogę mieć dostaw  Allegro i nie mieć Smarta w aukcjach? Jak wspomniałem wcześniej, nie mam dostępu do konta firmowego i zamawianie kuriera poza allegro stanowi problem. Zamawiając za pomocą allegro dostawałem fakturę raz w miesiącu, a przelewem już zajmował się księgowy.

oznacz moderatorów

PGEiH
#7 Wielbiciel#

Opłata za kuriera DPD Smart dotyczy każdej przesyłki czy tylko sytuacji gdy kurier podjeżdza po mniej niż 4 paczki dziennie? Bo jeśli będę nadawał w punkcie DPD i przesyłka mnie (sprzedającego) nie będzie nic kosztowała to ok. Inna sprawa jak za przesyłkę płacę ja. Wtedy nie opłaca mi się sprrzedawać na allegro bo dopłacam i sumarycznie wychodzę na minus.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@PGEiH możesz korzystać z Allegrowych metod dostawy i rozliczać się w ramach Allegro Standard (czyli z nami) nawet jeśli nie są to przesyłki w ramach Smart!
Tutaj są rozpisane sposoby rozliczań przesyłek dostępne na Allegro.
Zlecenie odbioru przesyłek przez kuriera jest bezpłatne, jeśli przekażesz kurierowi przynajmniej 4 przesyłki przy podjeździe. Usługa kosztuje 3,99 zł, jeśli przekażesz kurierowi mniej niż 4 przesyłki. Koszty za usługi dodatkowe (np. podjazd kuriera) są dodawane do Rozliczeń z Allegro na twoim koncie w miesiącu następującym po miesiącu realizacji danej usługi.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zmień tylko cenę u jednej dostawy ze Smartem i już go nie będzie.

oznacz moderatorów