anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wysyłać paczki do paczkomatu mając smarta

Sklep_Kajka
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry, jestem nowa i trochę się pogubiłam. Do aukcji, które już mam wystawione mam włączoną opcje SMART, wczoraj otrzymałam pierwsze zamówienia, chciałam je od razu nadać do paczkomatu. Po przejściu do nadania przesyłki, nie miałam opcji wyboru przewoźnika inpost tylko informację o tym że muszę zalogować się do menadżera inpost. Zalogowałam się, utworzyłam nowe konto ale nie podpisałam umowy. Dziś jak próbowałam nadać paczke, nadal nie miałam przewoznika inpost do wyboru a informację że muszę podać swój nr umowy, ale nie wiem czy ja mam z inpostem podpisać taka zwykła umowę z pakietem np do 30 paczek, czy podpisuje ją jakoś za pośrednictwem Allegro. A jeśli podpisuje normalną umowe, np właśnie z wysyłka do 30 paczek to abonament jest w wysokości 150 zł, czy wtedy rozliczam się z Allego za smarta i jeszcze dodatkowo z inpostem? Już sama nie wiem jak to jest. BARDZO PROSZĘ o wytłumaczenie.

Pozdrawiam Magda

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Sklep_Kajka 

Nie musisz mieć umowy z Inpostem. Połącz managera inpostu ze swoim allegro i wtedy  przesyłki będziesz widzieć w managerze i w nim też generować etykiety.

https://manager.paczkomaty.pl/v1/api/assets/instrukcja-nadawania-przesylek-Allegro_2505.pdf

_____________
Kama
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Sklep_Kajka żeby nadać przesyłkę za pośrednictwem InPostu w narzędziu nadawczym Wysyłam z Allegro konieczne jest podpisanie i podpięcie umowy z przewoźnikiem.
Ale tak jak napisała @Kaliope_Brzeg możesz nadawać przesyłki na stronie Managera przesyłek InPost. Pierwszym krokiem jest powiązanie konta Allegro z aplikacją InPost. 
Aby to zrobić wejdź proszę tutaj, utwórz konto, następnie (upewnij się, że jesteś zalogowana na koncie Allegro, które chcesz połączyć oraz sprawdź proszę czy nie masz włączonej blokady wyskakujących okienek (pop-up)).
W Managerze przesyłek wybierz Allegro >  Import Allegro InPost. Na ekranie pojawi się przycisk "zarządzanie kontami", kliknij "dodaj nowe" określ dowolną nazwę dla konta i potwierdź klikając "powiąż". InPost przekieruje Cię na Allegro, gdzie dokończysz proces.
Na kolejnym ekranie wpisz kod autoryzacyjny (zostanie podany automatycznie) i wybierz "dalej", możliwe, że konieczne będzie ponowne zalogowanie do konta Allegro. Pojawi się komunikat "Udało się!", a gdy zamkniesz okno z kontem Allegro, powrócisz do Managera przesyłek. Kliknij tam proszę "gotowe". Powiązanie może potrwać kilka minut. W tej zakładce będziesz miała informację o wszystkich powiązanych aplikacjach. 
Tą instukcję jak i inne wskazówki dotyczące nadawania przesyłek znajdziesz tutaj
Żeby przesyłka była rozliczona z nami jako Smart! konieczne jest poprawne przekazanie adresu e-mail kupującego (artykuł na ten temat podesłał w wątku @LEW433 ). 

Jako początkującej sprzedającej bardzo polecam Ci korzystanie z bezpłatnych kursów Akademii Allegro znajdziesz je tutaj. Możesz też zapisać się na interesujący Cię webinar ich listę załączam tutaj
W razie pytań my - społeczność Allegro, również chętnie Ci pomożemy 🙂 
Powodzenia! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów