anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jedna przesyłka zamiast zamiast dwóch

xxx_STORE
#7 Wielbiciel#

Ze względu na liczbę sztuk w cenniku, zamówienie zostało rozdzielone na 2 przesyłki. Towar jednak zmieścił się w 1 przesyłce. Co należy zrobić w takiej sytuacji? Czy wystarczy zlecić zwrot połowy kosztów wysyłki i system Allegro uwzględni to automatycznie, czy należy dodatkowo zgłosić taką sytuację.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Client:44052296
#21 Demiurg#

@xxx_STORE my zawsze jak jest jedno zamówienie i się mieści w jedną paczkę to informujemy kupującego ewentualnie oddajemy kwotę transportu i wysyłamy w jednej paczce.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

jeśli klient opłacił 2 paczki, to najlepiej byłoby zwrócić mu za koszt tej drugiej wysyłki. No chyba, że to smart, to wtedy nie ma to znaczenia, bo i tak miał darmową paczkę. Zasadniczo nikomu nic nie zgłaszasz.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

xxx_STORE
#7 Wielbiciel#

Zastanawiałem się tylko jak to jest interpretowane przez algorytmy Allegro w ocenie jakości sprzedaży. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@xxx_STORE nie musisz się tym martwić, nie sprawdzamy iloma przesyłkami miało zostać zrealizowane zamówienie 🙂 Inaczej byłoby, gdyby chodziło o kilka zamówień od tego samego kupującego, wówczas do każdego zamówienia powinna zostać nadana przesyłka. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A nie lepiej wylać zgodnie z zamówieniem?  różni kupujący!

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

pewno, że różni, ale równie dobrze, może ktoś się wkurzyć, że wysłał w dwóch, zamiast w jednej. Szczególnie jak paczki dojda w różne dni, i trzeba dygać 2 razy do paczkomatu itp. Ja już tak miałem parę razy, rozbijane zamówienia na kilka przesylek, które potem dochodzą przez cały tydzień - masakra.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów