anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kod pocztowy niedostępny

MAMY ROZWIĄZANIE!
dkled
#8 Zapaleniec#

Czy miał ktoś z Was podobny przypadek , iż podczas nadawania przesyłki Smart DPD wyskakuje komunikat "podany kod pocztowy jest niedostępny" ? Jakby w bazie kodów DPD go brakowało. Od wczoraj nie mogę nadać przesyłki , pomoc z Allegro jeszcze nie wiem o co chodzi...

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
mwmonety
#21 Demiurg#

Napisz do konsultanta z DPD ,może tam dostaniesz odpowiedź.

oznacz moderatorów
dkled
#8 Zapaleniec#

czekam jeszcze na odpowiedź od konsultantki Allegro, ona ma się dowiedzieć od DPD w czym problem

oznacz moderatorów
Puzonix
#12 Orędownik#

@dkled Dzisiaj miałem taką sytuację. Sprawdziłem w wyszukiwarce kod jaki wpisał klient podając adres dostawy i okazało się, że kod pocztowy jest nieprawidłowy dla podanej przez klienta miejscowości. Ustaliłem właściwy kod i dla pewności potwierdziłem go z klientem telefonicznie. Prawdopodobnie klient podczas wcześniejszego zakupu podał inny adres do wysyłki i podczas obecnego zakupu wpisał nowe dane, ale zapomniał poprawić kod pocztowy.

oznacz moderatorów
domkar04
#14 Krzewiciel#

@dkled przede wszystkim poinformuj klienta, że jego przesyłka może się opóźnić, bo allegro/dpd ma jakiś błąd

oznacz moderatorów
GreckieOkno
#7 Wielbiciel#

Witam! Miałam taki przypadek ostatnio. Na początku sprawdziłam czy kod podany przez klienta jest prawidłowy. Okazało się, że tak. Skontaktowałam się z DPD i Allegro i powiedzieli, że nie są w stanie powiedzieć dlaczego ten kod wyświetla się jako niedostępny. Postanowiłam więc poszukać odpowiedzi u źródła. Zadzwoniłam do oddziału pocztowego gminy, do której należy miejscowość klienta. Okazało się, że kod przez niego podany jest starym kodem kiedy jeszcze w tej miejscowości był oddział pocztowy. Został on zlikwidowany i choć kod dalej funkcjonuje, to większość firm przewozowych nie ma go w bazie danych, dlatego wyświetlał się jako nieprawidłowy. Po wpisaniu nowego kodu, który jest odpowiedni dla miejscowości wszystko poszło bez problemu 😉

oznacz moderatorów
DragonPoland
#1 Nowicjusz#

@GreckieOknodzięki za dodanie tej informacji. Miałam podobny problem z zamówieniem ze złym kodem pocztowym. Dzięki Twojej informacji znalazłam właściwy kod klienta i nadałam przesyłkę. 🙂

oznacz moderatorów