anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący wybrał dostawę do paczkomatu, a w "adres dostawy" podał inny adres

DC43Sklep_pl
#9 Pomysłodawca#

Witam, co mam zrobić w sytuacji gdy kupujący wybrał dostawę do paczkomatu, a w "adres dostawy" podał inny adres?

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

mdrogeria
#21 Demiurg#

@DC43Sklep_pl wybrał paczkomat to wysyłaj na dane paczkomatu odbiorczego podanego w karcie zakupu , inne dane Cię nie interesują .... no chyba , że w wiadomości podał inne dane .

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@DC43Sklep_pl Kupujący podał paczkomat odbiorczy?

oznacz moderatorów

DC43Sklep_pl
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za odpowiedzi, kiedy wchodzę w to zamówienie są nagłówki: KUPUJĄCY/ DOSTAWA/ ADRES DOSTAWY/ FAKTURA i w nagłówku dostawa jest podany paczkomat i adres tego paczkomatu natomiast w nagłówku adres dostawy jest podany zupełnie inny adres bez podanego punktu odbioru czy paczkomatu, nie dostałem żadnej wiadomości od kupującego, ale wolałbym uniknąć sytuacji, że nie odbierze i wysyłać ponownie lub będzie oburzony, że nie przesyłka nie doszła choć podał adres

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@DC43Sklep_pl w danych dostawy interesuje Cię tylko pierwsza pozycja z danymi do paczkomatu , na adres odbiorcy możesz nie patrzeć .

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@DC43Sklep_pl Dane dostawy wyświetlają się zawsze w ten sposób.
Jeśli jest podany paczkomat to wysyłaj na paczkomat - wszystko jest OK.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@DC43Sklep_pl  to zadzwoń lub napisz. Będziesz mieć pewność.

oznacz moderatorów

DC43Sklep_pl
#9 Pomysłodawca#

Dzięki za dobre rady, ostatnia sprawa czy gdybym jednak napisał do klienta i ten prosiłby o wysyłkę na ten drugi adres to da się to jakoś zmienić żeby to wysłać przez smart i żeby klient nie musiał ponosić dodatkowych kosztów za przesyłkę? 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@DC43Sklep_pl

  Ale kombinujesz. Nie da się wysłać paczkomatem na adres domowy 😀

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Da się przez stronę Inpostu.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Ziolko39 

Możliwości techniczne Inpostu to ja znam dobrze. Bardziej chodziło mi o to, że skoro klient życzy sobie wysyłki paczkomatem to nie ma co kombinować. Założyciel wątku chyba nie do końca ogarnia zamówienia z odbiorem w punkcie, a ostatnie pytanie to już nawet dla mnie wysyłającej od lat jest za trudne 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Sorry. Ale bardzo dużo ludzi nie zna tej opcji > myślą tylko > kurier-kurier i paczkomat-paczkomat > nie chciałem Cię uraźić.

oznacz moderatorów

DC43Sklep_pl
#9 Pomysłodawca#

Słusznie, nie ogarniam stąd ten wątek 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@DC43Sklep_pl możesz zmienić tylko paczkomat odbiorczy , na adres nie wyślesz . Jeśli nie masz dodatkowych informacji od klienta to sobie głowy nie zawracaj ... i klientowi również .

oznacz moderatorów

DC43Sklep_pl
#9 Pomysłodawca#

Dzięki za odpowiedzi, od nie dawna sprzedaję na allegro i wolę dopytać. Ostatnie pytanie obiecuję 😄 Miałem taką samą sytuację kiedy klient napisał oburzony, że nie otrzymał przesyłki, też wybrał odbiór w punkcie, a oczekiwał, że wyślę mu na adres podany w "adres dostawy", ja naiwnie zwróciłem mu od razu pieniądze, a ten pojechał i odebrał przesyłkę i najprawdopodobniej podmienił na używany i jeszcze odesłał bez oryginalnego opakowania. Czy mogę zablokować odbiór paczki w punkcie kiedy klient prosi o zwrot pieniędzy i jakoś ukarać takiego gamonia? 🙂

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Kombinujesz i tylko będą problemy, nie chce do paczkomatu to niech anuluje zakup i zamówi poprawnie jak nie wysłalaś jeszcze.

oznacz moderatorów

DC43Sklep_pl
#9 Pomysłodawca#

Nie kombinuję tylko pytam żeby wiedzieć jak postąpić, drugi raz mam taką sytuację, a za pierwszym razem zostałem oszukany przez klienta, że skoro podał inny adres to miałem tam wysłać, allegro ma bardzo zagmatwany regulamin i do granic absurdu idzie na rękę kupującym stąd wolę się dopytać niż powielać błędy

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@DC43Sklep_pl  wyślij tak jak jest wypełnione w formularzu. Jeśli wybrana metoda dostawy jest paczkomat - wyślij na paczkomat.

Nie mozna przyjmować że ktokolwiek zaraz chce oszukać. My wysylamy kilkadziesiąt zamówien dziennie ( a jesteśmy naprawde małym sprzedawca na allegro) i jeśli  byśmy sie tak zastanawiali nad każdym zamówieniem to byśmy teraz realizowali zamówienia z lutego :). Generalnie przyjmujemy że każdy kupujacy jest uczciwy oraz że oczekuje takiej metody dostawy jaka wybrał w momencie zakupu. 🙂

oznacz moderatorów

DC43Sklep_pl
#9 Pomysłodawca#

Ok, rozumiem, dzięki

oznacz moderatorów