anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naliczanie opłat za inpost

teethdent
#7 Wielbiciel#

Mam problem z opłatami. Chodzi o koszty wysyłki z inpost. Ja wpłacam pieniądze na konto inpost żeby nadać paczkę, kupujący płaci za przesyłkę a to i tak nalicza mi się na koncie w ,,rozliczeniach z allegro" więc później znowu muszę płacić.

czy tak powinno być?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

kostas11
#21 Demiurg#

@teethdent a jak nadajesz paczki ? 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

teethdent
#7 Wielbiciel#

przez allegro ale jak nie mam wpłaty na koncie inpost to nie chce mi się wygenerować etykieta

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@teethdent a to na pewno za wysłanie paczki? A masz podpięta umowę pod WzA? Bo to nie są dopłaty do smart?

oznacz moderatorów

teethdent
#7 Wielbiciel#

tak za wysłanie paczki, wszystkie opłaty są rozpisane na allegro i inpost. Nie, to nie są dopłaty

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@teethdent już wyjasniam 🙂 W ramach usługi Allegro Smart! od sprzedającego jest pobierana opłata za nadanie przesyłki, która wynosi dla tej metody (Paczkomaty InPost) 0,99 zł, 1,19 zł, 3,49 zł, 5,99 zł, 7,49 zł (w zależności od kwoty zamówienia) tutaj znajdziesz wszystkie informacje na temat opłat za przesyłki Smart!
Czy nadając przesyłki w Managerze przesyłek InPost podajesz pełny zaszyfrowany adres e-mail kupujących? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

teethdent
#7 Wielbiciel#

Kurcze... 

W managerze paczek email jest zaszyfrowany a opłat za Allegro Smart raczej nie zauważyłam, jedynie prowizja od sprzedaży. wszędzie jest ta sama kwota pobierana za Inpost 8,99zł a ze Smaretm 0zł

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@teethdent zobacz, tutaj np. jest opłata za Smart z Twoich Rozliczeń z Allegro:

la_nika_0-1664480647842.png

 

Czyli ze Smartem jest 0 zł, kupujący również nie płaci za dostawę, ale Ty (w zależności od wysokości zamówienia) masz doliczoną kwotę do Rozliczeń z Allegro. Gdy przeglądałam Twoje rozliczenia to wszystkie opłaty z ostatniego miesiąca za Paczkomat InPost są naliczone w ramach Smart! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

teethdent
#7 Wielbiciel#

tutaj tak ale na stronie Inpost wpłacam co miesiąc pieniądze żeby wysyłac paczki bo inaczej nie chce mi sie generowac etykieta. Tam też normalnie mam opłaty pobierane za wysyłkę

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@teethdent a czy możliwe, że są to zamówienia, w których kupujący nie mają Smart!? 
Np. zamówienie nr 048dca21-35b4-11ed-a904-738081bb2809 było bez Smart! czyli tutaj przesyłka kosztowała 8,99 zł i kupujący za nią płacił, a np. zamówienie nr 15b36ac1-35a1-11ed-a5f6-030c585befbc było w ramach Smart! i za nie została naliczona opłata w Rozliczeniach z Allegro. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

teethdent
#7 Wielbiciel#

Tam gdzie jest Smart nie ma opłat ale za normalną przesyłkę Inpost płacę w 'rozliczeniach z allegro" i z mojego konta na stronie Impost. Tam pobierają pieniądze z ej kwoty co wpłacam. Więc to tak jakbym płaciła dwa razy

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@teethdent ale za przesyłki "normalne" nie Smart! nie masz naliczeń w Rozliczeniach z Allegro, przynajmniej ja ich nie widzę, są tylko te za Smart! Czy możesz wskazać mi numer zamówienia, które było nadanie nie w ramach Smart! i za które została naliczona opłata w Rozliczeniach z Allegro?  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów