anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczka Orlen jak jest rozliczana?

Ingoria
#7 Wielbiciel#

Hej wprowadzał ktoś z Was usługę Orlen paczka do swojego cennika wysyłkowego. 

Mam pytanie Orlen i Allegro wymagają aby cena paczki wynosiła 6,70 tak aby znalazła się w SMART. 

Jednakże Orlen wystawia faktury na 8,53 zł za przesyłkę. Czy to tak ma być, że z założenia zakłada Orlen, że sprzedawca będzie dokładał do przesyłki 2 zł? Czy może ja czegoś nie wiem lub robię źle? 

Pozdrawiam i dzięki za podpowiedź. 

Marek  

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

serwis-texas
#19 Nestor#

@Ingoria 

Z tego co tu piszą

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/metody-dostawy/allegro-orlen-paczka-AVm6XOPV4tZ

to paczka do 10 kg powinno kosztować 5.44 netto co daje teoretycznie te 6.70 do SMART na "zero".  Pytanie czy Ty nadajesz na pewno to jako wysyłka Allegro czy jako zwykła umowa pomiędzy Tobą a Orlenem? Cena powyżej 10 kg to 8,60 brutto.  Ty podajesz jeszcze inną cenę. Nie znam programu nadawczego Orlenu więc tu nie pomogę.

oznacz moderatorów

Ingoria
#7 Wielbiciel#

Jednym słowem mały bur...el jest w tym Orlenie. Stwierdzili, że to moja wina ponieważ przy wysyłce nie zaznaczyłem malutkiego okienka paczka mini. Myślałem, że jak jest import z allegro SMART to już nic nie muszę zmieniać bo to import a jednak nie. Rozwiązanie jest proste Orlen wylatuje z cennika dostaw na moich kontach i tyle. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Ingoria cena 8,53 zł pochodzi najprawdopodobniej z Twoich ustaleń z Orlenem, nie mamy wglądu do tych rozliczeń, więc nie mogę odpowiedzieć z całą pewnością.
Na Allegro dla metody Allegro ORLEN paczka I ORLEN paczka w Smart! refundujemy 5,71 zł, czyli wychodzi, że sprzedający płaci 0,99 zł za taką przesyłkę. Refundację od Allegro za przesyłki nadane tą metodą, powinieneś zobaczyć w tej zakładce.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów