anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Potrójna kara InPost w wysokości 307,91 zł za przekroczenie gabarytu o 10 cm - to normalne????

wrona-w1
#7 Wielbiciel#

 

Cześć.

Wysłałem w czerwcu uszkodzoną gitarę gamingową wysyłką Allegro Smart. Zarobiłem na niej dokładnie 45 zł. Miesiąc później w saldzie pojawiła mi się kwota -307,94 zł. Była to potrójna kara nałożona przez InPost za przekroczenie długości o 10 cm. Później była długa droga reklamacyjna, w której InPost zmusił mnie do podpisania pełnomocnictwa, pod groźbą nierozpatrzenia reklamacji. Pracownicy Allegro, po przekazaniu takiego pisma do InPostu mieli rzekomo związane ręce i nie mogli nic z tym zrobić. Udowodniłem, że InPost oferuje możliwość wysyłki paczkomatem, której przegródki mają ok 95 cm długości, a także, że cennik wprowadza w błąd bo są tam podane kwoty brutto, a nie netto. Później, gdy InPost uznał, że wszystko jest w regulaminie i za przedmiot o wartości 45 zł trzeba zapłacić karę ponad 300 zł (sic!), złożyłem kolejną reklamację, tym razem prosząc Allegro o anulowanie takiej horrendalnej kwoty za przedmiot o tak niskiej wartości. Allegro grozi mi blokadą konta, jeżeli niezapłacę tych 307 zł, mimo faktu, że toczy się postępowanie reklamacyjne, a dział windykacji sam sobie zaprzecza, bo w jednej wiadomości uznał, że nie wyraża zgody na odroczenie płatności, a w drugiej napisał, że nie jest zobligowany do odraczania płatności.

Czy mieliście Państwo podobne doświadczenia? 

A może na kogoś została nałożona podobna kara?

Gdzie szukać pomocy w tej sprawie?

Mam wrażenie, że wpadłem w jakieś błędne proceduralne koło i dotarłem do ściany.

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

ares_
#14 Krzewiciel#

@wrona-w1 niestety jak sam przyznałeś przekroczyłeś wymiar przesyłki i nie ma znaczenia czy paczka rzeczywiście zmieści się do skrytki. Regulamin jest jasny i należy się go trzymać. Co do kwoty to nie chce mi się teraz sprawdzać czy jest prawidłowa ale moim zdaniem reklamacja nic nie da i będziesz musiał zapłacić tą kwotę. 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@wrona-w1 

1. Wartość przesyłanego towaru w tym przypadku nie ma znaczenia

2. Długość skrytek nie ma znaczenia

3. Znaczenie ma przekroczenie długości paczki, a ta jest wyznaczona na max 64 cm. Ograniczenie występuje nie ze względu na długość skrytek, ale obsługę na sortowni. Przekroczenie wymiarów ma swoje konsekwencje, jest to jawne, więc moim zdaniem kary nie unikniesz.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

wrona-w1
#7 Wielbiciel#

Mimo wszystko 307 zł, to chyba lekkie przegięcie?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@wrona-w1 ciesz się że Ci za produkt uciążliwy nie dowalili ponad 1000 zł 😄

Kiedyś była niższa kwota ale wysyłający olewali mierzenie, bo kilka złotych nie robiło na nich wrażenia a przewoźnik miał kłopot więc zwiększyli co by się bardziej przykładać, raz zapłacisz to następnym razem sprawdzisz czy masz poprawne wymiary 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@wrona-w1 to co wejdzie do przegródki po skosie nie ma tu znaczenia mają określone max wymiary które masz w regulaminie, przekroczyłeś jest kara zgodna z regulaminem i ją naliczają 🙂 Opłać bo i tak komornik to ściągnie a na przyszłość mierz co nadajesz 🙂

Allegro Paczkomaty InPost (max. waga 25kg, max. wymiary przesyłki (w mm) wraz z opakowaniem (wysokość x szerokość x długość):

Gabaryt A: 80 x 380 x 640

Gabaryt B: 190 x 380 x 640

Gabaryt C: 410 x 380 x 640

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@wrona-w1 pewnie Cię skasowali

Weryfikacja wagi i wymiarów przesyłki  INP_N1_WER_WYM  13,69 zł

Traktowanie przesyłki jako ponadgabarytowej  INP_N2_JAK_GABARYT  20,53 zł

Przesyłka ponadgabarytowa przekraczająca wymiar ponad 50x50x80 cm lub wagę powyżej 30 kg  INP_N4_GABARYT  273,72 z

oznacz moderatorów