anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rozliczanie za allegro smart DPD

CENTERBIKE_pl
#1 Nowicjusz#

Znalazłem w pomocy dla sprzedających informację która jest dla mnie niezrozumiała.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/informacje-dla-sprzedajacych/dostawa-allegro-smart-z-kuri...

Warianty dla klienta z wykupionym smartem. Oczywiście dla cen produktów spełniających wymogi smart.

Klient wybierający dostawę smart paczkomat inpost ma paczkę za free i ja też nic do tego nie dopłacam.

Klient wybierający dostawę smart kuriera DPD ma paczkę za free a ja mam zapłacić 3,99zł ?

 

Warianty dla klienta bez smarta

Klient wybierający paczkomat inpost płaci 8,99zł i ja tyle dostaję, nadając paczkę przez allegro płacę 8,99zł.

Klient wybierający kuriera DPD płaci 12,99zł i ja tyle dostaję, i tu też może zdarzyć się taka sytuacja że 12,99zł nie wystarczy i będę musiał dopłacić bo mam inne kwoty w umowie z DPD, czy też nadam paczkę przez allegro i saldo się wyzeruje ?

 

Gdzie się określa wagę dla wysyłki kurierskiej smart DPD ?

 

Proszę o poprawienie mnie jeżeli gdzieś się mylę. Oraz o wytłumaczenie jak to jest ze smartem dla kuriera DPD, z DPD mam podpisaną umowę.

 

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

mikeza
#20 Guru#

@CENTERBIKE_pl  jeśli chcesz nadawać DPD w smarcie, to przede wszystim nie możesz mieć ustawionej w cenniku wysyłki DPD, tylko allegro kurier DPD, bo tylko te przesyłkie będą rozliczane przez allegro. Twoja umowa w zasadzie będzie dotyczyła paczek, które nadasz jako zwykłe DPD, bez tego przedrostka allegro. Jest to trochę namieszane prawdę mówiąc i zdarzają się nawet błedne naliczenia opłat (np. dublowanie się zarówno na fakturze allegro, jak również DPD). Ja mam umowę z DPD, ale wysyłam tylko paczki niesmartowe, czyli rozliczam się tylko na podstawie umowy, i allegro nie wchodzi mi w paradę w tej sytuacji.

co do dopłat - zgadza się, w przypadku przesyłki kurierskiej w smarcie sprzedawca dopłaca 3,99zł, w przypadku inpost paczkomaty również dopłaca, ale 0,99zł do transakcji do 100zł, a 1,99zł przy zakupach ponad 100zł. W tej chwili smart nie jest już darmowy dla sprzedawców, a tylko dla kupujących 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów