anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

rozliczenie przesyłek "Allegro Pocztex Kurier 48" po zmianie Allegro Smart!

Bricks-For-Fun
#7 Wielbiciel#

Mam następujące pytanie dotyczące "Metody dostawy Poczty Polskiej - nowy model rozliczeniowy", czy poniższe wyliczenia są prawidłowe.
Z treści na stronie https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/metody-dostawy-poczty-polskiej-nowy-model-rozliczeniowy-EY0aDmk... wynika, że (jeżeli dobrze zrozumiałem treść):
1. w przypadku, gdy klient kupi ode mnie przedmiot za 80 zł w opcji Allegro Smart! z przesyłką Allegro Pocztex Kurier 48, to na moje konto wpłynie 80 zł od klienta, a ja będę musiał zapłacić Allegro 3,99 zł za przesyłkę z Allegro Smart!; czyli z 80 zł zostanie mi 76,01 zł; ponadto od kwoty 80 zł będe musiał zapłacić prowizję Allegro (w moim przypadku 6% czyli 4,80 zł) więc ostatecznie ze sprzedaży przedmiotu za 80 zł zostanie mi 71,21 zł - czy to wyliczenie jest prawidłowe?

2. w przypadku, gdy klient kupi ode mnie przedmiot za 80 zł poza Allegro Smart! z przesyłką Allegro Pocztex Kurier 48, to na moje konto wpłynie 91,99 zł od klienta (80 zł za przedmiot + 11,99 zł za przesyłkę - taką kwotę można ustawić w cenniku dostawy); ja będę musiał zapłacić Allegro 10,99 zł za przesyłkę, czyli z 91,99 zł od klienta zostaje mi 81,00 zł; ponadto od kwoty 91,99 zł będe musiał zapłacić prowizję Allegro (w moim przypadku 6% czyli 5,52 zł) więc ostatecznie ze sprzedaży przedmiotu za 80 zł zostanie mi 75,48 zł - czy to wyliczenie jest prawidłowe, czy oprócz opłaty 10,99 zł za przesyłkę poza Allegro Smart! będę musiał jeszcze pokryć koszt samej wysyłki? Jeżeli będe musiał pokryć koszty wysyłki to gdzie znajdę cennik, czy muszę wtedy płacić za Pocztex Kurier 48 zgodnie z cennikiem Pocztex?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

kostas11
#21 Demiurg#

@Bricks-For-Fun 

1 Tak

2 Tak - nic nie dopłacisz do przesyłki o ile poprawnie nadasz i przekażesz maila. Płacisz allegro za nadanie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Bricks-For-Fun Nic na tym nie tracisz, ponieważ wszystkie te koszty wliczasz w cenę przedmiotu, więc tak naprawdę kupujący płaci prowizję Allegro i dopłaca do swoich "darmowych dostaw" Smart.

Dodam, że właśnie z tego powodu zwykła, czarna herbata Dilmah kosztuje obok mnie w Auchan około 8 zł, a na Allegro około 10 zł + wysyłka 🙂

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@xyz96 my to widzimy, ale eksperci allegro chyba nie 🙂 jak tak dalej pójdzie mit tanich zakupów w necie padnie tak szybko jak się narodził.

inna sprawa, że ludzie się rozleniwiają i jest spora grupa osób, co woli przepłacić, ale dostać paczkę do domu, czy paczkomatu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów