anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

smart - jak wysyłać

tomdog82
#1 Nowicjusz#

zostałem Smart. Umowę mam Inpost i to na tej podstawie wysyłam paczki. Powiązałem konto z Api itd jak w instrukcji. Wczoraj kilka osób kupiło ze Smart. Po wygenerowaniu etykiet w Allegro a nie w menedżerze paczek InPost przyszedł mail, że źle nadane i lista wysyłek.

Co zrobiłem źle? wszytko powiązałem jak w instrukcji

Zauważyliśmy, że niepoprawnie nadajesz przesyłki Allegro Paczkomaty InPost w ramach Smart!, przez co będziesz rozliczać się z InPost, a nie z nami. W ten sposób znacząco zwiększysz koszty wysyłki.

Chcemy mieć pewność, że to Twoje świadome działanie, a nie wynik złych ustawień Twojej umowy w Wysyłam z Allegro lub nieprawidłowego serwisu, jaki przekazujesz do InPost kiedy nadajesz przez API.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@tomdog82 Cześć, zapoznaj się proszę z tym artykułem: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/informacje-dla-sprzedajacych/jak-poprawnie-nadawac-przesy... 

Najważniejsze jest to, żebyś prawidłowo przekazywał adres mejlowy odbiorcy. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

tomdog82
#1 Nowicjusz#

ale jak przekazać ten adres mail odbiorcy i gdzie go wkleić? nie powinno się samo zaimportować?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@tomdog82 jeśli zamówienie zostanie poprawnie zaimportowane, adres e-mail z Allegro również będzie dostępny w Managerze paczek. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@la_nika autor nadaje przez WzA 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 dziękuję Kostas! Przepraszam, spojrzałam na zrzut z managera i zasugerowałam się przy odpowiedzi. 

@tomdog82 w tej sytuacji w Ustawieniach Wysyłam z Allegro zaznacz widoczny na zrzucie od Kostasa kwadrat. Wówczas będziesz korzystał z oferty dla sprzedających z Allegro. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@tomdog82 Wejdź w managera paczek Inpost i kliknij zakładkę ALLEGRO a następnie IMPORT ALLEGRO INPOST

komisbell_0-1711033039916.png

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@tomdog82 bo nie zaznaczyłeś 😄

kostas11_0-1711035541260.png

Przy dodawaniu umowy z InPost powinieneś zaznaczyć okienko Używaj oferty dla sprzedawców Allegro, jeśli chcesz rozliczać się z przewoźnikiem na wynegocjowanych przez nas warunkach

________
Κώστας
oznacz moderatorów