anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

sprzedaż i wysyłka a izolacja / kwarantanna domowa

szeptusia
#7 Wielbiciel#

Wczoraj miałam test na koronawirusa i od dziś jestem objęta izolacją domową ze względu na pozytywny wynik testu. Zatem nie będę mogła wychodzić z domu i wysyłać paczek. Jeśli ktoś w tym czasie coś u mnie kupi, to będzie problem. Chciałam zatem ustawić urlop na 2 tygodnie ale system go odrzucił, gdyż nie był on zaplanowany z tygodniowym wyprzedzeniem.  Czy szanowne allegro mogłoby włączyć funkcję natychmiastowego urlopu???

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Vryko
#18 Luminarz#

Szanowne Allegro nie mogłoby, o czym pisało wiele razy. Szanowne Allegro doradza w takich przypadkach Szanownym Sprzedającym, by po prostu zdejmowali aukcje i wznawiali sprzedaż, gdy trudności ustąpią. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

szeptusia
#7 Wielbiciel#

Zero pomocna odpowiedź. Jak ktos ma setki aukcji to chyba dla niego by było lepiej gdyby mógł odgórnie zawiesić wszystkie naraz na tydzień jednym kliknięciem urlopu na żądanie. Nie dziękuję za pański poświęcony czas na nic nie wnoszącą odpowiedź 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@szeptusia Odpowiedź @Vryko  jest jedyną możliwą odpowiedzią. Innej nie dostaniesz, bo innego wyjścia nie ma.

. P.S. Nie musisz dziękować.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@szeptusia Ale sołtys napisał prawdę, tak Allegro  sugeruje.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@szeptusia Zażalenie na takie stan rzeczy składaj do właścicieli Allegro. Popowiem, że obecnie, to fundusze inwestycyjne Cinven, Permira i Mid Europa Partners. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Vryko Dopiero teraz Twoja odpowiedź jest pomocna. I nadal prawdziwa 🤣

Ula

Ula
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

 Tak dla nich to proste ale jak mam wycofać nagle z powodu choroby kilkaset aukcji w których są rozpoczęte licytacje i do końca jest jeszcze kilka dni ? Kończąc przed czasem mam oddać przedmioty warte kilkaset złotych nawet za złotówkę bo akurat jedna osoba dopiero licytuje ? To samo z wysyłkami klienci nie spieszą się z wpłatami i co z tymi co zapłacą podczas takiej kwarantanny ? Miałem przewidzieć chorobę? Nie da się bez konsekwencji przerywać sprzedaży ,regulamin tego też nie przewidział.

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Witam.

Miałem podobną sytuację. Allegro Ci nie pomoże. Masz zaległe wysyłki - wyślij e-maile do klientów z opisem zaistniałej sytuacji. Kilka osób zrezygnuje, gdyż zależało im na czasie, większość zrozumie. Czasem trafisz na jakiegoś bałwana co wystawi Ci nega. Zaktualizuj czas wysyłki na aukcjach - przecież nie musisz ich zamykać , nikt tego od Ciebie nie wymaga. Jak wydłużysz czas wysyłki to co 2 dni wysyłaj info do kupujących (jak coś sprzedasz) z informacją, że transakcja zostanie zrealizowana w określonym na aukcji terminie - mało kto czyta opisy aukcji, a tym bardziej odnośnie czasów wysyłki. Większość kupujących zrozumie sytuację i poczeka - to z własnego doświadczenia.

Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę, bez późniejszych komplikacji.

oznacz moderatorów

szeptusia
#7 Wielbiciel#

Dzięki za odpowiedź. Szkoda że allegro daje więcej opcji (przywilejów, pomocy i ochrony) kupującym niż sprzedającym. Kupuje od 16 lat a sprzedaje dopiero od kilku tygodni i dopiero teraz zauwazam te różnice. Za 2 dni koniec kwarantanny, na szczęście nikt nie robił problemów z zakupami. Pozdro

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@ELMIXAGD_pl chory na covida nie ma obowiązku wykonywania działalności gospodarczej

zus też zabrania wykonywania pracy gdy jest się na L4

 

co na to allegro - ma to gdzieś

sugeruje zamykanie ofert co przy obecnym systemie ich wznawiania uniemożliwia wręcz ich przywrócenie bez modyfikcji - no chyba że masz uzupełnione wszystkie prametry

najlepsze że w zapowiedziach rozwoju allegro nie mamy zapowiedzi zmian pomagających sprzedawcom w tym temacie

oznacz moderatorów