anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Umowa własna z przewoźnikiem - opłata SMART

Spike00_92
#8 Zapaleniec#

Witam, 

czym różni się umowa własna z Pocztex a korzystanie z Pocztex za pomocą Wysyłam z Allegro? 

1) Czy są jakieś inne opłaty? 

2)  Czy w przypadku umowy własnej i paczki wysłanej ze SMART jest naliczana opłata z załącznika?

PozdrawiamAllegro-Paczkomaty-InPost-informacje-dla-sprzedających-Obsługa-zamówień-Dla-sprzedających-Allegro.png

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Spike00_92 Z Wysyłam z Allegro możesz korzystać bezpłatnie i bez podpisywania umowy z przewoźnikiem, wówczas zamówisz przesyłki metodami, za które rozliczysz się bezpośrednio z nami i będziesz mógł nadawać zamówienia opłacone z góry i za pobraniem. Koszty przesyłek doliczymy do Rozliczeń z Allegro na Twoim koncie i zapłacisz za nie oraz za usługi dodatkowe na podstawie faktury od nas. Możesz też dodać umowę własną z przewoźnikiem – wtedy zamówisz przesyłki metodami, które oferuje przewoźnik i nadasz zamówienia opłacone z góry oraz za pobraniem.

Jeśli chodzi o drugie pytanie to metoda Allegro Paczkomaty Inpost jest realizowana przez Inpost, a nie Pocztę Polską (Pocztex). 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Spike00_92
#8 Zapaleniec#

Chodziło mi o tą tabelkę. Czy jeżeli mam podpisaną umowę własną z Pocztą Polską to opłaty za przesyłki SMART również są mi naliczane? 

Spike00_92_0-1690495557998.png

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Spike00_92 a rozliczasz przesyłki w ramach Smart! z przewoźnikiem czy z nami? Jeśli nadajesz przesyłki korzystając z Wysyłam z Allegro to rozliczasz się z nami i wówczas opłaty w tej tabelce Cię dotyczą. W tym artykule znajdziesz szczegółowe informacje na temat zasad rozliczanie a przesyłek. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

skleptranssol
#1 Nowicjusz#

Jeśli przesyłki są wysyłane przez portal przewoźnika za pomocą umowy własnej to czy allegro dolicza dodatkowe opłaty do smarta za takie wysyłki? Czy tylko prowizje od całej kwoty zamówienia?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@skleptranssol jeśli przekazujesz e-mail kupującego, aby przesyłki były rozliczane w ramach Smart! to w zależności od modelu rozliczeń:

Rozliczenie sposobem Allegro Mix

Za przesyłkę rozliczysz się bezpośrednio z przewoźnikiem na podstawie stawki z Twojej umowy. Od Allegro otrzymasz z kolei środki, które będą widoczne w zakładce Środki i historia operacji w sekcji Środki PayU.

Sprawdź w tabeli, ile zapłacisz za dostawę zamówień o różnych wartościach.

Rozliczenie sposobem Allegro Standrard

Opłaty za przesyłki Smart! znajdziesz na Twoim billingu - w zakładce Rozliczenia z Allegro. Rozliczysz je w ramach faktury, którą co miesiąc otrzymujesz od Allegro. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów