anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłka Allegro Pocztex Kurier 48 pobranie bez umowy

AcousticPassion
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

Czy da się wysłać:

Pocztex Kurier 48 pobranie

bez umowy przez jakiś serwis, np. apaczka, furgonetka, sendit, lub inny dzięki użyciu maskowanego e-mail klienta allegro z członem od transakcji, aby uzyskać obniżoną oplatę?

Apaczka naliczyła mi pełną, ale może zrobiłem coś źle.

Dziękuję i pozdrawiam

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AcousticPassion podaj proszę numer zamówienia do którego opłata została naliczona?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

AcousticPassion
#8 Zapaleniec#
IDENTYFIKATOR ZAMÓWIENIA: c6323ad0-8ffa-11ed-b6ce-1d3807ae4029 IDENTYFIKATOR ZAMÓWIENIA: 37c61ba0-8f27-11ed-8990-ab2b0f9c02f2
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AcousticPassion dziękuje! Oba zamówienia u nas zostały zidentyfikowane jako Smart!, więc poproszę Cię o wyjaśnienie tej kwestii z Apaczką. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

AcousticPassion
#8 Zapaleniec#

Czyli wystarczy że w owych serwisach podam maskowany e-mail i powinna się wyświetlić niższa cena, lub wręcz 0zł, ponieważ obciążany jest mój rachunek Allegro? Zrobiłem na szybko próbę w furgonetce i tak się nie stało.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AcousticPassion poproszę Cię jeszcze o cierpliwość, wyjaśniam to i dam znać, gdy tylko otrzymam odpowiedź! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AcousticPassion otrzymałam odpowiedź. Odnośnie do opłat podstawowych w tych zamówieniach są to opłaty za nadanie przesyłek Smart!, natomiast nazwa usługi wysłana przez Pocztę Polska nie wskazuje na pobranie, stąd takie naliczenia.
Możliwe, że przyjdzie do tych zamówień opłata dodatkowa (za pobranie) w momencie, gdy pozytywnie zweryfikujemy fakturę od Poczty Polskiej za ten okres. 
Czy kontaktowałeś się w tej sprawie z Apaczką, aby wyjaśnić, dlaczego została naliczona opłata po ich stronie?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

AcousticPassion
#8 Zapaleniec#

Bardzo proszę innych sprzedawców o odpowiedź jak wysłać ze SMARTem przez:

Pocztex Kurier 48 pobranie

bez umowy.

Dziękuję 🙂

oznacz moderatorów

GeekAzz_shop
#7 Wielbiciel#

Dołączam do zapytania, od 4 dni nie mogę wysłać paczki bo eNadawca wola płatność za pobraniem. Przez allegro nie jestem w stanie bo wyświetla się komunikat "nie można nadać paczki. Skontaktuj się z nami."

Numer zamówienia to;

d15baef0-9202-11ed-be4a-9d2c086a52f6

Proszę o pomoc

 

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@GeekAzz_shop Cześć. Metoda dostawy w zamówieniu numer d15baef0-9202-11ed-be4a-9d2c086a52f6 to Paczkomat InPost (zatem nie nadasz tego zamówienia w narzędziu Elektroniczny Nadawca Poczty Polskiej). 

Jeśli chcesz nadać paczkę przez Wysyłam z Allegro, to konieczne będzie podpisanie umowy z Przewoźnikiem. Jeśli dysponujesz taką umową, to dodaj ją w ustawieniach w tej zakładce: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/zamowienia

Możesz również nadać paczkę do Paczkomatu bez umowy poza narzędziem Wysyłam z Allegro - w tym celu skorzystaj z Managera Paczek InPost. Podrzucam przydatny poradnik: https://manager.paczkomaty.pl/v1/api/assets/instrukcja-nadawania-przesylek-Allegro-28.08.pdf 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

GeekAzz_shop
#7 Wielbiciel#

Moja pomyłka, miałem dwa takie same zamówienia. Przesyłam to, którego nie mogę zrealizować:

efebc700-90aa-11ed-b867-9f70054ab398

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@GeekAzz_shop Żeby nadać paczkę "Allegro Kurier Pocztex pobranie" przez narzędzie Wysyłam z Allegro musisz mieć podpisaną umowę własną z przewoźnikiem, dodaną do ustawień w zakładce Zamówienia (wszystko dokładnie opisujemy w tym artykule).

Takie paczki powinieneś móc nadać przez Elektronicznego Nadawcę. Jeśli nie możesz tego zrobić, to ja niestety nie jestem w stanie zweryfikować dlaczego — skontaktuj się w tej sprawie z wydawcą narzędzia. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów