anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zgłoszenie zwrotu towaru personalizowanego przed odebraniem paczki

ArkJewellery
#7 Wielbiciel#

Cześć,

Mam sytuację z jednym z klientów, który zakupił u mnie towar z ograniczonym prawem zwrotu ze względu na umieszczoną dedykację personalizowaną na towarze. Uzasadnienie zwrotu: zakup przez pomyłkę. 

Nie rozumiem jak można kupić coś przez pomyłkę i podać wszystkie dane potrzebne do graweru. 

Nie miałbym problemu z przyjęciem zwrotu gdyby nie było tabliczki na towarze z dedykacją. Co powinienem w takiej sytuacji zrobić ? 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

komis-bell
#21 Demiurg#

@ArkJewellery Poinformuj kupującego, że zgodnie z art. 38.4 ustawy o prawach konsumenta prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje - towar jest spersonalizowany na jego indywidualne zamówienie.

oznacz moderatorów

ArkJewellery
#7 Wielbiciel#

Czy w takiej sytuacji jeśli kupujący wystawi negatywny komentarz i się wyżyje na mnie allegro cofnie taki komentarz jeśli w regulaminie mam zapis i wszystko jest zgodnie z prawem ? Jak to wygląda w praktyce ?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@ArkJewellery W praktyce wygląda to tak, że jeśli pojawi się negatyw to nie licz na jego usunięcie przez allegro - szansa na to jest minimalna. Komentarze usuwane są bardzo rzadko i tylko w sytuacjach kiedy łamią regulamin.




oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli wszystko było opisane w ofercie i tak jest jak piszesz to napisz że towar nie podlega zwrotowi i napisz dlaczego.

oznacz moderatorów