anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot części towaru, by uniknąć opłaty za przesyłkę

amelcus
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry 🙂

Kilka razy już miałem taką sytuację, że klient zamówił u mnie trzy sztuki towaru po 15,80 zł, a więc łapie się na smart i nie płaci za przesyłkę, po czym gdy już towar odbierze, to rezygnuje z jednej sztuki i mi ją odsyła. Czy to jest sposób na darmową dostawę? Jak wtedy allegro rozlicza taką transakcję? No bo dla mnie to przecież są dodatkowe koszty, prawda?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

Iron-Bike
#9 Pomysłodawca#

Tak, to są dodatkowe koszty dla Ciebie, zapłaciłeś za przesyłkę i prowizję za całość, i z tego może łaskawie Ci oddadzą część prowizji. Możesz tych klientów zablokować żeby nie kupowali u Ciebie więcej, ale nie uchroni to Cię przed kolejnymi cwaniakami. Jedyne co można zrobić to nie sprzedawać taniej drobnicy.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@amelcus tak to patologiczny przykład januszowania kupujących by wyłudzić darmową dostawę z smarta i nadużywanie prawa konsumenckiego do zwrotu. W najbardziej patologicznych przypadkach zamawiają sobie coś za malutką kwotę np 5zł dobierają coś dużego do 45zł paczkomat potem zwracają ten droższy towar a jak się do 14 dni ten tani nie spodoba to jeszcze pyskują o drugą etykietę darmowego zwrotu.

oznacz moderatorów