anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

15.07. Zapytaj Eksperta - Produktyzacja w Allegro

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Od początku 2019 roku tworzymy rozwiązania, które pomagają powiązać przedmioty z ofert na Allegro z produktami w naszej bazie. Dzięki temu sprzedający mogą wystawiać swoje oferty szybciej, a kupujący łatwiej odnajdują interesujący ich przedmiot.

Planujemy, aby do połowy 2021 roku wszystkie oferty na Allegro były połączone z produktami w naszej bazie. W tym celu wprowadziliśmy szereg narzędzi dzięki którym możesz stworzyć produkty i powiązać je ze swoimi ofertami. Dodatkowo, od sierpnia zaczniemy wymagać 1% ofert połączonych z produktem w wybranych działach Allegro.

@jacek_kulakowski - specjalista komunikacji produktu - rozwieje wszelkie wątpliwości, zbierze cenne uwagi i porozmawia z Tobą o procesie łączenia ofert z produktami.

IMG_2565.jpg

Ekspert będzie odpowiadał na Wasze pytania już 15 lipca od godziny 13:00.

AKTUALIZACJA: wątek ponownie otwieramy w dniach 13-14 sierpnia. Odpowiemy na wszelkie pytania, jednak wcześniej prosimy o przejrzenie dotychczasowych materiałów i upewnienie się, że odpowiedź na zadane pytanie już nie padła.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
324 ODPOWIEDZI 324

ejczbi
#12 Orędownik#

1. Brak narzędzia do sensownego filtrowania produktów w "Moje oferty".  Wiemy, że musimy połączyć z produktem oferty z kategorii "elektronika", ale nie ma tu możliwości ich odfiltrowania.

2. Nie jesteśmy w stanie stworzyć nowych produktów (na przykład 9444186599)

Ciągle wyskakuje nam komunikat:.

Nie utworzyliśmy produktu w naszej bazie

Mogło się tak stać z kilku powodów:

  • Nie wszystkie pola w sekcji Parametry podstawowe są uzupełnione i nie mamy wystarczających informacji, aby stworzyć produkt.
  • Taki produkt jest już w naszej bazie. Możesz go powiązać ze swoją ofertą w formularzu edycji.
  • Pole "Przy wystawianiu oferty stwórz jednocześnie produkt" jest odznaczone. Możesz je zaznaczyć w formularzu edycji.

To bardzo mało precyzyjna informacja, nie wiemy co poprawić.

oznacz moderatorów

ArtComp_pl
#9 Pomysłodawca#

Jak znamy Allegro (a wielu z nas - Sprzedających - zna od wielu, wielu lat), będzie to podobna dyskusja do tej ostatniej, w której "specjalistka" przekonywała nas jak to będzie przepięknie, jak to będzie wspaniale, jak Allegro doliczy sobie prowizję od kosztów transportu, kiedy dany Kupujący z jakichkolwiek powodów nie zdecyduje się, żeby mieć Allegro SMART...

Allegro od już dłuższego czasu tak bardzo "pomaga" Sprzedającym, i to na wielu płaszczyznach... gros z nich wiąże się z większymi zyskami tylko dla Allegro, a dla Sprzedających jedynie z większą ilością pracy... taka jest smutna rzeczywistość, którą każdy Sprzedający - choćby ślepy na jedno oko i niedowidzący na drugie - widzi...

oznacz moderatorów

Zeberka_Wedla
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Ja to widzę tak: dopóki Allegro było "zwyczajną" firmą, było dobrze. Problemy zaczęły się w momencie, kiedy Allegro wspięło się szczebel wyżej, tzn. kiedy stało się międzynarodowym konsorcjum, której prezes siedzi Bóg jeden wie, gdzie i interesują go tylko słupki i zyski. Natomiast faktyczna władza leży znacznie niżej.

Naprzyjmowali różnych "kubusiów" na stanowiska specjalistów od marketingu, sale-managerów itp., którzy jakoś muszą uzasadnić swoje istnienie, wymyślają więc najróżniejsze "ulepszenia", "udoskonalenia" - a to "monety", a to "smarty", teraz znowu jakaś "produktyzacja". Przecież normalny człowiek nie ma czasu żeby studiować regulamin danej nowości a potem przerabiać np. 500 ofert "po nowemu"!!!

A premia za "innowacyjność" leci? Leci!

Poza tym irytujące jest stawianie na piedestale Kupującego kosztem Sprzedającego. WSZYSTKIE "ulepszenia" są pod Kupującego, jemu Allegro nieba by przychyliło. Mnie Kupujący może "zbluzgać" w komentarzu, natomiast ja nie mogę wystawić "negatywa" gościowi, który nie dość, że zwleka z zapłatą, to jeszcze bezczelnie wystawia "nega", gdzie kłamie w żywe oczy, a ja mogę najwyżej ODPOWIEDZIEĆ na "nega" i to jeszcze upomina się mnie, żeby to robić w "grzecznej" (czytaj - uniżonej!) formie.

Zapominają tylko o jednej elementarnej rzeczy - KTO płaci prowizję? Kupujący, czy my - Sprzedający?
Trochę szacunku dla nas, mili Państwo z Allegro!

oznacz moderatorów

andy49
#8 Zapaleniec#

Bo przyszedł jakiś  "góró" i rzekł autorytatywnie wprowadzamy zarządzanie relacjami z klientem bo to oni ( tym madralom z Allegro tak się tylko wydaje) generują nasze zyski - zapominają niestety ,że te zyski nie byłyby możliwe gdyby zabrakło Sprzedawcy 

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Masz rację. Oni nie rozumieją, że kupujący ma 5 kliknięć i dokona zakupu, ale to sprzedający odwalają całą robotę - zakup/wyprodukowanie przedmiotu, wystawienie, obróbka zdjęć, uzupełnianie coraz nowszych ( z doopy wziętych ) parametrów, płacenie prowizji. To sprzedawcy tworzyli ten portal, dla siebie i kupujących.

oznacz moderatorów

Zakonsmoka1
#7 Wielbiciel#

nie ma kodu ean na nakjlejce ekspress krups , gdy wpisuje kod ean z innej aukcji tego produktu wyskakuje komunikat że jest nie prawidłowy , proszę o podanie tego kodu do ekspresu krups EA8050

aukcji wystawić nie mogę póki co , na produkcie nie ma kodu kreskowego pudełka nie mam , na stronie producenta kodów nie ma .........CO W TAKIEJ SYTUACJI ZROBIC ????????????????

oznacz moderatorów

PARTNER-IT
#8 Zapaleniec#

Nic nie trzeba poprawić po prostu  oprogramowanie  działa błędnie.  Jedne produkty dodaje do listy inne nie.  Jeżeli wystawiacie np laptopy to musicie podac Ean nie da się bez tego zrobić produktu choć to parametr nieobowiązkowy a wychodzi że jednak obowiązkowy  ( mozna podac EAN np. z masła program przyjmie  🙂 ).  2 tygodnie temu próbowaliśmy dodać produkt z kategori komputery stacjonarne.  Wszystkie parametry podstawowe wypełnione, brak takiego produktu w bazie allegro ani jednego nie było w żadnej konfiguracji, pole stwórz produkt zaznaczone no i oczywiście produktu nie da się stworzyć.  Napisaliśmy w tym temacie do allegro i co otrzymaliśmy a no taką to odpowiedź :wysłaliśmy informację do naszych techników prosimy o cierpliwość technicy Państwu odpiszą. I tak od 2 tygodni jakiś pracownik allegro odpisuje nam codziennie to samo czyli prosimy o cierpliwość.  Skoro technicy allegro nie wiedzą dlaczego nie da sie dodać produkt to skąd mają to wiedzieć osoby wystawiające na allegro. Dodam że kilka aukcji tego samego komputera tylko z innymi parametrami ram dysk jakoś dziwnym cudem dodało do produktu. Niby ma to być po to aby szybciej wystawiać aukcje . Jak jakiś produkt jest juz w bazie to nie mozna stworzyć drugiego takiego samego produktu wystarczy ze np laptop ma ten sam model pamięć ram i dysk i juz nie da się stworzyć innego produktu a laptop moze się róźnić takze tym że ma kamere albo nie ma , ma klawiature podświetlaną albo nie, ma taką rozdzielczosć albo inna, i jeszcze wieloma parametrami ale po wyborze produktu z parametru procek ram dysk reszte parametrów uzupełni automatycznie i sprzedajacy nie moze ich edytować choć jedo produkt różni się od tego z bazy produktów. Jedyny parametr jaki da sie edytować to stan. Totalna bzdura bo albo w opisie aukcji będzie coś innego niż w parametrach albo nie da się wystawić aukcji powiązanej z produktem. Tylko parametry podstawowe powinny być nieedytowalne reszta powinna być normalnie edytowalna albo allegro z jednego modelu laptopa bedzie miało w bazie tysiace albo setki tysięcy produktów bo tyle mozna stworzyć kombincji z kilkudziesięciu parametrów.  wiec sprzedawcy wystawiając aukcje będą siedzieli pół dnia i szukali produktu który ma wszystkie takie same parametry albo nie bedamieli mozliwości wystawienia swojego produktu poprawnie.  Mamy nadzieję ze allegro poprawi to bo jezeli nie to będzie masakra z wystawianiem elektroniki zwłaszcza używanej.  Na podstawie podstawie produktu dodanego do bazy nie da sięwystawić podobnej aukcji  (da się tylko wystawić taką samą ) ponieważ wczytuje wszystkie parametry automatycznie a jak się rozłaczyć produkt to wszystkie parametry kasuje i trzeba je uzupełniacod nowa to jakie to szybsze wystawianie aukcji teraz każdąkonfigurację laptopa musimy robic od nowa parametr po parametrze a wcześnie moglismy zmienić np tylko jeden parametr np dysk i jakie to dla nas ułatwienie ?

oznacz moderatorów

ads_g
#8 Zapaleniec#

W uzupełnieniu do poprzedniego wpisu: próbowaliśmy to zrobić podczas wystawiania przedmiotu. System narzucił błędny opis produktu. Być może ktoś tak wpisał. Niestety wystawiając coś do sprzedaży to my odpowiadamy przed klientem za rzetelność oferty. Oczywiście zrezygnowaliśmy z produktu z bazy i go ręcznie wpisaliśmy z danymi posiadanymi przez nas. Zmuszanie do korzystania z takiej bazy  chyba nie jest dobrym pomysłem. Odpowiedzialność za rzetelność opisu i tak spada na sprzedającego i może być powodem konfliktów, zbędnych sporów i do wycofywania się kupujących z transakcji.

Przy okazji nie każdy towar ma wymagany kod EAN. Żyjemy w gospodarce globalnej to nie znaczy, że wszystko jest tym kodem oznaczone. Już nie mówiąc o wytwórcach, których po prostu nie stać na takie oznaczenia.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@ads_g  To jest spory problem, zwłaszcza gdy produkt posiada jeszcze warianty kolorowe. Ktoś wprowadzi EAN od innego wariantu, w opisie (tym wpisanym przez sprzedawcę) będzie kolor, którego dotyczy oferta, a kupujący będą kierować się "parametrami". Niestety nie każdy kupujący dzwoni zapytać się o co chodzi. Są tylko zwroty z powodu niezgodności z opisem, a żeby poprawiono parametry (przepraszam, żeby zgłoszono do odpowiedniego działu) to trzeba się ciągle upominać 🙂

oznacz moderatorów

Artik1993
#9 Pomysłodawca#

a no właśnie narzucanie, czegoś czego nie posiadamy a allegro przymusza do wystawienia swojego EAN

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

@PARTNER-IT 

 

1. Naprawiliśmy błąd z "obowiązkowym" nieobowiązkowym EANem - teraz, gdy w danej kategorii w ramach Podstawowych Parametrów nie ma EANu - nie wymagamy go do stworzenia produktu

2. W tym kwartale rozluźnimy spójność parametrów oferta<->produkt tylko do Podstawowych parametrów

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@ejczbi  Czy to jest produkt o EANie 659814125197? On jest w kategorii nr 310801

Już o tym pisałem, to warto tutaj też o tym wspomnieć

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/%C5%82%C4%85czenie-z-produktem-takie-tam/m...

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Optymista. Większość z nas ma dokładnie to samo. Skończy się tak że 1 sierpnia poblokują nam konta i dopiero jak przychody spadną to ktoś zajarzy że coś nie teges. Gdzie podziało się dobre stare Allegro? Co jedno " usprawnienie " to gorsze działanie.

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

Cześć @ejczbi ,

1. Pracujemy nad usprawnieniem filtrowania ofert w “Moich ofertach”, w sierpniu udostępnimy nowe filtry, które pozwolą Ci wyświetlić oferty niepowiązane z produktem w konkretnym dziale.

2.W ofercie 9444186599 nie ma uzupełnionego EANu - dlatego nie możemy stworzyć nowego produktu i powiązać go z Twoją ofertą. Pracujemy nad usprawnieniem tego komunikatu - w sierpniu dokładnie określimy powód, dla którego nie udało się utworzyć produktu w bazie.

oznacz moderatorów

ArtonusMG
#8 Zapaleniec#

Chciałam powiązać produkty ale to jest chyba niemożliwe. zrobiłam wszystko tak jak jest w instrukcji, edytowałam ofertę, kliknęłam wybierz ofertę, wpisałam futerał na skrzypce i... nic. Zero wyników. To jak ja mam to zrobić? Jestem producentem i nie handluję czym popadnie tylko swoimi produktami.

oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

Ten mikrofon nie ma kodu EAN. Jak więc mamy powiązać go z produktem?

oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

To samo dla oferty 7004593075. Też wymagacie EAN w takiej kategorii? To oderwana od rzeczywistości. Chcecie zablokować sprzedaż takich przedmiotów przez Allegro? O co Wam chodzi?

Oferta 9370330046 - tu już w ogóle kuriozum, żeby wymagać EAN.

Zaraz zablokujecie nam możliwość edycji, a nie mamy jak utworzyć produktów dla większości naszych produktów. Po prostu nie posiadają one EAN. Nie jesteśmy też ich producentami abyśmy to my nadawali im kody.

Dokąd zmierzacie?

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

@ejczbi przekażę sugestię do działu, który zajmuje się strukturą kategorii i parametrów, aby zdjąć EAN z wymaganych parametrów do stworzenia produktu.

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

W sierpniu? Od 1 czy od 30? A od pierwszego sierpnia wymagacie odpowiednich ilości przedmiotów powiązanych z produktem. Może zamiast brnąć w zaparte lepiej było by wycofać się z takich " ulepszeń " które poza zwiększeniem nakładu pracy na wystawianie nic nie dają.

oznacz moderatorów