anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

15.07. Zapytaj Eksperta - Produktyzacja w Allegro

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Od początku 2019 roku tworzymy rozwiązania, które pomagają powiązać przedmioty z ofert na Allegro z produktami w naszej bazie. Dzięki temu sprzedający mogą wystawiać swoje oferty szybciej, a kupujący łatwiej odnajdują interesujący ich przedmiot.

Planujemy, aby do połowy 2021 roku wszystkie oferty na Allegro były połączone z produktami w naszej bazie. W tym celu wprowadziliśmy szereg narzędzi dzięki którym możesz stworzyć produkty i powiązać je ze swoimi ofertami. Dodatkowo, od sierpnia zaczniemy wymagać 1% ofert połączonych z produktem w wybranych działach Allegro.

@jacek_kulakowski - specjalista komunikacji produktu - rozwieje wszelkie wątpliwości, zbierze cenne uwagi i porozmawia z Tobą o procesie łączenia ofert z produktami.

IMG_2565.jpg

Ekspert będzie odpowiadał na Wasze pytania już 15 lipca od godziny 13:00.

AKTUALIZACJA: wątek ponownie otwieramy w dniach 13-14 sierpnia. Odpowiemy na wszelkie pytania, jednak wcześniej prosimy o przejrzenie dotychczasowych materiałów i upewnienie się, że odpowiedź na zadane pytanie już nie padła.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
324 ODPOWIEDZI 324

casa-mia-pl
#8 Zapaleniec#

Witam serdecznie, taka odpowiedź to żadna odpowiedź. Nienormalnym jest że na poprawkę błędu należy czekać ponad miesiąc i za wynikły problem w tym czasie ma odpowiadać sprzedawca, który błąd zgłaszał. Cały czas przypominam że zostaliśmy z uszkodzoną kawiarką, oraz z dodatkowym kosztem za przesyłkę do klienta nie z naszej winy. Dla tej części nie uzyskałem żadnej odpowiedzi i ciągle na nią oczekuję.

oznacz moderatorów

peka69
#7 Wielbiciel#
Nie utworzyliśmy produktu w naszej bazie

Mogło się tak stać z kilku powodów:

  • Nie wszystkie pola w sekcji Parametry podstawowe są uzupełnione i nie mamy wystarczających informacji, aby stworzyć produkt.
  • Taki produkt jest już w naszej bazie. Możesz go powiązać ze swoją ofertą w formularzu edycji.
  • Pole "Przy wystawianiu oferty stwórz jednocześnie produkt" jest odznaczone. Możesz je zaznaczyć w formularzu edycji.   Ps. swoją drogą to kolejny pomysł Allegro, który powoduje tylko wielki problem dla Sprzedawcy, który sam wszystko prowadzi. zastanawiam się komu to ma służyć?

To jest informacja nie precyzyjna. Dodatkowo mam informację na stronie: 0% Twoich ofert w kategorii Kultura i rozrywka jest połączonych z produktem. Wymagamy 1%.    co to oznacza? Jak mam wyfiltrować aukcje które mam powiązać?

oznacz moderatorów

mardil_
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

 

Mam pytanie dotyczące tworzenia produktu z wystawianej nowej oferty. Przy wystawianiu oferty uzupełniam wszystkie parametry obowiązkowe łącznie z kodem EAN , który obowiązkowy nie jest. Na dole formularza mam zaznaczoną opcję "Przy wystawianiu oferty stwórz jednocześnie produkt" i niestety z oferty nie tworzy się produkt. Czy musi upłynąć jakiś czas na przetworzenie danych? Wystawiam kolejne oferty z takimi samymi parametrami i to samo. Czy we wszystkich ofertach tego samego przedmiotu wystawianego z innymi tytułami też ten znacznik na dole formularza ma być odhaczony - zaznaczony? Co robię nie poprawnie, że nie tworzy mi się produkt?

Dziękuję za odpowiedz

Pozdrawiam,

Monika

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

Cześć @peka69 

Masz kilka ofert w podkategorii Naszywki, znaczki, przypinki działu Kultura i Rozrywka. Powiąż co najmniej jedną z nich z produktem, aby spełnić obowiązek 1% ofert powiązanych z produktami.

oznacz moderatorów

dwdk_pl
#8 Zapaleniec#

Witam Specjalistę.  chcę wystawić produkt o eanie 5900495811974 (dla przykładu takich ofert jest już kilkadziesiąt których wystawić poprawnie nie mogę).

Nawet macie już taki produkt w bazie, więc fajnie podpiąłbym do oferty. Tyle że parametry są błędne więc  nie mogę podpiąć jeśli zależy mi na prawdziwości oferty. Produkt został stworzony z tego co widzę na bazie aukcji 8867117271 gdzie sprzedający oferuje w zestawie szkło hartowane do pokrowca.

Tylko czemu parametry dodatkowe są w ogóle brane pod uwagę. Przecież to nie jest integralna część pokrowca tylko wola sprzedającego że takie sobie aukcje zrobił. Szkło jest kolejnym produktem które ma swój EAN . Ja np nie chcę dawać szkła. chcę wystawić sam pokrowiec, ale nie mogę podpiąć do produktu bo nie mogę odznaczyć opcji dodatkowej "w zestawi ze szkłem". 

Ja rozumiem parametry obowiązkowe bo to się nie zmienia. Ale parametry dodatkowe nie powinny być brane pod uwagę przy tworzeniu produktu bo to się robi bałagan.

Rozwiążcie to jakoś. od ogółu do szczegółu. nie odwrotnie bo zaraz trzeba będzie zrobić 100 produktów niemalże takich samych (gdyby tylko się w ogóle dało) bo jeden będzie z rysikiem drugi ze szkłem 3 ze ściereczką a inny ze smyczką.

Wystawianie miało być łatwiejsze ponoć tak przeczytałem w jednym z maili od Allegro ostatnio. Wyedytować błędnych lub niechcianych dodatkowych parametrów się nie da. Nie da się też stworzyć nowego produktu bo już istnieje produkt z takim eanem. Czyli nie da się zrobić produktyzacji. 

Zgłosiłem błąd w produkcie ale to chyba nie o to chodzi żeby cały czas poprawiać i czekać aż poprawki zostaną uwzględnione bądź nie. A aukcja wisi czekana wystawienie. parametry nieobowiązkowe dodatkowe powinny być opcjonalne z możliwością zmiany ich podczas wystawiania. To powinno być zrobione na tyle elastycznie żebym w ogóle nie musiał do was pisać w tak błahej sprawie jak jakiś parametr opcjonalny który nie wiedzieć czemu blokuje mi wystawienie aukcji.  pozdrawiam serdecznie zatroskany sprzedający

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

Cześć serdecznie zatroskany sprzedający,

do końca tego kwartału rozluźniamy powiązanie oferta<->produkt jedynie do Podstawowych parametrów. W ten czas wszystkie inne parametry (takie jak dodatkowe szkło do pokrowca) można będzie edytować bez rozłączania produktu z ofertą. 

oznacz moderatorów

Oryginalex
#7 Wielbiciel#

Witam,

Czy z trwających aukcji da się utworzyć produkt? Jeśli tak to jak to zrobić. Zedytowałem na próbę w paru aukcjach wszystkie wymagane parametry (poza EAN bo takowego nasze produkty nie posiadają), zapisałem aukcję i dalej nie mam żadnej informacji że utworzono produkt i cały czas świeci się informacja "0% Twoich ofert w kategorii Elektronika".

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

Cześć @Oryginalex

Tak, z aktywnych ofert można utworzyć produkt. Jeżeli w danej kategorii parametr EAN znajduje się w sekcji Podstawowe parametry - wymagamy go do utworzenia produktu.

oznacz moderatorów

Oryginalex
#7 Wielbiciel#

Witam,

EAN znajduje się w sekcji Podstawowe parametry, jednak jest napis "EAN opcjonalnie".
Poza tym te same modele tuszy innych producentów nie mają wpisanego EAN a ich produkty zostały utworzone. Edytuję i uzupełniam w ofercie wszystkie parametry poza EAN, po zapisaniu oferty nic się nie dzieje, i nadal mam 0% połączonych ofert z produktem. Więc jak od sierpnia mamy sprzedawać, to jakieś nieporozumienie...
Proszę o sprawdzenie tego, numer oferty 9420413702.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

joannahandmade
#8 Zapaleniec#

 

Dowiedziałam się już że muszę mieć numer EAN żeby po wprowadzeniu przez allegro zmian wystawiać produkty. Sprzedaję produkty własnoręcznie szyte. Otrzymałam odpowiedz że mogę zgłosić się po nadanie numery EAN. Znalazłam organizację która się tym zajmuje. Okazuje się że to jest płatne, czyli płaci się za ilość kodów i opłatę roczną. Cóż, to są koszty,no ale ok, zastanawiałam się czy w to nie wejść, chociaż poza Allegro nie jest mi to zupełnie do niczego potrzebne. Wszystko byłoby proste gdyby nie to że często sprzedaję produkty których szyję jedną lub kilka sztuk, a potem kod na śmietnik, a to jednak kosztuje. Wystawiam aukcje na których klient wybiera kolory tkanin a ja szyje produkt - jaki kod do tego? Może byle jaki wystarczy? No bo jaki??? Wielu jest takich sprzedawców jak ja. I mam pytanie - czy Allegro chce wyeliminować takich sprzedawców? Bardzo prosiłabym o odpowiedz na to pytanie.

oznacz moderatorów

WymiarNatury
#7 Wielbiciel#

Mam dokładnie ten sam problem. Szyję własnoręczne produkty, często "produkcja" zamyka w kilku sztukach. O nadawaniu kodu EAN nie ma mowy. 

Co mają zrobić mali producenci? Wymyślać kody EAN?

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

@WymiarNatury i @joannahandmade 

Przekażę wasze sugestię do działu zajmującego się strukturą kategorii i parametrów. Obecnie, jeżeli w danej kategorii wymagamy EANu do stworzenia produktu - niestety należy go podać, aby stworzyć produkt.

EAN można uzyskać na stronie organizacji GS1 Polska.

oznacz moderatorów

ads_g
#8 Zapaleniec#

"Po uiszczeniu wskazanej opłaty..."

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@jacek_kulakowski "dział zajmujący się strukturą kategorii i parametrów" - podoba mi się. Jakie trzeba mieć wykształcenie żeby tam pracować?😁

 

oznacz moderatorów

g_rajnert
#12 Orędownik#

Pytanie do Eksperta:

Co to jest "produkt"? Np. książka Jerzy Pertek "Wielkie dni małej floty" - bodajże 12 wydań.

Czym jest identyfikowany produkt: EAN(o ile jest)? ISBN? ISSN? Autor tytuł + wydawnictwo + numer wydania?

Co to jest produkt w przypadku sprzedaży kompletu: np Robert Massie "Stalowe fortece"? Wydano 4 tomy. (albo czasopismo kompletny rocznik z danego roku). Chce sprzedać komplet. Co to jest produkt? Identyfikowany czym? EAN/ISBN pierwszego tomu? Ostatniego? Co z data wydania i liczba stron itp>

 

Co to jest produkt dla czasopism? ISBN? EAN "krotki" EAN "długi"? Jak tworzyć: per pojedyncze wydanie (rok miesiąc)? 1 produkt per wszystkie wydania z 2019r, następny per 2018r itp? Czy tez produkt == tytuł (jako taki), z produktem należy powiązać wszystkie wydania?

 

 

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

Cześć @g_rajnert ,

Zależnie od kategorii produkty określają różne Podstawowe parametry. Zazwyczaj 1 numer EAN/ISBN/ISSN = jeden produkt.

W każdej kategorii, wystarczy że wejdziesz w edycję oferty i sprawdzisz jakie parametry są w sekcji Podstawowe parametry.

Na chwilę obecną nie obsługujemy zestawów w ofertach powiązanych z produktem. Jeżeli chcesz powiązać taką ofertę z produktem - wybierz dowolny lub "główny" element zestawu z naszej bazy produktów.

oznacz moderatorów

g_rajnert
#12 Orędownik#

Ok, jak uważacie.

Natomiast moje ostatnie pytanie odnośnie proktu dla periodyków/magazynów/czasopism pozostaje aktualne: co wprwadzac jako produkt : 1 wydanie==1 produkt czy tez jednak dla np miesięcznika "Modelarz" wprowadzic 1 produkt i podpinać tam wszystko jak leci?

I co spisac jako EAN/ISBN: krotki?długi?

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

@g_rajnert Jeżeli dla każdego wydania krótki (13 znakowy) EAN jest różny - proszę tworzyć osobny produkt dla każdego wydania. Jeżeli z kolei taki sam - proszę o stworzenie jednego produktu i podpinania pod niego kolejnych wydań.

oznacz moderatorów

g_rajnert
#12 Orędownik#

Pytanie do Eksperta:

Proszę zwrócić uwagę że część osób/antykwariatów sprzedaje zestawy - czyli kilka(naście) książek danego autora albo w danej tematyce itp.

Sprawa chyba jednorazowa. Jak to się ma do planów serwisu aby w 2021r wszystko było powiązane z produktem?

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

O właśnie, zestawy. Obydwa produkty w zestawie mają kod EAN, sprzedaję je pojedynczo i ok. Sprzedaję jako zestaw, kto który EAN należy wpisać?

Przykład: osobno szampon samochodowy i osobno emulsja do lakieru. Zestaw szampon+emulsja. I nie czekam na odpowiedź, że można przez Allegro "w zestawie taniej"

oznacz moderatorów