anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

15.07. Zapytaj Eksperta - Produktyzacja w Allegro

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Od początku 2019 roku tworzymy rozwiązania, które pomagają powiązać przedmioty z ofert na Allegro z produktami w naszej bazie. Dzięki temu sprzedający mogą wystawiać swoje oferty szybciej, a kupujący łatwiej odnajdują interesujący ich przedmiot.

Planujemy, aby do połowy 2021 roku wszystkie oferty na Allegro były połączone z produktami w naszej bazie. W tym celu wprowadziliśmy szereg narzędzi dzięki którym możesz stworzyć produkty i powiązać je ze swoimi ofertami. Dodatkowo, od sierpnia zaczniemy wymagać 1% ofert połączonych z produktem w wybranych działach Allegro.

@jacek_kulakowski - specjalista komunikacji produktu - rozwieje wszelkie wątpliwości, zbierze cenne uwagi i porozmawia z Tobą o procesie łączenia ofert z produktami.

IMG_2565.jpg

Ekspert będzie odpowiadał na Wasze pytania już 15 lipca od godziny 13:00.

AKTUALIZACJA: wątek ponownie otwieramy w dniach 13-14 sierpnia. Odpowiemy na wszelkie pytania, jednak wcześniej prosimy o przejrzenie dotychczasowych materiałów i upewnienie się, że odpowiedź na zadane pytanie już nie padła.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
324 ODPOWIEDZI 324

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

@cztery_bez_atu już teraz możesz odfiltrować oferty, które są niepowiązane z produktem. Opisywana funkcjonalność to usprawnienie. Nie jestem w stanie podać ci konkretnej daty.

oznacz moderatorów

Yu-kunkun
#7 Wielbiciel#

Do Allegro  - wasza ostatnia godzina nadchodzi ! Będziecie wymyslać głupoty, podwyższać prowizje za transport (którego nie oferujecie) i przerzucać całą robotę na sprzedających do czasu, az powstanie kolejny normalny portal aukcyjno-ogłoszeniowy bez tych wszystkich pseudo-usprawnień nabijających wam kabzę. Czekam z utęsknieniem, aż padniecie na pysk - ja na pewno nie będe płakał. DOŚĆ BARACHŁA !

oznacz moderatorów

nawronet
#7 Wielbiciel#

Chciałbym dowiedzieć się jaki mam dodać kod EAN do stron internetowych. Sprzedaję gotowe strony internetowe z domenami, które są unikalne i niepowtarzalne, z przyczyn oczywistych nigdy nie będzie drugiej takiej samej domeny na świecie, więc jaki mam nadać kod w przypadku takiej strony? Nie sprzedaję niczego innego oprócz tych stron, jeśli będzie wymagany 1% połączonych ofert to sprzedawcy tacy jak ja co mają zrobić?

oznacz moderatorów

Fotobox-24
#9 Pomysłodawca#

Mam podobny problem tylko, że sprzedajemy opakowania do zdjęć, które robimy sami. Kodu EAN brak (oczywiście kazano mi go wpisać bo inaczej produktu nie utworzę w dziale elektronika) i dyskusja z allegro od dwóch tygodni. Nikt nie czyta całości, co chwila ktoś inny odpowiada i teraz dostałam :" z działem technicznym ustaliłam, iż faktycznie występuje problem po stronie utworzenia produktu. Na chwilę obecną pracujemy nad naprawą tej usterki" to jak mam ten 1% zrobić jeśli nic innego nie sprzedaję ? 

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

Nie jest to wcale takie trudne. Kupujesz EAN-y, zgłaszasz do GS1 - po sprawie.

oznacz moderatorów

DrapexPL
#12 Orędownik#

Tak ale płacisz za kod, tworzysz towar np.: Śrubka M8, długośc 50mm, łeb 8. i teraz kazdy inny pod twój ean podepnie byle jaką śrubkę M8 o długości 50mm, a nie daj boże, napisze do allegro że błąd i ma być M10, allegro zmieni o ty jako producent tworząc produkt i dodajac jako M8, sprzedajac M8 bedziesz mial w aukcji M10:D

 

oczywisciw wszedzie poza allegro to nie bedzie miało miejsca

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

@DrapexPL zgłosiłem odpowiednią sugestię do zespołu odpowiedzialnego za produktyzację serwisu. Będziemy eksplorować różne rozwiązania, które ukrócą "wojne na zgłaszanie błędów w produkcie".

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

Cześć @nawronet ,
We wszystkich podkategoriach kategorii
Internet nie wymagamy EANu do stworzenia produktu i powiązania go z twoją ofertą. Wystarczy, że wypełnisz parametr “Nazwa” w formularzu edycji lub wystawiania oferty. Pamiętaj - parametr nazwa musi mieć unikalną wartość, to właśnie na jej podstawie będziemy identyfikować twój produkt w ofercie.

oznacz moderatorów

PageSEO
#7 Wielbiciel#

Niestety za każdym razem: "Nie utworzyliśmy produktu w naszej bazie". To nie działa poprawnie i nie da się utworzyć produktu bez EANu.

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

@PageSEO spróbuj proszę ponownie - rozwiązaliśmy problem dla "obowiązkowych" nieobowiązkowych EANów do stworzenia produktu.

oznacz moderatorów

PageSEO
#7 Wielbiciel#

@jacek_kulakowski  zadziałało. Dzięki serdeczne.

oznacz moderatorów

APOGEUM_MUSIC
#7 Wielbiciel#

W dziale "kultura i rozrywka" a kategorii dla niej "płyty winylowe"

Bez podania kodu EAN nie tworzy nowego produktu.

Mimo że pracownicy od 10 dni zapewniają że EAN nie jest wymagany.

A ja wciąż czekam na rozwiązanie tego problemu. Płyty klasyki z lat 60-tych, 70-tych nie posiadają tego oznaczenia. Mają tylko numer serii po czym można by tworzyć produkt. Jednak w tej kategorii w parametrach brak takiego oznaczenia.

W dziale "kultura i rozrywka" a kategorii dla niej "kasety" wszystko działa jak należy tworzy produkt bez EAN-u. A w płytach winylowych ciągle jest ten problem że nie tworzy nowego produktu.

Codziennie odpisuje inny pracownik nie wgłębiając się w ten temat. Ktokolwiek z działu technicznego sprawdził ten problem? Spróbował wystawić nową aukcję przy tym tworząc nowy produkt?

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Dokładnie. Ja też wypełniałam wszystkie możliwe parametry (nawet te dodatkowe) bez EAN i niestety nie da się tak dodać produktu. Poza tym od strony klienta mam do tego jedno wielkie "ale". Już teraz opinie o produkcie to groch z kapustą, bo zamiast być dodawane do produktu sprzedającego lądują przy podobnych produktach wszystkich je sprzedających. A czasem wręcz przy zupełnie innych produktach np szukając opinii o hennie do farbowania włosów trafiłam na "smaczna ta kawa" itp.  Innym razem weszłam w oferty gdzie wystawiałam opinie i ich tam nie było, były dobre więc raczej nie zostały usunięte to gdzie one wylądowały?  Już od jakiegoś czasu strach cokolwiek spożywczego kupić, bo jak jeden stare i zwietrzałe sprzedaje to jedną opinie mają wszystkie podobne produkty różnych sprzedających i nie wiadomo którego produkt omijać. A coś czuję, że to całe dodawanie produktów tylko dąży do jeszcze większego wrzucania opinii ogólnie do wszystkich podobnych produktów zamiast tylko do tego realnie kupionego. 

oznacz moderatorów

Kolekcja_Plyt
#7 Wielbiciel#

Potwierdzam, nie ma możliwości powiązania oferty z produktem w kategorii "płyty winylowe", oczywiście te stare wyprodukowane przed 1989 rokiem, jedyna opcja to wymyślić kod EAN i wtedy system utworzy nowy produkt.

oznacz moderatorów

APOGEUM_MUSIC
#7 Wielbiciel#

Poczekamy co Pan ekspert @jacek_kulakowski produktyzacji nam odpisze na ten temat. Ja już 11 dzień walczę w wiadomościach z konsultantami i nic z tego nie wynika.

Ciągle ta sama gadka, że EAN nie jest wymagany, a produktu nie tworzy bo jest już taki w bazie... 

A gdy wysyłam im przykładowy nr oferty do którego nie został utworzony produkt, aby wysłali mi zdjęcie ich produktu z którym moją ofertę można by powiązać, to jest dopiero wtedy odpowiedź że przekazują to do działu technicznego produktyzacji. A na drugi dzień wracają z odpowiedzią by wysłać im dokładne screeny, bądź filmik. Inni znowu odpisują że EAN jest wymagany. A znowu inni przeciągają ticketa że ciągle nad tym pracują. I tak mam w ten sposób 5 ticketów utworzonych z allegro na ten temat i żadnej poprawy funkcjonowania produktyzacji.

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

A to co zawsze odpowiadają.."Badania wykazują (i tu reszta korpobełkotu) , statystyki wykazują, a ogólnie to dla naszego dobra i wzrostu sprzedaży więc się powinniśmy cieszyć bo badania wykazują że to dla naszego dobra " .  Kopanie z koniem...

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

Cześć @APOGEUM_MUSIC i @Kolekcja_Plyt.

Przyjrzałem się tematowi, bo o ile z perspektywy struktury kategorii i parametrów wszystko jest ok (faktycznie tydzień temu wyłączyliśmy wymaganie EANu do stworzenia produktu) - o tyle faktycznie dalej nie można stworzyć produktu bez kodu EAN. Założyłem w tej sprawie zgłoszenie błędu w serwisie, powinniśmy rozwiązać go w ciągu najbliższych dni.

oznacz moderatorów

kredkowisko
#2 Obserwator#

Wystawiam używane koszulki muzyczne w: Allegro - Kultura i rozrywka - Gadżety – Koszulki. Poprosiłem o pomoc Allegro w powiązaniu przykładowej oferty z „produktem”.

Otrzymałem odpowiedź:  „W tej dokładnie kategorii do utworzenia lub wybrania produktu z naszej bazy konieczne jest podanie numeru EAN.”

W TEJ DOKŁADNIE KATEGORII wymagane jest powiązanie oferty z produktem, a oferowane przeze mnie oryginalne, używane przedmioty nie posiadają żadnego EANU.

Proszę o precyzyjną odpowiedź co w takim przypadku mogę zrobić. Z góry dziękuję za sugestie, że mogę wystawić koszulki w „antykach” gdzie nie obowiązuje przypisanie oferty do produktu.

Nielogicznością jest umożliwianie wystawianie pozbawionych EANU przedmiotów w kategorii: : Allegro - Kultura i rozrywka - Gadżety – Koszulki – Używane, a jednocześnie wymaganie powiązania z produktem.

Proszę o konkretną odpowiedź jak to zrobić.

oznacz moderatorów

Ggrover
#7 Wielbiciel#

Sprzedaję głównie używane części do ekspresów (często już wycofanych z produkcji), mam problem z powiązaniem tych ofert z produktem, nie posiadam kodu EAN ani kodu produktu do tych ofert. Jak ma to funkcjonować w tym przypadku?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Ggrover Tu piszą że z kapelusza.

oznacz moderatorów