anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

15.07. Zapytaj Eksperta - Produktyzacja w Allegro

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Od początku 2019 roku tworzymy rozwiązania, które pomagają powiązać przedmioty z ofert na Allegro z produktami w naszej bazie. Dzięki temu sprzedający mogą wystawiać swoje oferty szybciej, a kupujący łatwiej odnajdują interesujący ich przedmiot.

Planujemy, aby do połowy 2021 roku wszystkie oferty na Allegro były połączone z produktami w naszej bazie. W tym celu wprowadziliśmy szereg narzędzi dzięki którym możesz stworzyć produkty i powiązać je ze swoimi ofertami. Dodatkowo, od sierpnia zaczniemy wymagać 1% ofert połączonych z produktem w wybranych działach Allegro.

@jacek_kulakowski - specjalista komunikacji produktu - rozwieje wszelkie wątpliwości, zbierze cenne uwagi i porozmawia z Tobą o procesie łączenia ofert z produktami.

IMG_2565.jpg

Ekspert będzie odpowiadał na Wasze pytania już 15 lipca od godziny 13:00.

AKTUALIZACJA: wątek ponownie otwieramy w dniach 13-14 sierpnia. Odpowiemy na wszelkie pytania, jednak wcześniej prosimy o przejrzenie dotychczasowych materiałów i upewnienie się, że odpowiedź na zadane pytanie już nie padła.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
324 ODPOWIEDZI 324

tszczesn
#7 Wielbiciel#

Jakie mają być produkty w dziale elektronika -> części elektroniczne -> lampy? Lamp może być dziesiątki tysięcy typów a po uwzględnieniu różnych producentów - idzie to pewnie w setki tysięcy. Do tego są to praktycznie zawsze rzeczy używane. Do kilku popularnych typów, używanych we współczesnym sprzęcie audio na upartego da się zrobić produkt, ale dla pozostałych? Jak to ma w praktyce wyglądać?

oznacz moderatorów

Ognik-Premium
#7 Wielbiciel#

Mamy podobne problemy

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Mam dokładnie to samo. Żeby było śmieszniej to dla kilku pozycji podzespołów elektronicznych zostały utworzone produkty, dla innych z tej samej kategorii pomimo identycznych opisów " nie można utworzyć produktu bla bla bla itd. Coś mi się wydaje że dział techniczny Allegro ma to w .... głębokim poważaniu.

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

Cześć @tszczesn,
w tej kategorii Podstawowe parametry to Producent, Symbol, Kod producenta - jeżeli podasz unikalny kod producenta dla danej lampy - utworzymy produkt i powiążemy go z ofertą. Nawet jeżeli takich lamp są setki tysięcy - mamy miliony produktów w bazie i z chęcią skatalogujemy wszystko, co sprzedawcy oferują na platformie.

oznacz moderatorów

tszczesn
#7 Wielbiciel#

OK, to idziemy dalej. Część typów ma oznaczenia producenta i tu jest jasne. Ale większość jest produkowana pod tą samą nazwą przez wielu producentów. ECC83 to zawsze ECC83, ale czasami jest istotne, czy to Telefunken czy Philips. I co będą to dwa produkty, czy jeden? I tak źle i tak niedobrze

I co to jest "Kod producenta"? Firmy produkujące miały swoje marki pod którymi były sprzedawane lampy, kodów nie ma i nie było. Mam coś wymyślić? A jak ktoś,inny dla takiego samego producenta wymyśli inny kod to co?

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

W tym wypadku możesz "wymyślić" kod - wpisać taki, jaki uważasz za stosowny. Jeżeli powstanie więcej "wariacji" tego samego produktu przez różne kody producenta - połączymy je w procesie moderacji produktów w bazie.

Alternatywą jest tak jak chyba opisywałeś wyżej stworzenie jednego meta-produktu: ECC83, pod którym mamy wszystkich producentów. Wtedy klient wchodzi w produkt ECC83 i tam szuka odpowiedniego dla siebie producenta. 

Przekażę ten temat do działu, który zajmuje sie strukturą kategorii i parametrów, postaram się też zaangażować w to osobę, która ma wiedzę specjalistyczną w temacie części elektronicznych, tak aby wypracować jak najlepsze rozwiązanie.

oznacz moderatorów

Ognik-Premium
#7 Wielbiciel#

Wystawiamy oferty w kategorii Elektronika > Komputery > Oprogramowanie > Biuro i zarządzanie firmą > Zarządzanie firmą. Wszystkie pola (parametry podstawowe) w ofertach są uzupełnione. Wyjątkiem jest (podobno nieobowiązkowe) pole z numerem EAN, którego nie posiadamy dla żadnego produktu. Sprzedajemy tylko i wyłącznie oprogramowanie księgowe (którego jesteśmy producentem) w postaci klucza online wysyłanego do klienta drogą elektroniczną (mail). Co w takiej sytuacji ? Czy jest jakiś sposób na utworzenie produktu i powiązanie go z ofertą? Czy numer EAN dla tej kategorii jest jednak obowiązkowy dla stworzenia produktu?

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

Cześć @Ognik-Premium,
w tej kategorii wymagamy EANu do stworzenia produktu, ponieważ EAN znajduje się w sekcji Podstawowe parametry. Dopisek (opcjonalnie) to drobna zaszłość po zmianie EANu z pola oferty (jak cena, liczba sztuk) do parametru (jak wszystkie parametry przedmiotu) - w niedalekiej przyszłości usuniemy ten dopisek.

Numer EAN można uzyskać od organizacji GS1 Polska na stronie https://www.gs1pl.org/

oznacz moderatorów

grape_store
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, jako osoba prywatna prowadzę na Allegro sprzedaż etui do tabletów oraz czytników e-booków w ramach działalności nierejestrowanej. Mimo uzupełniania wszystkich obowiązkowych parametrów oferty i zaznaczania opcji „Utwórz produkt” nie udaje mi się tego dokonać. Tworzę moje etui we własnym zakresie, dlatego nie posiadają one kodu EAN. Korespondowałam już w tej sprawie z Pomocą Allegro i ostatecznie uzyskałam odpowiedź, że wspomniany kod dla moich produktów przestaje być obowiązkowy:

„W kategorii etui do telefonów i czytników ebooków przestaliśmy wymagać EANu do utworzenia produktu. Dzięki temu będzie Pani mogła utworzyć produkty na podstawie uzupełnionych parametrów w Pani ofercie”.

Dalej jednak nie mogę dodać nowego produktu do bazy. Konsultanci Allegro odpisują mi cały czas to samo, czyli podając informację, która wyświetla się po nieudanej próbie utworzenia produktu. Proszę o pomoc w tej sprawie.

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

Cześć @grape_store ,
W kategorii akcesoria do ebooków wymagamy w ofercie uzupełnionych parametrów:

- Marka
- Model
- Rodzaj
- Przeznaczenie
- Kolor

aby utworzyć produkt i powiązać go z Twoją ofertą. Pamiętaj, że zestaw parametrów musi być unikalny - np. parametr model musi mieć unikalny ciąg znaków i cyfr, a nie taki sam w wielu ofertach. Tylko wtedy jesteśmy w stanie rozróżnić produkty w twoich ofertach.

W ramach kategorii akcesoria do tabletów wymagamy w ofercie uzupełnionych parametrów:

- Typ
- Pasuje do modelu
- Kod producenta
- Producent

aby utworzyć produkt i powiązać go z Twoją ofertą.

oznacz moderatorów

yegort
#8 Zapaleniec#

This is completely unuseful. Better do something with:

1.Remove the trolls who made orders and never paid.

2. Do that the buyers also have grades like sellers.

3.Why you take the commission before the buyer paid?

4. Remove the stupid grade of "cost shipping", i do not force anyone to buy products.

Sorry i dont speak Polish very well.

Have a nice day

oznacz moderatorów

ads_g
#8 Zapaleniec#

1.Remove the trolls who made orders and never paid.

Inaczej po Polsku: piętnować i usuwać wszystkich, którzy robią nas w balona pseudo "zakupami dla żartu".

Każdy z nas poświęca dużo wysiłku aby właściwie wystawić produkt. Naraz oferta znika bo jest "zakupiona" przez jak to poprzednik określił Trolla. Musimy znowu się napracować aby ofertę przywrócić. Poprosić o zwrot prowizji.

oznacz moderatorów

PRO-AUDIO-2019
#7 Wielbiciel#

...którego zwrotu często nie dostaniemy bo "cośtam". I za każdym razem trzeba się ścierać i odwoływać.

oznacz moderatorów

Zeberka_Wedla
#9 Pomysłodawca#

Witam.

Zauważyłam jedną rzecz odnośnie zwrotu prowizji. Jeśli dostaniemy "odmowę" należy się odwołać i wtedy wszystko gładko przechodzi. Ale czas stracony  :o[

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

batorystef
#9 Pomysłodawca#

Poza tym - zróbcie wreszcie porządek z kwotami wyświetlanymi na stronach zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji z zakupu (nie całego zakupionego towaru, lecz części). Od początku, pomimo wyedytowania kwoty niższej niż całościowy koszt poniesiony przez kupującego, na dole w podsumowaniu kwoty do zwrotu nadal pojawia się inna kwota, niewynikająca z deklarowanych, zwracanych kosztów. Człowiek klikając zatwierdzenie sumy zwracanej nie wie ile tak naprawdę zwraca kupującemu. Widoczne to jest dopiero na stronie przedstawiającej wszystkie zadeklarowane zwroty. Poprawcie dotychczasowe "buraki", a dopiero później "modernizujcie" portal dalej.

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

Hello @yegort,

thanks for your suggestions - we will pass them on to appropriate departments in the company.

oznacz moderatorów

bde24_pl
#8 Zapaleniec#

Ja już opisałem nasz problem na waszym profilu FB i od tygodnia nikt nie umie udzielić odpowiedzi. Cały czas (niby) trwają konsultacje. To albo wam to działa albo nie? Poniżej opisuję problem ponownie.

Dokładnie chodzi o kategorię "elektronika", ale dla podkategorii "części elektroniczne". Dla tej podkategorii pomysł łączenia ofert z produktem jest moim zdaniem nietrafiony. Rozumiem, że można łączyć oferty z produktem w innych kategoriach, jak np. aparaty, pralki, telewizory, ale łączenie ofert dotyczących części elektronicznych jest bezsensowne. Dlaczego? Pierwszy lepszy przykład, tranzystory. 1. Ten sam model tranzystora o identycznym oznaczeniu produkowany jest przez wielu producentów, jest ich cała masa, tych mniej znanych i bardziej znanych. 2. Ten sam tranzystor może mieć nieco inne parametry dla każdego producenta wg jego specyfikacji pomimo tego samego kodu elementu. 3. Często części elektroniczne produkowane są z kodem np. zamawiającego czy importera, a nie producenta (ten sam symbol części, ale różne kody produktu). 4. Kodów EAN raczej nie nadaje się fabrycznie częściom elektronicznym (chyba, że importer lub sklep nadaje swoje kody - ale w tym wypadku ta sama część będzie miała różne kody kreskowe w zależności od importera.) Z innymi częściami jak rezystory czy kondensatory to już nawet nie piszę. Mamy wystawione na chwilę obecną ponad 300 ofert z częściami elektronicznymi i ani jedna nie jest powiązana z produktem bo nie da się jej powiązać, nie ma takiej możliwości po prostu. Części które zamawiamy u producentów mają kody produktowe wystawione wg naszych wymagań, są to części importowane specjalnie dla nas. Czy w związku z tym, że nie da się powiązać naszych ofert z produktami to od sierpnia nie będziemy mogli wystawiać nowych ofert? Zaznaczam, że podczas wystawiania ofert włączamy stworzenie produktu, ale niestety chyba to nie działa coś bo ani jeden produkt nie stworzył się w waszej bazie. Proszę o odpowiedź jak to będzie wyglądać w kategorii części elektronicznych. Moim zdaniem należy tą kategorię wyłączyć z tego wymogu bo nie ma to sensu.

Na FB dowiedziałem się, że dla części elektronicznych kod EAN nie jest wymagany. OK.

Próbujemy stworzyć produkt, wpisujemy wszystkie wymagane parametry, wpisujemy producenta jako jedną z naszych marek, dla której element jest importowany/produkowany, wpisujemy kod produktu nadany dla nas przez fabrykę lub nadany bezpośrednio przez nas. Zaznaczamy stworzenie produktu. I co? Produkt nie tworzy się. Otrzymujemy komunikat "Nie utworzyliśmy produktu.....". Wszystko wpisane wg wymagań. Dodam od razu, że takiego produktu nie macie w bazie.

Zresztą widać w postach poniżej, że problem jest powszechny.

Jak tak dalej będą sprawy wyglądać to do 1 sierpnia będziemy mieć 0 ofert powiązanych nie z naszej winy tylko z waszej, bo wasz system nie chce stworzyć produktów.

Poza tym, tak jak pisałem powyżej nie ma sensu łączyć części elektronicznych w produkty, ponieważ producentów/importerów elementu o tym samym symbolu jest dziesiątki/setki/tysiące. Zrobi się tylko jeden wielki bałagan.

Często też dany element elektroniczny ma taki sam symbol i nie ma żadnego innego kodu, powiedzmy stabilizator 78L05. Natomiast produkowany jest przez setki producentów i wielu z nich używa tylko powyższego oznaczenia. Czy da radę stworzyć produkty o tym samym symbolu i kodzie od różnych producentów? Czy mamy wymyślać jakieś z kosmosu oznaczenia, żeby tylko byle co wpisać? Jaki to ma sens?

oznacz moderatorów

lukusk
#9 Pomysłodawca#

Dobry wieczór, mam pytanie dot, kategorii produktów znaczki/walory/arkusze znaczkowe. Nie można ani powiązać z żadnym produktem bo go nie ma ani nie ma opcji stworzenia takiego produktu, nie mogę więc spełnić na chwile obecna wymogu 1% powiązanych ofert z produktami.

oznacz moderatorów

bde24_pl
#8 Zapaleniec#

Jest błąd i polega on na tym, że dla części elektronicznych nie jest wymagany kod EAN, ale bez niego nie tworzy się produkt. Proszę to poprawić. Produkt powinien w tej kategorii tworzyć się bez EAN, ponieważ dla części elektronicznych nie nadaje się takowych kodów.

oznacz moderatorów

IDEANORD
#7 Wielbiciel#

Witam,
próbując połączyć nasze oferty z produktami allegro wynikają różne błędy, wystawiamy oryginalne ładowarki do takich modeli jak np.: xiaomi redmi note 6 pro, xiaomi redmi 7, xiaomi mi mix 3 itp. Różnią się niestety one parametrami z produktami allegro. Nie mamy możliwości również utworzyć nowego produktu.
Prosimy o interwencję w tej sprawie.
Pozdrawiam

ideanord

oznacz moderatorów