anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

15.07. Zapytaj Eksperta - Produktyzacja w Allegro

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Od początku 2019 roku tworzymy rozwiązania, które pomagają powiązać przedmioty z ofert na Allegro z produktami w naszej bazie. Dzięki temu sprzedający mogą wystawiać swoje oferty szybciej, a kupujący łatwiej odnajdują interesujący ich przedmiot.

Planujemy, aby do połowy 2021 roku wszystkie oferty na Allegro były połączone z produktami w naszej bazie. W tym celu wprowadziliśmy szereg narzędzi dzięki którym możesz stworzyć produkty i powiązać je ze swoimi ofertami. Dodatkowo, od sierpnia zaczniemy wymagać 1% ofert połączonych z produktem w wybranych działach Allegro.

@jacek_kulakowski - specjalista komunikacji produktu - rozwieje wszelkie wątpliwości, zbierze cenne uwagi i porozmawia z Tobą o procesie łączenia ofert z produktami.

IMG_2565.jpg

Ekspert będzie odpowiadał na Wasze pytania już 15 lipca od godziny 13:00.

AKTUALIZACJA: wątek ponownie otwieramy w dniach 13-14 sierpnia. Odpowiemy na wszelkie pytania, jednak wcześniej prosimy o przejrzenie dotychczasowych materiałów i upewnienie się, że odpowiedź na zadane pytanie już nie padła.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
324 ODPOWIEDZI 324

ads_g
#8 Zapaleniec#

Minimalna pula gratis a reszta za odpłatnością. Gdy uruchamia się masową produkcję towaru to warto lecz gdy ma się czegoś po jednym egzemplarzu to nakład pracy nieadekwatny do efektu.

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

Widzę że nie wiecie - generalnie - co to jest GS1, i jak to działa odnośnie EAN-ów.... Poczytajcie, a problemy znikną same.... A nie, chwila.... za EANy trzeba zapłacić - o, to już nie będzie takie łatwe do przełknięcia 🙂

oznacz moderatorów

panyna90
#2 Obserwator#

 

Witam,

Zajmujemy się sprzedażą laptopów. Chcemy zacząć dodawać nasze produkty na allegro. Jednakże pomimo że posiadamy EANy naszych laptopów, często ze względu na charakter sprzętu (używany) mamy niezgodności co do parametrów takich jak wielkość dysku, czy pamięci RAM. Co możemy zrobić, kiedy mamy np. 10 laptopów w jednym czasie o takim samym EANie, ale każdy z nich ma inne parametry dyskowe i pamięci?

Pozdrawiam.

 

oznacz moderatorów

elektronicspray
#8 Zapaleniec#

Witam,

Jesteśmy producentem sprężonego powietrza i nie tylko ale na przykładzie tego produktu mogę przedstawić jak wygląda problem z połączeniem produktu.

Chielibyśmy powiązać w Allegro kod EAN naszego produktu z prawidłowymi danymi czyli kodem producenta i nazwą producenta, ale nie jest to możliwe. Jakiś sprzedający wprowadził przed nami swoje oznaczenia dla kodu EAN naszego produktu, tj kod producenta to jakiś jego wewnętrzny kod oraz nazwa producenta i nazwa produktu jest niepełna/niewłaściwa i pomimo zgłaszania błędów w Allegro nic sie nie zmienia, wciąż od kilku dobrych miesiecy jest to samo czyli nasz produkt jest łączony z niewlasciwymi danymi kóre zapamietalo sobie Allegro dla naszego EAN. To jest jakiś absurd! Jak rozwiązać ten problem?? zgłaszanie błędu nic nie daje!

oznacz moderatorów

twoj-gadzet_pl
#8 Zapaleniec#

Nie może inny sprzedawca wykorzystywać kodu EAN przyznanego innej firmie, no chyba że kupił ten produkt od Was i wprowadził błędne parametry

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

@panyna90 Przekażę sugestię o zdjęciu EANu jako obowiązkowego do stworzenia produktu do działu, który odpowiada za strukturę parametrów i kategorii.

oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

To samo dotyczy wielu innych kategorii. W zasadzie nie rozumiemy skąd w ogóle taki wymóg się bierze. Tak, są produkty markowe, które zawsze mają EAN i tu rozumiem, że chcecie żeby go podawać. Ale praktycznie w KAŻDEJ kategorii można sprzedać coś, co tego kodu nie ma i nigdy nie będzie miało. A ludzie chcą takie rzeczy kupować, nie uszczęśliwiajcie na siłę nas i kupujących utrudniając sprzedaż takich produktów.

oznacz moderatorów

ArtonusMG
#8 Zapaleniec#

Chciałam powiązać produkty ale to jest chyba niemożliwe. zrobiłam wszystko tak jak jest w instrukcji, edytowałam ofertę, kliknęłam wybierz ofertę, wpisałam futerał na skrzypce i... nic. Zero wyników. To jak ja mam to zrobić? Jestem producentem i nie handluję czym popadnie tylko swoimi produktami

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

@ArtonusMG jeżeli nie ma twojego produktu w bazie - wystarczy ze uzupełnisz wszystkie Parametry w sekcji Podstawowe Parametry - stworzymy produkt w bazie i powiązemy go z twoją ofertą.

oznacz moderatorów

ElproAV_pl
#7 Wielbiciel#

Witam! Niestety cała ta produktyzacja to jeden wielki bajzel! Wielokrotnie zgłaszałem problemy, wielokrotnie zgłaszałem niepoprawność danych w produktach - i nic! Praktycznie żaden z poruszanych tematów nie został wyjaśniony. Drastyczne błędy w jednym z produktów (parametry zupełnie absurdalne) zgłaszałem wielokrotnie, np. 8 maja, 24 maja, a do dziś NIC NIE ZOSTAŁO POPRAWIONE !!! Jak mam łączyć ofertę z takim produktem skoro przypisane informacje będą wprowadzały klientów w błąd? Jedyne odpowiedzi jakie otrzymałem od obsługi Allegro były na zasadzie "pracujemy nad tym" - od ponad dwóch miesięcy? Kpina!

Wielokrotnie w korespondencji z obsługą Allegro poruszałem też temat natury prawnej, tzn. kto jest odpowiedzialny za niezgodność towaru z umową w przypadku wystąpienia z roszczeniem przez kupującego? Bo ja nie mogę podać parametrów zgodnych ze stanem faktycznym, jeżeli parametry wpisane w "produkcie" są inne. System wymusza wprowadzanie Kupujących w błąd! To zaczyna być bardzo konkretny problem - ostatnio miałem zapytanie od klienta o parametry oferowanego sprzętu, bo inne były te przypisane do produktu (niewłaściwe), a inne ja podaję w treści oferty (zgodne ze stanem faktycznym).

Może wreszcie ktoś z obsługi Allegro raczy się do mnie odezwać, wyjaśnić zgłaszane problemy i skutecznie poprawić nagminnie występujące w produktach błędy!

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

Pracujemy nad procesem informowania o przebiegu zgłoszenia błędów w produkcie. Wiemy, że brak informacji zwrotnej nie jest fortunny.

 

Jeżeli w produkcie są inne parametry, niż stan faktyczny, a zgłoszenie błędu nie zostało przeprocesowane - proponujemy odpięcie produktu od oferty. 

Nie nadpisujemy automatycznie parametrów w ofercie parametrami z produktu bez wyraźnej akcji użytkownika - nawet gdy automatycznie łączymy ofertę z produktem, propozycję nadpisywania parametrów wyświetlamy dopiero wtedy, gdy wejdziesz w edycję oferty. 

oznacz moderatorów

PageSEO
#7 Wielbiciel#

Cześć jacek_kulakowski,
Piszesz, że w podkategoriach Internet nie wymagacie EANu do stworzenia produktu.
Jednak w praktyce bez EANu nie da się go utworzyć - "Nie utworzyliśmy produktu w naszej bazie".

oznacz moderatorów

PageSEO
#7 Wielbiciel#

@jacek_kulakowski    prośba o informacje co w takim przypadku należy zrobić.

oznacz moderatorów

Audiouzywane
#8 Zapaleniec#

Witam,
problem jest rownież ze starymi przedmiotami, ktore ze wzgledu na wiek nie posiadaja numeru EAN. Jak utworzyc powiazanie dla przedmiotu z lat 60', 70' , 80'? W kategorii elektronika audio wszedzie jest wymagany kod. Ale technicznie sprzedajac przedmioty uzywane sprzedawca nie ma oryginalnych danych , instrukcji , itd. A dodatkowo wiek sprzętu uniemożliwia stworzenie nowego produktu poprzez brak ean. A warto podkreślić , że nie są to antyki.  oferta nr 9504296547

Ponad to problem jest z czesciami do danych sprzetów. Ean w jednej kategorii nie moze byc wykorzystany w innej kategorii.  Jak polaczyc z oferta podzespół jakiegoś sprzętu? oferta nr 9488271944

Tak samo kwestia starych nośników płyt winylowych, szpulowych, kasety , itd.  brak ean ze wzgledu na wiek . oferta nr 9172239787

Dodatkowo utrudnienie stanowi teraz wystawiania podobnych przedmiotow. Rozlaczenie produktu z oferta sprawia ze wszystkie parametry trzeba wypelniac od nowa. Nie mozna ich edytowac. Stanowi to utrudnienie.


Proszę o wyjaśnienie

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

W kategorii ze starymi nośnikami nie wymagamy EANu do stworzenia produktu w ofercie. Występuje błąd, który powoduje, że mimo wszystko bez EANu nie da się utworzyć produktu. W ciągu kilku dni powinien zostać rozwiązany.

Przy przedmiotach, które nie miały nigdy nadanego EANu w kategoriach, w których wymagamy EANu do stworzenia produktu - można taki EAN nadać, pozyskując go u organizacji GS1 Polska.

Nad możliwością wystawiania produktów w wielu kategoriach pracujemy.

W tym kwartale wdrożymy rozluźnienie spójności produkt<->oferta, tak aby przy czyszczeniu parametrów (podczas wystaw podobne) czyściły się wyłącznie Podstawowe parametry.

oznacz moderatorów

Audiouzywane
#8 Zapaleniec#

Rozumiem , że taki EAN jest darmowy? Nie wprowadzam na rynek swojego produktu, tylko juz istniejacy , stary i uzywany.

To dodatkowo wydluza zdecydowanie czas wystawiania ofert i pracy w systemie. Nie stanowi to ulatwienia , tylko utrudnienie dla sprzedawcow. Przedmioty stare i uzywane powinny miec mozliwosc opisania zgodnie z prawda kod EAN brak - lub zatwierdzenia go kodem zerujacym przykladowo same 0.

oznacz moderatorów

Audiouzywane
#8 Zapaleniec#
 W tej kategorii EAN jest w parametrach podstawowych. co wyklucza stworzenie produktu. Prosze o weryfikacje Numer oferty: 9172239787
oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

Zgłoszę sugestię do działu odpowiedzialnego za strukturę kategorii i parametrów.

oznacz moderatorów

elektronicspray
#8 Zapaleniec#

Witam,

Jesteśmy producentem sprężonego powietrza i nie tylko ale na przykładzie tego produktu mogę przedstawić jak wygląda problem z połączeniem produktu.

Chielibyśmy powiązać w Allegro kod EAN naszego produktu z prawidłowymi danymi czyli kodem producenta i nazwą producenta, ale nie jest to możliwe. Jakiś sprzedający wprowadził przed nami swoje oznaczenia dla kodu EAN naszego produktu, tj kod producenta to jakiś jego wewnętrzny kod oraz nazwa producenta i nazwa produktu jest niepełna/niewłaściwa i pomimo zgłaszania błędów w Allegro nic sie nie zmienia, wciąż od kilku dobrych miesiecy jest to samo czyli nasz produkt jest łączony z niewlasciwymi danymi kóre zapamietalo sobie Allegro dla naszego EAN. To jest jakiś absurd! Jak rozwiązać ten problem?? zgłaszanie błędu nic nie daje! 

oznacz moderatorów

Zeberka_Wedla
#9 Pomysłodawca#

Witam.

Uważam, że niczego gorszego nie mogliście wymyślić.

PRODUKTYZACJA w języku polskim nie ma nawet takiego słowa! W angielskim jest, ale ma znaczenie dość inne: The act of modifying something, such as a concept or a tool internal to an organization, to make it suitable as a commercial product.

Może w przypadku rzeczy nowych to się sprawdza, ale obarczanie nas koniecznością wpisywania danych, które NIE ISTNIEJĄ jest pomysłem wziętym - nie powiem, skąd! Bo jaki EAN może mieć rzecz wyprodukowana w epoce grubo przed-eanowej? Moja oferta to głównie starocie i ciarki mnie przechodzą na myśl, że  - jak powyżej się odgrażacie - "do połowy 2021 roku wszystkie oferty maja być połączone z produktami w naszej bazie" Bo choćbym się skręcała - NIE POWIĄŻĘ!!!

Poza tym - jest to kolejna nowość mająca rzekomo usprawnić Kupującym wyszukiwanie produktów. Może... Może komuś ułatwi. Ale ile napsuje krwi Sprzedającym, to Pan Bóg jeden wie. I znowu Pan Kupujący będzie hołubiony kosztem nas, Sprzedających.

A powiedzcie mi jedno - KTO, do jasnej Anielki, płaci Wam haracz, czyli prowizję?

KUPUJĄCY czy MY???

Wychodzi na to, że jeszcze rok na Allegro i będzie trzeba rozejrzeć się za inną platformą...

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów