anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

15.07. Zapytaj Eksperta - Produktyzacja w Allegro

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Od początku 2019 roku tworzymy rozwiązania, które pomagają powiązać przedmioty z ofert na Allegro z produktami w naszej bazie. Dzięki temu sprzedający mogą wystawiać swoje oferty szybciej, a kupujący łatwiej odnajdują interesujący ich przedmiot.

Planujemy, aby do połowy 2021 roku wszystkie oferty na Allegro były połączone z produktami w naszej bazie. W tym celu wprowadziliśmy szereg narzędzi dzięki którym możesz stworzyć produkty i powiązać je ze swoimi ofertami. Dodatkowo, od sierpnia zaczniemy wymagać 1% ofert połączonych z produktem w wybranych działach Allegro.

@jacek_kulakowski - specjalista komunikacji produktu - rozwieje wszelkie wątpliwości, zbierze cenne uwagi i porozmawia z Tobą o procesie łączenia ofert z produktami.

IMG_2565.jpg

Ekspert będzie odpowiadał na Wasze pytania już 15 lipca od godziny 13:00.

AKTUALIZACJA: wątek ponownie otwieramy w dniach 13-14 sierpnia. Odpowiemy na wszelkie pytania, jednak wcześniej prosimy o przejrzenie dotychczasowych materiałów i upewnienie się, że odpowiedź na zadane pytanie już nie padła.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
324 ODPOWIEDZI 324

printer_parts
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Kod EAN to skrót od European Article Number jestem importerem z Japonii oraz Chin produktów gdzie producenci nie posiadają teg rodzaju kodu ponieważ nie mieszkają w Europie tylko w Azjii. Czy ktoś ma podobny problem ? Czy pozostaję tylko generowanie kodów w Europie poprzez strone GS1?

 

Pozdrawiam

Piotr

 

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

Cześć @printer_parts ,

Kod EAN to jedna z wielu nazw numeru GTIN - międzynarodowego numeru identyfikującego produkt. Produkty z Japonii i Chin również mogą go mieć. Jeżeli producent w Chinach/Japonii nie ma kodu EAN/numeru GTIN - możesz go samodzielnie nadać wprowadzając produkt do obiegu w Europie. Kody możesz uzyskać na stronie GS1 Polska. https://www.gs1pl.org/.

oznacz moderatorów

ads_g
#8 Zapaleniec#

"Po uiszczeniu wskazanej opłaty..."

oznacz moderatorów

printer_parts
#7 Wielbiciel#

Dzięki za odpowiedz tylko kto zapłaci za nadanie kodów jak Allegro to walka o zysk na życie i smierć 

oznacz moderatorów

akasha1
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry

w dodatku wcale nie pozostaje takie rozwiązanie jak generowanie kodów przez stronę GS1 do produktów zakupionych w Azji. Mamy swoje kody do produktów, których jesteśmy producentem i tez myśleliśmy,ze możemy w ten sposób nadać nasze kody EAN  produktom z Azji, do których zrobiliśmy nawet nowe opakowania z instrukcją używania. I dowiedzieliśmy się, że nie można! Jako importer/ sprzedawca czy ktokolwiek inny kto nie jest albo producentem albo nie zleca produkcji na swój użytek pod nazwą swojej marki handlowej - nie ma się prawa użyć swojego numeru EAN. Pan ekspert kilkakrotnie w odpowiedziach sugeruje, ze należy się w tym celu zarejestrować w GS1 żeby nadawać numery sprzedawanym produktom, ale chyba wcześniej swojej odpowiedzi nie skonsultował z GS1.

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

@akasha1 

Ta odpowiedź jest skonsultowana z GS1 Polska. Dokładna treść zaproponowana przez przedstawicieli GS1 Polska:

"Jeżeli nie masz kodów EAN od importera/producenta, możesz nadać kod EAN z własnej puli, którą uzyskasz od organizacji GS1 Polska."




oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

Cześć @AptekaNatolinska

Gdy klikniesz przy ofercie powiązanej z produktem “wystaw podobną” i w sekcji z produktem klikniesz “zmień” - przeniesiemy cię do wyszukiwarki, gdzie możesz wybrać inny produkt lub usunąć obecny z oferty. W ten czas wyczyścimy wszystkie parametry produktu, ale zostawimy opis i zdjęcia.

Sprawę z brakiem wyszukiwalności po EANie przekażę do odpowiedniego działu w firmie.

oznacz moderatorów

soundofyoga
#4 Eksplorator#

I wystawiając nową aukcję utracę swoją pozycję w rankingu po popularności 🙂
W mojej kategorii już nigdy na tę pozycję nie wrócę lub zajmie mi to miesiące.

Czy tak to ma wyglądać?

Proszę o odpowiedź

oznacz moderatorów

twoj-gadzet_pl
#8 Zapaleniec#

Proszę o oficjalne stanowisko Allegro. Mam produkt z kodem EAN przydzielonym do mojej firmy. Inny użytkownik podpina swoją ofertę do produktu. Pracownik allegro twierdzi że ten inny sprzedawca może korzystać z produktu z moim kodem ean. 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@twoj-gadzet_pl jesteś producentem, czy po prostu wprowadziłeś produkt na rynek inwestując w ean. Baza kodów ean jest dostępna dla wszystkich. EAN nie jest przydzielony firmie tylko produktowi i nawet jeśli zapłaciłeś za jego przydzielenie to nie należy do ciebie.

oznacz moderatorów

twoj-gadzet_pl
#8 Zapaleniec#

Sprowadziłem produkt, stworzyłem opakowanie, instrukcję oraz mam swój kod EAN

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@twoj-gadzet_pl skąd masz ten ean

oznacz moderatorów

twoj-gadzet_pl
#8 Zapaleniec#

GS1

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@twoj-gadzet_pl no i wszystko jest ok. Wprowadziłeś produkt na rynek i teraz każdy kto sprowadzi albo kupi w polskiej hurtowni ten produkt może korzystać kodu ean. Tak jak pisałam wcześniej, kod ean należy do produktu i jest w ogólnodostępnej bazie. 

oznacz moderatorów

twoj-gadzet_pl
#8 Zapaleniec#

Skoro w kodzie zawarty jest kod producenta to jak ktoś inny może na swoich produktach z niego korzystać ?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@twoj-gadzet_pl jeżeli ktoś sprzedaje dokładnie ten sam produkt, o tych samych parametrach i z tym samym kodem ean, to wydaje mi się, że wyręczyłeś producenta lub jakiegoś importera. 

oznacz moderatorów

twoj-gadzet_pl
#8 Zapaleniec#

Ale jak może mieć ten sam kod Ean to by musiał mieć to samo opakowanie, tą samą zawartość i kupić ten produkt ode mnie, nie może przypisać kodu EAN do tego samego produktu powiedzmy sprowadzonego z Chin

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@twoj-gadzet_pl nie wiem jak to wygląda od strony prawnej, ale ean dotyczy produktu, a nie opakowania. Opakowania produktów zmieniają się, a ean pozostaje ten sam. Tak jak piszesz, w eanie zawarty jest kod producenta, więc producent spokojnie może na tym produkcie umieszczać ten kod. Może sprytny Chińczyk skorzystał.

oznacz moderatorów

twoj-gadzet_pl
#8 Zapaleniec#

Nie rozumiesz o co chodzi. Ja jestem producentem i nie ma możliwości żeby ktoś inny korzystał z tego kodu jako producent, bo oczywiście dystrybutorzy tak

oznacz moderatorów

twoj-gadzet_pl
#8 Zapaleniec#

kupując ten produkt ode mnie

oznacz moderatorów