anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[26.04] Zapytaj Eksperta - Allegro Ads

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Zacznij sprzedawać więcej z Allegro Ads!

Allegro Ads to reklama Twoich ofert na Allegro. Do dyspozycji masz panel reklamowy w którym samodzielnie ustawisz co, za ile i kiedy chcesz promować, a Twoje oferty będą wyświetlane w najpopularniejszych miejscach na Allegro, na wszystkich urządzeniach i w aplikacjach mobilnych.

la_nika_0-1619072431177.png

Martyna w Allegro odpowiada za komunikację marketingową usługi Allegro Ads oraz dba o edukację Sprzedających. Przygotowuje materiały, które pomagają lepiej zrozumieć działanie narzędzi reklamowych dostępnych w Allegro Ads.


Dziękujemy za udział w spotkaniu, za wszystkie pytania oraz @martyna_kujawa dziękujemy za odpowiedzi! 
Poniżej znajdziecie zapis sesji. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

IdeaAhead
#7 Wielbiciel#

Witam. Proszę o informację w jaki sposób dodać grafikę / wykreować reklamę graficzną?

oznacz moderatorów

martyna_kujawa
Ekspert Allegro

@IdeaAhead reklamę graficzną dodasz w panelu Allegro Ads. Zaloguj się na swoje konto, takimi samymi danymi, jakimi logujesz się na Allegro. Następnie wybierz [Dodaj kampanię] i wybierz Reklamę graficzną. Pozostałe kroki opisujemy w instrukcji. Jeśli nie widzisz u siebie możliwości dodania Reklamy graficznej, skontaktuj się z nami - nadamy Ci dostęp do tego rozwiązania.

oznacz moderatorów

IdeaAhead
#7 Wielbiciel#

Witam. Dziękuję. Nie mam możliwości dodania reklamy graficznej. Proszę o umożliwienie.

oznacz moderatorów

martyna_kujawa
Ekspert Allegro

Proszę, skontaktuj się z nami przez czat albo napisz wiadomość, a my na Twoim koncie udostępnimy Reklamę graficzną. 

oznacz moderatorów

buy-from-ren
#8 Zapaleniec#

Dopiero startuję na Allegro. Zaczęłam równo miesiąc temu. Od razu uruchomiłam kampanię reklamową. Sprzedaż ZERO. Czy moja oferta jest tak beznadziejna czy robię jakiś błąd o którym nie wiem?

oznacz moderatorów

martyna_kujawa
Ekspert Allegro

@buy-from-ren  przyczyn może być kilka, w pierwszej kolejności sprawdź atrakcyjność swojej oferty na tle konkurencji, m.in. tytuł, opis, miniaturki. Oferta musi być atrakcyjna dla kupującego i zachęcać go do kliknięcia. Jeśli jednak oferta jest w porządku, brak sprzedaży może wynikać ze źle ustawionej kampanii - zbyt niska stawka CPC, która nie gwarantuje wyświetleń. Możliwe, że w kategorii, w której sprzedajesz jest duża konkurencja i ta stawka musi być trochę wyższa. Warto, abyś przetestowała kilka ustawień swojej kampanii i obserwowała statystyki, aby zobaczyć, która konfiguracja przynosi najwięcej wyświetleń i kliknięć. 

 

Zapraszam na nasz najbliższy webinar, gdzie omawiamy działanie Allegro Ads, jest to szkolenie dla początkujących. 

oznacz moderatorów

buy-from-ren
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź. Ze stawkami nie kombinowałam, bo taką radę uzyskałam od konsultantów Allegro. Wyświetleń jest chyba dużo - tysiące, ale kliknięć bardzo mało. Dziękuję za zaproszenie na webinar - zapisałam się i chętnie skorzystam 🙂

PS: wyświetleń mam ponad 11 tys., a kliknięć 76 czyli 0,6% 😞

oznacz moderatorów

Vetinari
#9 Pomysłodawca#

Czytałem o Allegro Ads i wiem, że w reklamach płaci się za kliknięcia, czy jeżeli ja wchodzę w ofertę to płacę też za własne kliknięcia, czy jest to rozróżniane?
Czy liczy się tylko klik z poziomu reklamy czy płaciłbym za każde kliknięcie w moją ofertę (z wyszukiwarki, moich ofert itd.)?

oznacz moderatorów

martyna_kujawa
Ekspert Allegro

@Vetinari za każde wejście w reklamę Allegro Ads pobieramy opłatę. Możesz swobodnie wyszukiwać swoją ofertę i sprawdzać, czy się wyświetla, jednak jeśli nie chcesz generować dodatkowych kosztów polecamy w nią po prostu nie klikać. Za wejścia w swoje oferty z innych miejsc niż reklamowe nie płacisz.

oznacz moderatorów

BigAndHappy
#9 Pomysłodawca#

Czy mogę korzystać z Allegro Ads jeśli mam zwykłe konto i chcę wypromować tylko kilka ofert, żeby je szybko sprzedać? A jeśli mogę to czy to się w ogóle opłaca przy małej ilości ofert? 

oznacz moderatorów

eleri_eleri
#7 Wielbiciel#

ja zauważyłem nie mal od dwóch tygodni ze jeżeli  wylaczam  ads allegro po 20 30 40 min  średnio  sprzedaje  2 , 3 przedmioty a jak mam włączona  reklame  przez 8 10 godz 1 przedmiot max 2 hah 

oznacz moderatorów

buy-from-ren
#8 Zapaleniec#

Ja też mam zwykłe konto i korzystam z Allegro Ads.

oznacz moderatorów

martyna_kujawa
Ekspert Allegro

@BigAndHappy  tak, z Allegro Ads może korzystać każda osoba, która ma wystawione oferty na sprzedaż i jak najbardziej możesz reklamować nawet małą ilość ofert. Możesz to zrobić przez Ads Express, gdzie musisz tylko określić swój budżet dzienny, a to nasz system będzie już optymalizował Twoją kampanię. Możesz też wykorzystać bardziej zaawansowane funkcje reklamowe w panelu Allegro Ads i tam samodzielnie skonfigurować kampanię Ofert sponsorowanych. W panelu możesz m.in. określić stawkę za kliknięcie, budżet dzienny oraz wskazać miejsca, w których chcesz reklamować swoje oferty. 

 

Jeśli chcesz poznać bardziej usługę Allegro Ads, 6 maja organizujemy webinar dla początkujących użytkowników. Zapraszam do zapisów

oznacz moderatorów

TworkiTeam
#2 Obserwator#

Czym się różni Allegro Ads od Ads Express?

oznacz moderatorów

martyna_kujawa
Ekspert Allegro

@TworkiTeam Allegro Ads to nazwa całej naszej usługi, w ramach której masz do dyspozycji kilka rozwiązań reklamowych: Oferty sponsorowane, Reklamę graficzną i Sieć reklamową. 

Ads Express to po prostu uproszczony sposób na korzystanie z Allegro Ads, który polecamy nowym sprzedawcom, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z reklamą internetową. Ads Express jest dostępny z poziomu nawigacji w Moim Allegro, gdzie za pomocą kilku kliknięć możesz włączyć kampanię Ofert sponsorowanych. W Tym przypadku to system wybiera oferty, które będą reklamowane, Ty musisz tylko określić  swój budżet dzienny. W Ads Express masz podgląd do najważniejszych statystyk, dzięki którym możesz oceniać efektywność swojej kampanii.

Z kolei panel Allegro Ads pozwala na bardziej zaawansowane ustawienia kampanii. Włączając Oferty sponsorowane w panelu możesz samodzielnie zdecydować, gdzie Twoje oferty mają się wyświetlać, wybierasz oferty, które chcesz reklamować oraz możesz ustawić budżet dzienny i całkowity. Statystyki w panelu również są bardziej rozbudowane, wyniki możesz sprawdzić np. na trzech poziomach: dla kampanii/grupy reklam/oferty.

oznacz moderatorów

pewny_e_sklep
#2 Obserwator#

Na co zwracać uwagę w statystykach? CTR, CPC.... do czego dążyć?

oznacz moderatorów

martyna_kujawa
Ekspert Allegro

@pewny_e_sklep tak naprawdę, warto zwracać uwagę na wszystko. CTR świadczy o tym, czy Twoje oferty są chętnie klikane przez kupujących. Wysoki CTR może świadczyć, że oferta jest atrakcyjna i kupujący chcą ją poznać, niski CTR - odwrotnie, oferta nie zachęca do kliknięcia. Warto sprawdzać, które oferty generują najwyższą sprzedaż, o czym będzie świadczyć liczba sprzedanych sztuk. Zwrot inwestycji pokazuje przychód, który został wygenerowany po kliknięciu w ofertę sponsorowaną, przypadający na każdą złotówkę wydaną w Ads. Ciekawą metryką jest też Zainteresowanie, która pokazuje ilu kupujących dodało Twoje oferty do obserwowanych, oni jeszcze mogą zdecydować się na zakup. 

oznacz moderatorów

buy-from-ren
#8 Zapaleniec#

albo do obserwowanych dodaje nas konkurencja 😄

oznacz moderatorów

buy-from-ren
#8 Zapaleniec#

Proszę o przybliżenie, ile to jest WYSOKI CTR i NISKI CTR? Jakie to mniej więcej wartości?

oznacz moderatorów