anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zapytaj eksperta - Allegro Biznes

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

W lutym w Wasze ręce przekazaliśmy nową wersję serwisu - Allegro Biznes to miejsce na firmowe zakupy, które łączy w sobie szeroki wybór produktów, wygodę dostaw i atrakcyjne ceny z funkcjami i narzędziami pozwalającymi obniżyć koszty. Mieliście już okazję przetestować jego działanie, jesteśmy pewni, że zrodziły się Wam pytania, wątpliwości lub sugestie, dlatego na Spotkanie z Ekspertem Allegro zaprosiliśmy Macieja Połońskiego, który zajmuje się rozwojem Allegro Biznes od strony technologii i doświadczenia użytkownika.

67628-min.jpg 

Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z Allegro Biznes, tutaj znajdziecie podstawowe informacje na ten temat.

Bardzo dziękujemy za wszystkie pytania i udział w naszym spotkaniu! Poniżej znajdziecie zapis sesji dotyczącej Allegro Biznes.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

maciek_po
Ekspert Allegro

@biuronimo_pl mamy 3 metody załączania faktur:

1. przez API – https://developer.allegro.pl/documentation/#operation/uploadOrderInvoiceFile 

2. możecie je dodać na allegro w Moje Zamówienia (https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/zamowienia/)

moje zamowienia faktury.png

3. odpowiadając na maila, wysłanego po zamówieniu z Odroczoną i dodając w załączniku plik faktury. 

 

Wymagania co do faktur:

  • przede wszystkim na fakturze podaj numer rachunku PragmaGO: 75 1140 1078 0000 4033 4900 1014 – nie wpisuj żadnych innych numerów
  • wypełnioną poprawnie fakturę zapisz jako plik w formacie PDF, rozdzielczość pliku powinna mieć 300 dpi, wielkość max 2 MB
oznacz moderatorów

Vetinari
#9 Pomysłodawca#

Chciałbym wiedzieć od jakiej ceny będzie pobrana prowizja netto czy brutto? 

oznacz moderatorów

maciek_po
Ekspert Allegro

@Vetinari prowizja będzie pobrana od ceny brutto, cena netto jest podawana informacyjnie dla kupujących biznesowych na podstawie podanej stawki VAT. 

oznacz moderatorów

henio9998
#7 Wielbiciel#

Czy teraz są trzy serwisy Allegro, Allegro Lokalnie i Allegro Biznes? Czy jeżeli mam konto firmowe ale jestem zwolniony z VAT to mogę mieć konto na Allegro Biznes?

oznacz moderatorów

maciek_po
Ekspert Allegro

@henio9998 Allegro Biznes jest trochę inne niż Lokalnie. Allegro Biznes jest dostępne na allegro.pl ale dla zalogowanych kont firma. Jeśli masz konto firmowe – widzisz Allegro Biznes i możesz z niego korzystać. 

oznacz moderatorów

MickeyFinn
#2 Obserwator#

Czy jeżeli ktoś korzysta z Allegro Biznes to automatycznie godzi się na otrzymywanie e-faktur? Czy jak chce mieć faktury z formie papierowej to mogę to gdzieś zaznaczyć?

oznacz moderatorów

maciek_po
Ekspert Allegro

@MickeyFinn nie, korzystanie z Allegro Biznes nie jest równoznaczne ze zgodą na otrzymanie faktury drogą elektroniczną. Pracujemy nad dodaniem takiego ustawienia dla kupujących. 

oznacz moderatorów

Wykonuje
#3 Debiutant#

Przyznaliście nam limit handlowy, ale jest za mały, możemy go zwiększyć?

oznacz moderatorów

maciek_po
Ekspert Allegro

@Wykonuje o jakim limicie mowa? W Odroczonej płatności nie ma limitu na sprzedaż, jest limit na kupno – 10,000PLN. 

oznacz moderatorów

Wykonuje
#3 Debiutant#

@maciek_po acha dziękuję, a może być większy niż 10 000?

oznacz moderatorów

maciek_po
Ekspert Allegro

@Wykonuje przepraszam, przegapiłem pytanie – pracujemy nad możliwością zwiększenia tego limitu, planujemy to udostępnić jeszcze w tym roku. 

oznacz moderatorów