anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro lokalne odbiór osobisty oszustwo

shulamin
#1 Nowicjusz#

Witam, ktoś zakupił przedmiot wystawiony przeze mnie na Allegro lokalnie z opcją płatne przy odbiorze. Zapytałam o preferencje co do odbioru na czacie i zero odzewu. Dzień później dostałam maila łamaną polszczyzną aby podać numer konta do wpłaty a przesyłkę nadać kurierem do Anglii. Widać od razu że jest to oszustwo ale moje pytanie brzmi co z opłatą którą naliczyło Allegro za sprzedaż która się nie odbędzie? I czy da się jakoś odblokować przedmiot który niby został sprzedany czy muszę kolejny raz wystawić ogłoszenie? Mam zablokowany do sprzedaży produkt i jeszcze opłatę do uiszczenia…

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kostas11
#21 Demiurg#

@shulamin pisz do allegro, jak jesteś w stanie udowodnić że transakcja się nie odbyła to Ci anulują, a na przyszłość usuń pobrania, mniej kłopotów 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

shulamin
#1 Nowicjusz#

Zgłosiłam do Allegro maila od nadawcy jako oszustwo, nadal nie mam od nich żadnej odpowiedzi, a gość wybrał odbiór osobisty co ma dla mnie sens przy sprzedaży lokalnej, ale wyglada na to że faktycznie nie opłaca się udostępniać takiej opcji sprzedaży 😞

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@shulamin zawsze możesz dać odbiór po przedpłacie, wtedy policzy Ci opłatę dopiero po zapłacie 🙂 a tak są problemy z odzyskaniem opłaty 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Taka opcja to kłopoty przy odzyskaniu zwrotu prowizji, nie masz dowodu że nie doszło do transakcji.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@shulamin w sprawie zwrotu opłaty, napisz proszę do nas za pomocą tego formularza. 
Osoba, która dokonała tego zakupu ma już zablokowane konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

A za co tej osobie zablokowano konto ? Jeśli byly dowody na oszustwo czy próbę ...ok !!

Ale moźe za sam fakt kontaktu i poproszenie o numer konta i wysyłkę do Anglii ?

Jeśli tak ...to ja już nic nie rozumiem 😥

Bo Pani sprzedająca nic nie napisała, by była to jakaś próba oszustwa !!

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Z ciekawości ..bo nie rozumiem - dlaczego założenie z góry że oszustwo ?

Że postanowił zmienić rodzaj płatności/ wysyłki ? Że łamana polszczyzna ? Przecież obcokrajowcy itp. mogą kupować na Allegro, nieprawdaż ?

Trzeba podać numer konta i koszt wysyłki do Anglii - by zapłacił i przesyłkę by Pani nadała i po sprawie !

Czy naprawdę jak coś odbiega od schematu to zaraz oszustwo ?

W dawnych, cudownych, wspaniałych czasach, ludzie kontaktowali się po zakupie, wymieniali e-maile, podawali numery kont, zmieniali typ wysyłki itd.

I było to normalne !! 

Pomijam już, że na tragicznym Allegro Lokalnie jest taki archaizm, którego na początkach Allegro nawet nie było 😥

oznacz moderatorów