anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro lokalnie - brak kontaktu z kupującym i brak wpłaty.

michal121209
#7 Wielbiciel#

Witam. Ktoś kliknął na mojej aukcji kup teraz, i nie ma z tą osobą kontaktu ani wpłaty. Osoba nie odpisuje na wiadomości, a aukcja była wyróżniona za 19zł. Czy ja mogę jakoś w takiej sytuacji odzyskać pieniądze za to wyróżnienie? W ogóle to każdy może sobie tak bezkarnie klikać kup teraz?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

konto zamknięte
Nie dotyczy

W ogóle to każdy może sobie tak bezkarnie klikać kup teraz?

nie może, ale co mu zrobisz? sąd ci nie zwróci za wyróżnienie 😐
wyślij do niego eSebixa 😄 ludzie powinni żałować swoich decyzji!!!

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@michal121209 Tak, na Lokalnie każdy może sobie bezkarnie klikać Kup teraz, ponieważ na Lokalnie do zawarcia umowy dochodzi w momencie zapłaty, a nie w momencie kliknięcia Kup teraz. Kupujący nie ma obowiązku zapłaty. Nie odzyskasz pieniędzy za wyróżnienie, wyróżnienia nie są obowiązkowe.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 regulamin to nie wyrocznia i jest napisany na potrzeby serwisu aby poprawnie pobierać opłatę za wystawienie która jest pobierana po wypełnieniu lub opłaceniu 🙂 Nad tym wszystkim jest Kodeks Cywilny 😉

Trzy wpisy z regulaminu nie trzymają się kupy 🙂  Kup teraz przy braku płatności a odbiór w jednym dochodzi do zawarcia w drugim nie 😄 oraz trzeci wpis 4.9 wyklucza się z 5.3 😄

5.3. Transakcje dokonane w ramach Ogłoszenia z licytacją są zawarte z momentem:

w przypadku zapłaty ceny za pośrednictwem metod określonych w art. 5.7. zdanie drugie
Regulaminu: uiszczenia ceny zakupu przez Kupującego; w przypadku niedokonania płatności
przez 5 dni do dnia transakcji – z jakiejkolwiek przyczyny – nie dochodzi do zawarcia umowy

w przypadku zapłaty za pobraniem lub przy odbiorze: z momentem wypełnienia i
zatwierdzenia formularza dostawy.

4.9. Transakcja w ramach Ogłoszenia z licytacją jest zawarta z momentem upływu czasu
przeznaczonego na licytację – z uwzględnieniem możliwości przedłużania tego czasu na
zasadach określonych

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 Na moje pytanie o podstawy prawne takiego sposobu określania momentu zawarcia umowy na Lokalnie, Allegro opowiedziało krótko - podstawą prawną jest regulamin Allegro, mam to na piśmie 🙂

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@michal121209 Sprzedajesz na Allegro Lokalnie = Witaj w świecie Allegro Lokalnie. Nie lepiej zostać na dawnym Allegro?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@pinsplash, chyba nowi już nie mogą, a od 18 maja (albo końca czerwca) nikt z prywatnych już nie będzie mógł 😮

oznacz moderatorów