anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Lokalnie - kupujący nie wywiązuje się z umowy

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:43529339
#8 Zapaleniec#

Allegro Lokalnie i w ogóle Allegro nie jest przyjazne dla sprzedających jeśli chodzi o ich ochronę. Pomijam takie sytuacje, gdy ktoś zamawia produkt i go nie opłaca, bo przynajmniej opłata nie jest pobierana.

Problem pojawia się, gdy ktoś produkt zamawia, ale go nie odbiera. Mam dwie sytuacje do rozwiązania i myślę, że nie tylko ja mam z tym problem.

Sytuacja 1: Zamówienie z płatnością przy odbiorze. Kupujący się nie pojawił.

W drugim zaproponowanym terminie również nie. Allegro Lokalnie pobrało opłatę, mnie wiąże umowa z kupującym, co mam zrobić?

Sytuacja 2: Kupujący opłacił paczkę, nie odebrał z paczkomatu. Przedmiot wrócił do mnie, za co musiałam zapłacić. Koszt przesyłki zwrotnej zdecydowanie przewyższa cenę sprzedawanego przedmiotu. Czy w przypadku ciągłego braku kontaktu z kupującym mam zgłosić sprawę do e-sądu? Po jakim czasie? Czy rzeczywiście prawo chroni mnie – osobę sprzedającą?

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:43529339 Niestety odebrałaś swoją lekcję. NIE udostępniaj pobrania ani odbioru osobistego na Lokalnie, bo od razu nalicza prowizję. Wystąp o zwrot opłaty transakcyjnej, jezeli to z winy kupujacego to mogą oddac. Drugi punkt - tak, wezwanie, wezwanie ostateczne, e-sąd.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:43529339  ale spróbuj wpierw "po dobroci" 🙂  z tym od nieodebranej paczki...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Pobrania to na żadnym allegro należy unikać .Tylko wpłata na konto i wtedy wysyłam.

oznacz moderatorów