anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro lokalnie - kupujący nie zapłacił

morsik84
#1 Nowicjusz#

Cześć,

Sprzedałem przedmiot na Allegro Lokalnie. Kupujący wybrał odbiór osobisty i nie nawiązał ze mną kontaktu. Nie odbiera telefonów, nie odpisuje na chacie. Prowizja naliczona przez Allegro to ponad 100 PLN. Jak mam to wyprostować, by jej w związku z tym nie płacić?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@morsik84 O zwrot naliczonej opłaty poproś Allegro przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Postaraj się mimo wszystko o jakiś dowód, że kupujący zrezygnował.

Wyżej ktoś wprowadza Cię w błąd. Przez tamten link prowizji nie odzyskasz.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

W takim przypadku to klient sam zgłosić swoją rezygnację z zakupy i nie wywiązania się z niej by sprzedawca mógł odzyskać swoje środki i ponownie wystawić przedmiot na sprzedaż niestety regulamin tego nie gwarantuje.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@morsik84  Jeżeli miał być odbiór osobisty  to trudno będzie udowodnić brak  sprzedaży.

To  częsty błąd sprzedających na Lokalne.  Twórcy  Al. Lokalne  uważają  że skoro  lokalnie  to wszyscy się znają  i  sprzedający jakoś  zapłatę odzyska, jak nie  gotówką to w  naturze 😃

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@br. Zgadzam się z tobą, pisałem już także o tym i dlatego podałem link, żeby sobie to przeczytał, ale są tu tacy co napiszą że się mylimy.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@LEW433  Jedyna i słuszna droga TV / do serwisu /🤣

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pulkownik66 Do tow. "wolfganga"🤣

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pulkownik66 Na barykady ludu, nowe (stare) hasła.😣

oznacz moderatorów