anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro lokalnie nieodebrana przesyłka

Elwin_Wode
#2 Obserwator#

Witam,

Sprzedałem przedmiot na Allegro lokalnie, ale kupujący nie odebrał już opłaconego towaru z punktu, teraz paczka się do mnie wraca. Mam bardzo ograniczony kontakt z kupującym, zapytałem czy mam wysłać jeszcze raz, ale od tygodnia nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Największym problemem jest to że przedmiot który miał się do mnie wrócić do tej pory nie dotarł. Nie otrzymałem żadnej informacji o nadaniu przesyłki zwrotnej, nie posiadam żadnego nr. listu przewozowego nic.  

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Elwin_Wode jaki to przewoźnik (przeważnie wracają do miejsca nadania)? Jeżeli jesteś prywatnym sprzedawcą nie musisz przyjmować zwrotów chyba, że chcesz.

oznacz moderatorów

Elwin_Wode
#2 Obserwator#

One Box obsługiwana przez UPS, paczkę nadałem w saloniku prasowym, chociaż allegro wybrało sobie punkt nadania jakieś 50km od miasta w którym mieszkam... Nie mam teraz ani kontaktu z kupującym, ani paczki jedynie pieniądze (w sumie to nic złego).
W śledzeniu paczka widnieje jako doręczona, na allegro ma status że wróciła do nadawcy.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I czego teraz oczekujesz? piszemy Ci że prywatny sprzedający odpowiada za przesyłkę do chwili nadania, przesyłka jest własnością kupującego, zapewne trafi do magazynu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Towar jest kupującego i jak nie odbierzesz trafi do magazynu, Jako prywatny sprzedający nie odpowiadasz za przesyłkę jak jej kupujący nie odebrał.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Towar należy do kupującego. Jeśli nie chcesz to nie musisz odbierać ani nawet szukać przesyłki zwrotnej. 

Możesz oczywiście ją odebrać i np. Ponownie ją nadać jeśli uda się dogadać z kupującym ale nie masz takiego obowiązku. 

oznacz moderatorów