anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro lokalnie niesfinalizowany zakup

norzem
#2 Obserwator#

Dzień dobry,

W grudniu "sprzedałem" przedmiot na allegro lokalnie. Klient zaznaczył, że płatność przy odbierze. Do żadnego spotkania i przekazania nie doszło. Nie przypilnowałem sobie tego i dostałem od windykatora z allegro wezwanie do zapłaty. Czy mogę się od tego jakoś odwołać? Szukałem na allegro, ale nie znalazłem odpowiedzi na to.

Olałem tą sprawę ponieważ nie dostałem przelewu, miałem już podobne sytuację gdzie ludzie zamawiali a nie płacili za przedmioty w grze, ale tym razem problem polegał na tym, że sprzedający zaznaczył opcję płatność przy odbiorze i allegro uznało to jako transakcja sfinalizowana.

 

Proszę o pomoc.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

komis-bell
#21 Demiurg#

Teraz raczej już nic nie zrobisz - trzeba zapłacić.

Ewentualnie wyślij zapytanie przez formularz kontaktowy ale będziesz musiał uzyskać od kupującego oświadczenie że transakcja nie została sfinalizowana.
Może się uda chociaż wątpię 😕

Na przyszłość - odbiór osobisty tylko po przedpłacie.

oznacz moderatorów

norzem
#2 Obserwator#

Dziękuje, tak będę starał się to wyjaśnić zobaczymy czy się uda

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@norzem Zacznij od próby uzyskania oświadczenia od kupującego - bez tego na pewno się nie uda ale też nawet mając takie oświadczenie będzie to ciężki temat po tak długim czasie.

oznacz moderatorów

norzem
#2 Obserwator#

Już działam, napisałem prośbę na allegro poprzez czat do "gościa" oraz napisałem SMS. Pozostaje czekać

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie będzie potwierdzenia o braku transakcji! zapłacisz, niestety.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@norzem możesz też wezwać kupującego przedsądownie do zapłaty i odbioru towaru zgodnie z kodeksem cywilnym transakcja jest nieważna dopiero gdy obie strony zgodzą się ją unieważnić a nie bo regulamin allegro tak stanowi, regulamin allegro aktem prawnym nie jest i jego obowiązywanie musi być zgodne z prawem polskim a nie tworzyć nowe prawo

oznacz moderatorów