anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro lokalnie - nowe konto zakup za pobraniem za granicę

MAMY ROZWIĄZANIE!
bpSalo
#4 Eksplorator#

Wystawiłem dużą część samochodową na allegro lokalnie. Kupił to jakiś bułgar za pobraniem który założył konto minutę wcześniej, oczywiście podał adres bułgarski, na telefony, emaile nie odpisuje, na allegro się nie loguje. allegro skasowało mnie za prowizję, i ciekawe jak mam wysłać paczkę 50kg do Bułgarii za pobraniem za 30zł. Pisałem do allegro, a oni nie widzą problemu i nie zwrócą mi kasy. Nigdzie nie zaznaczałem, że zgadzam się na wysyłkę za granicę. Myślałem, że allegro lokalnie działa lokalnie, a nie międzynarodowo. Co w takiej sytuacji robić?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
xyz96
#21 Demiurg#

Ceny dostaw bez podawania cenników zagranicznych obowiązują na terenie Polski, nie masz więc obowiązku wysyłać za granicę. Próbuj kontaktować się z kupującym i jeśli nie dopłaci, postaraj się uzyskać od niego na piśmie rezygnację z zakupu. Jeśli będziesz ją miał, pisz do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Powinni anulować Ci prowizję.

Na przyszłość - na Lokalnie nie udostępniaj pobrań i odbiorów osobistych, tylko wpłata z góry. Jeśli kupujący nie zapłaci, nie będzie naliczona prowizja.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

bpSalo Nie ma przesyłek zagranicznych za pobraniem !!!, pisz ponownie do allegro i podeprzyj się tym , muszą zwrócić .

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@bpSalo Nie dość że chcą oddać twoich kosztów to jeszcze jak byś wysłał to tamten by mógł nie odebrać i zapłacił byś za zwrot.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

mwmonety nawet jeśli chciałby to znajdź firmę , która oferuje taką usługę .

oznacz moderatorów
bpSalo
#4 Eksplorator#

Dokładnie, wpisał swój adres w miejsce gdzie wpisuje się Polski adres, nie wyrażałem zgody na wysyłkę za granicę gabarytowych rzeczy.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

bpSalo spoko ... 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@bpSalo Konsultuję już tę sytuację z właściwym zespołem. Gdy tylko otrzymam odpowiedź w Twojej sprawie, wrócę do Ciebie z informacjami. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@_HolaOla_ Tak przy okazji, mogłabyś potwierdzić, czy ta zmiana dotyczy również Allegro Lokalnie? Wpisując adres zagraniczny również powinna być jakaś blokada albo komunikat lub ewentualna konfiguracja konta sprzedającego z opcją akceptacji wysyłki za granicę.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@DarkStoorM Nie, w tym momencie ta zmiana na Allegro Lokalnie nie obowiązuję, ale zorientuję się, czy mamy w planach jej wprowadzenie i dam Wam tutaj znać. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@bpSalo Jak obiecałam, wracam z dobrymi wieściami. Anulowaliśmy opłatę za tę transakcję, a korekta jest już widoczna w Twojej zakładce Rozliczenia z Allegro. Otrzymałeś od nas również wiadomość mailową w tej sprawie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
bpSalo
#4 Eksplorator#

Dzięki!

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@bpSalo O widzisz, napisałeś o tym publicznie i już Ci prowizję anulowali. Gdybyś nie napisał, byłoby nie bo nie 🙂

oznacz moderatorów
bpSalo
#4 Eksplorator#

Dokładnie, 2 godziny temu dostałem odpowiedz, że to jest opłata transakcyjna i, że nie podlega zwrotowi. Dzięki za pomoc!

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@bpSalo To teraz widzisz, jak kłamią. Jednak podlega zwrotowi 🙂

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@bpSalo Cieszę się, że mogliśmy pomóc 🙂 

@xyz96 Dziękuję za Twoją cenną opinię wydaną bez znajomości korespondencji i szczegółów sprawy. Opłata za obsługę transakcji na Allegro Lokalnie jest z zasady bezzwrotna. Jednak w pewnych przypadkach i pod pewnymi warunkami możemy ją zwrócić, o czym od początku informowaliśmy @bpSalo

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Jest z zasady bezzwrotna, ale praktycznie nie jest bezzwrotna. Zasada opisana w artykułach Pomocy jest niegodna z prawdą.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Specjalnie jest to określone w regulaminie "w zasadzie bezzwrotna" by wymóc myślenie odbiorcy "po co pisać i tak nie oddadzą" 

oznacz moderatorów