anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro lokalnie, sprzedałem już kilka razy przedmiot, a wpłacający nie zapłacili za licytację

krzysztof1967rok
#8 Zapaleniec#

Jak domagać się zwrotu kosztów promocji na allegro lokalnie. kupujący kilkakrotnie nie zapłacili za przedmiot, a ja po raz 3 promuję go na allegro i allegro lokalnie.

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

nie dostaniesz zwrotu kosztów promocji ' po co promujesz? to nie działa

oznacz moderatorów

zygmunt479180
#7 Wielbiciel#

W przypadku jednych przedmiotów promowanie działa a w innych nie działa.Gdy kupujący nie płaci tracimy kasę bezpowrotnie.Natomiast prawdziwym problemem jest to że nie możemy dodać takich delikwentów do tak zwanej "czarnej listy" i jak ktoś się uprze to może nam sparaliżować całą sprzedaż.Nie jestem zawodowym sprzedawcą ,ale wystawiam raz po raz jakieś zbędne przedmioty na licytację.Niestety z roku na rok jest coraz gorzej jeśli chodzi o prawa sprzedającego,które to praktycznie zanikły i nie dotyczy to tylko allegro, ale i innych platform sprzedażowych.Ktoś kto żyje ze sprzedaży na allegro ma pewnie coraz ciężej.

oznacz moderatorów

krzysztof1967rok
#8 Zapaleniec#

promowanie działa bez promocji to tylko sprzedasz takiemu co wszystkie strony przegląda

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Nie promuj bo tylko tracisz 

oznacz moderatorów

zygmunt479180
#7 Wielbiciel#

Gdy kupujący nie płaci tracimy kasę bezpowrotnie.Natomiast prawdziwym problemem jest to że nie możemy dodać takich delikwentów do tak zwanej "czarnej listy" i jak ktoś się uprze to może nam sparaliżować całą sprzedaż.Nie jestem zawodowym sprzedawcą ,ale wystawiam raz po raz jakieś zbędne przedmioty na licytację.Niestety z roku na rok jest coraz gorzej jeśli chodzi o prawa sprzedającego,które to praktycznie zanikły i nie dotyczy to tylko allegro, ale i innych platform sprzedażowych.Ktoś kto żyje ze sprzedaży na allegro ma pewnie coraz ciężej.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

jako sprzedawca firma możesz dodać do czarnej listy z uzasadnieniem np dopisujesz że kupujący naraża cię na straty finansowe nie opłacając licytacji

oznacz moderatorów

zygmunt479180
#7 Wielbiciel#

Właśnie dostałem odpowiedź z allegro.

"Jeżeli jednak ma Pan podejrzenia, że dany kupujący robi to nagminnie, prosimy o zgłoszenie konkretnej transakcji, abyśmy mogli rzecz sprawdzić."

Kiedyś po prostu wystarczyło dodać takiego delikwenta do czarnej listy i po kłopocie.Teraz żeby dodać do "moi nieaktywni kupujący" transakcja musi być sfinalizowana.Jeśli nie zapłaci,nie dodasz.

oznacz moderatorów

krzysztof1967rok
#8 Zapaleniec#

ja po prostu rezygnuję z allegro

oznacz moderatorów

zygmunt479180
#7 Wielbiciel#

A może by tak allegro obciążało kosztami straconej promocji konto użytkownika który nie finalizuje transakcji,technicznie jest to do zrobienia,ba nawet prowizję w takich przypadkach powinno dowalić, może to by czegoś nauczyło. Ja trochę poszperałem na allegro i mam podejrzenie że moją aukcję zablokował wyolbrzymioną kwotą (900zł) koleś który wystawia taki sam przedmiot za 200zł i moja licytacja od złotówki była mu bardzo nie na rękę.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

oczywiście, my tu wszyscy zawsze obstawiamy, że wasze nieudane sprzedaże są dziełem waszych konkurencji

oznacz moderatorów

zygmunt479180
#7 Wielbiciel#

Moje sprzedaże, zawsze są udane pod warunkiem że kupujący zechce zapłacić. A to że na całym allegro są tylko dwa takie same przedmioty i to może być powodem dziwnego zachowania licytującego (składanie oferty 900zł) gdy aktualna cena jest 6zł może wzbudzać podejrzenia,tym bardziej że licytujący ma konto na allegro od 21 lat więc nowicjuszem nie jest.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

technicznie jest praktycznie musieliby mieć dane prawdziwe użytkownika by go ścigać za kasę

oznacz moderatorów

zygmunt479180
#7 Wielbiciel#

No tak, jeżeli konto nie prowadzi sprzedaży to dane mogą być zupełnie fikcyjne. Więc może allegro powinno przeprowadzać dokładniejszą weryfikację podczas zakładania konta. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

No wiesz zadziałaj podobnie.😓

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

allegro postanowilo isc w druga strone czyli bez calkowitej rejestracji pozwala kupowac 
skonczy sie na tym ze sie kiedys jakis sprzedawca prywatny wkurzy a jak bedzie znal prawo to pozwie allegro za dopuszczanie do sytuacji niezgodnych z prawem po 1 za niezgodny z prawem zapis w regulaminie o anulowaniu transakcji przez nieoplacenie po x dniach po 2 za utracone korzysci majatkowe jak wyjdzie na jaw ze dane konta do wyslania pozwy sa wyssane z palca i nie mozna sprawy w sadzie zalozyc z 540 kc oj wtedy zaboli allegro bardzo jak sobie jajcarz jakis wylicytuje rzecz za 1000zł wpisujac 500000zł i dostana pozew na oddanie pol miliona za aprobowanie fikcyjnych transakcji na fikcyjne dane

oznacz moderatorów