anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Lokalnie - zrobilem babola z VAT

Tom_gilk
#8 Zapaleniec#

Witam, Część  i Hey

Pozwolę sobie szybko opisać moja sytacje. W zeszłym roku za pomocą Allegro Lokalnie sprzedawałem używane części, elektronikę samochodowa i elektronike uzytkową. Przez cały rok z tego tytułu udało mi się uzyskać przychód ok 6000zl (srednio ok 500zl miesiecznie, ok 80 transakcji w roku) oraz prowadzilem uproszczona ksiege sprzedazy. 

Chciałbym się rozliczyć z tego tytułu w deklaracji rocznej ale ale napotkałem pewien problem. Pomijając podatek z tytułu sprzedaży to czy muszę jeszcze od tych transakcji zapłacić VAT? 

Z informacj które widznieja na stronach rządowych powinienem zarejestrować się jako platnik VAT? 

Czy ktoś mógłby mi zasugerować co zrobić w tej sytuacji? Zdaję sobie sprawę że to moja wina i nie zaprzeczam.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Tom_gilk Cześć, hej 🙂 Generalnie w sprawach podatkowych najlepiej od razu udać się do doradcy podatkowego lub księgowego i tam zaczerpnąć porady.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Tom_gilk  Jeśli jesteś firmą,  wystawiałeś faktury VAT  to powinieneś się rozliczać z podatku VAT, ale  jeśli sprzedawałeś jako osoba prywatna to nie zawracaj sobie głowy, interesuje cię tylko wartość brutto.

Oczywiście przychód + dochód  bezpieczniej będzie wpisać do zeznania podatkowego żeby nie mieć kłopotów w razie czego.

oznacz moderatorów

Boobek1992
#8 Zapaleniec#

W sumie to jest dobre pytanie

Co w przypadku jak się nie opłaciło Vatu? Lepiej poczekać aż urzad zapuka do drzwi czy lepiej samemu się zgłosić? 🙂

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Zawsze lepiej samemu się zgłosić,  zapłacić  zaległość, jest wtedy szansa uniknięcia kary. Nawet się to nazywa odpowiednio : czynny żal  czy jakoś tak...

oznacz moderatorów