anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro lokalnie zwrot prowizji - jak to zrobić

kaha6
#8 Zapaleniec#

Sprzedałam towar na allegro lokalnie , klient po kilku dniach zwrócił produkt z powodu wady, mam naliczoną prowizję za sprzedaż , jak ją teraz unieważnić ?

Nigdzie nie widzę opcji zwrot towaru - zwrot prowizji.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

Na Lokalnie nie ma formularza zwrotu prowizji. Trzeba poprosić o zwrot opłat tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

Jeśli dobrze uzasadnisz prośbę, być może opłata zostanie cofnięta, ale musisz się liczyć z tym, że nie zostanie.

oznacz moderatorów

kaha6
#8 Zapaleniec#

Napisałam prośbę pod ten link w piątek, dostałam mailowo formularz oceny jakości pomocy konsultanta, ale pomocy ani odpowiedzi żadnej nie dostałam.

Wczoraj postanowiłam napisać ponownie ale póki co odpowiedzi brak.

W sumie to fajny sposób na pozbycie się konkurencji lub robienie komuś kłopotów , szukasz czegoś drogiego i jak Ci coś nie odpowiada to kupujesz i już sprzedającemu się odechciewa handlowania w takiej formie.

W niedzielę sprzedałam kolejną rzecz , kupujący nie potwierdził zakupu ani nie zapłacił za towar , po wczorajszej telefonicznej rozmowie stwierdził że się rozmyślił.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Na AL jest opłata transakcyjna i jest ona ogólnie bezzwrotna ale bywa przy dobrym uzasadnieniu jest zwracana.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

opłata transakcyjna to zwykle taka darowizna na potrzeby 

oznacz moderatorów

kaha6
#8 Zapaleniec#

Więc powinna być pobierana za wystawienie przedmiotu; a nie prowizja (czy opłata czy haracz) po zakończeniu.

Manipulacja słowami aby wszystko wyglądało "łądnie".

oznacz moderatorów

An-Furs
#7 Wielbiciel#

Według prawa w sklepie stacjonarnym jeśli zwrócisz towar , to sprzedawca nie zatrzymuje swojej prowizji.Allegro nie ma takiego prawa żeby zabrać klientowi prowizję.To są pieniądze klienta.

oznacz moderatorów