anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro lokalnie zwrot towaru

philips449
#2 Obserwator#

Witam, sprzedałem część samochodową używaną (elektryczna część od pompy wtryskowej, zawór vcv), napisałem w ogłoszeniu, że część jest używana ale sprawna... Sprzedający odebrał produkt w poniedziałek około 9:00 a w piątek tego samego tygodnia napisał, że sprawdzili ten czujnik na maszynie probierczej i jest on uszkodzony (nie trzyma parametrów i przeładowuje ciśnienie w listwie), sprzedający domaga się ode mnie zwrotu pieniędzy a on mi produkt odeśle. Czy muszę przyjmować zwrot? Sprzedawałem jako osoba prywatna i nie prowadzę żadnej działalności gospodarczej, kupujący prowadzi działalność gospodarczą związaną z mechaniką pojazdową

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

Client:109808341
#12 Orędownik#

Nie musisz przyjmować zwrotu.

Przed wzieciem sie za sprzedaz warto zapoznac sie z odpowiednimi przepisami z Kodeksu Cywilnego lub poczytać dziesiątki podobnych tematow na tym forum.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Zwrotu nie musisz przyjmować ale reklamację rozpatrzyć już tak. Najważniejsze - nie oddawaj pieniędzy zanim towar do Ciebie nie wróci bo zostaniesz bez jednego i drugiego. 

oznacz moderatorów

philips449
#2 Obserwator#

Ale allegro lokalnie może mieć swój regulamin , dlatego pytam.
Chyba że nawet jak ma swój to jest on wtedy niezgodny z polskim prawem? 

A co do rozpatrzenia tej reklamacji, to jeśli sprzedający odeśle mi produkt to mogę odrzuć tą reklamacje? jak tak, to na jakiej podstawie? 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Decyzje reklamacyjną podejmujesz sam. Nikt z nas nie powie Ci co masz zrobić. 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@philips449 niech kupujący odeśle Ci na reklamacje czujnik i go sprawdzisz. Będziesz miał pewność czy działa czy nie. I na tej podstawie wydają decyzję.

oznacz moderatorów

philips449
#2 Obserwator#

Tylko ja nie posiadam maszyny by sprawdzić czy ta część jest sprawna.. Jeśli odrzucę reklamację z tego powodu, to nie będę miał przez to jakiś problemów? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Sprzedający odebrał produkt w poniedziałek około 9:00 a w piątek tego samego tygodnia napisał, że sprawdzili ten czujnik na maszynie probierczej i jest on uszkodzony (nie trzyma parametrów i przeładowuje ciśnienie w listwie), sprzedający domaga się ode mnie zwrotu pieniędzy a on mi produkt odeśle.

Nie wiem czy kupujący, czy sprzedajacy odebrał ale jak kupujący skalda reklamacje to sprzedajacy musi ją rozpatrzyć i jak pisze że sprawdził a Ty możesz jak sprzedajacy prosić o odesłanie i to sprawdzić, ale jak nie masz jak to powinieneś uznać reklamację. A skąd wiesz że część była sprawna przed wysłaniem?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@philips449  "...to mogę odrzuć tą reklamacje? jak tak, to na jakiej podstawie? "

Nie tego tutaj nikt ci nie powie, sam musisz wiedzieć co jest nie tak.

Czy kupujący odeśle ci tą samą  część?  Potrafisz rozpoznać i udowodnić?

Czy wykonałeś przed wysyłką badania, masz jakiś dokument żeby odeprzeć twierdzenia kupującego? Masz możliwość wykonać teraz takie badania?

Obawiam się że sobie nie poradzisz skoro dopiero teraz o to pytasz. Bezpieczniej będzie przyjąć zwrot i oddać pieniądze kupującemu razem z kosztem zwrotu. I zapomnieć.

oznacz moderatorów