anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro nie chce oddac prowizji za sprzedaz przedmiotu

Ledividel
#9 Pomysłodawca#

Allegro nie chce zwrocic prowizji za sprzedaz przedmiotu, ktora zostala anulowana. Kupujacy odeslal karte graficzna na allegro lokalne bo twierdzil ze nie dziala, zwrocilem mu pieniadze za karte i wysylke a allegro napisalo, ze nie odda mi prowizji za sprzedaz. O co chodzi? Dlaczego? To normalne? Oni tak legalnie kradna pieniadze za anulowane transakcje?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

Złóż odwołanie, dołącz dowód na to ze nie doszło do transakcji: https://allegro.pl/pomoc/odwolanie-od-decyzji-o-rabacie-transakcyjnym

oznacz moderatorów

Ledividel
#9 Pomysłodawca#

Jak wpisuje w tym linku nazwe kupujacego to nic sie nie pokazuje w liscie do wyboru

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Ledividel
#9 Pomysłodawca#

Tak, poprzez formularz tak ale pracownik napisal na maila, że skoro uznalem reklamacje kupujacego i odeslalem mu pieniadze a on mi przedmiot odeslal to do finalizacji transakcji nie doszlo z mojej winy i nie chca mi oddac prowizji od sprzedazy, toż to jawne zlodziejstwo jest i nieporozumienie jakies przecież

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście że jak to była reklamacja i uznana, to doszło do zakupu i nie zwrócą.😞

oznacz moderatorów

Ledividel
#9 Pomysłodawca#

Kupujacy skorzystal z przyslugujacego mu prawa do rekojmi ja zgodzilem sie aby odeslal przedmiot i oddalem pieniadze a allegro w tym wypadku może przywłaszczyć prowozję, za transakcję która została anulowana? toż to jakieś kompletnie nieporozumienie jest to powinno zostać zgłoszone do odpowiednich instytucji

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ten formularz jako odwołanie został podany przez moderatora. Ale skoro nie idzie to kontynuuj na tym: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Ledividel 

@LEW433 wprowadza Cię w błąd. Przez wskazany przez niego formularz nie złożysz odwołania na Allegro Lokalnie. Możesz tylko kontynuować korespondencję z Allegro przez formularz, w którym odmówiono Ci zwrotu prowizji. Prześlij w nim potwierdzenie zwrotu wpłaty i najlepiej dołącz też pisemną rezygnację kupującego z towaru. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Znowu wprowadzasz w błąd. Mimo wielokrotnych upomnień nadal nie rozumiesz, że przez ten formularz nie można złożyć żadnego odwołania na Allegro Lokalnie. 

oznacz moderatorów

Ledividel
#9 Pomysłodawca#

Te allegro lokalne to chory wymysł, złodziejstwo i oszustwo a allegro bezprawnie przywłaszcza sobie pieniądze i nawet nie można złożyć odwołania, świetny portal

oznacz moderatorów