anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulacja zakupu

alllegrowicz444
#7 Wielbiciel#

Doszło do zakupu i zakończenia aukcji Kup teraz. Ogłoszenie nie było aktualne i nie wyślę przedmiotu klientowi, ponieważ sprzedałam już go poza allegro. Pieniądze zostały pobrane od klienta i są przetrzymywane przez Allegro. W jaki sposób możemy anulować całą transakcję, by pieniądze trafiły z powrotem od Allegro do klienta i oferta została anulowana i rozwiązana? Bardzo proszę o odpowiedz.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

pinsplash
#21 Demiurg#

@alllegrowicz444 Allegro czy Allegro Lokalnie?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

alllegrowicz444
#7 Wielbiciel#

Allegro lokalnie

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@alllegrowicz444 Na Allegro Lokalnie nie anulujesz zakupu. Tak samo jak pobierana jest opłata za obsługę transakcji , a nie prowizja. Opłata jest bezzwrotna - możesz próbować przez kontakt ale w tej sytuacji chyba nie zwrócą bo Twoja wina. Pieniądze możesz zwrócić tylko : Twój bank - Jego bank. Poproś go o numer konta do przelewu.

ps Dlaczego wystawiasz na Allegro Lokalnie a nie na zwykłym?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

alllegrowicz444
#7 Wielbiciel#

Przedmiot wystawiony na Allegro lokalnie przez pomyłkę.. po raz pierwszy, nie wiedziałam ze są jakiekolwiek prowizje. Pieniądze są obecnie przetrzymywane przez Allegro, wiec musiałabym jeszcze zrobić ich transfer na swoje konto- nie chce tego robić, bo potrzebujemy anulacji transakcji, ponieważ nie chce płacić dodatkowej prowizji dla Allegro od zakupu, który się nie odbędzie.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

Wystaw przedmiot - Allegro Lokalnie 2020-05-04.jpeg.jpg

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@alllegrowicz444 Tyle że bezzwrotna opłata za obsługę transakcji ("prowizja") została doliczona do Twojego saldo w allegro już w momencie przelania pieniędzy przez niedoszłego klienta.
I jak wyżej pisał @pinsplash możesz próbować, ale raczej Ci tego nie zwrócą, gdyż transakcja nie doszła do skutku z Twojej winy.
I trzeba było czytać regulamin, to byś wiedziała że są "prowizje".

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@alllegrowicz444 Klient przelał kasę na Allegro ???

oznacz moderatorów

alllegrowicz444
#7 Wielbiciel#

Tak, widzę pieniądze przelane przez klienta na swoim koncie Allegro lokalnie, jednak nie zrobiłam ich transferu na swoje konto - chciałabym to anulować i żeby Allegro zwróciło pieniądze z powrotem klientowi. Interesuje mnie tez anulowanie prowizji od zakupu, która chce pobrać allegro

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@alllegrowicz444 Masz odp wyzej.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@alllegrowicz444 To nic nie zmieni bo na Al nie ma prowizji tylko oplata transakcyjna .

oznacz moderatorów